Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Önlenir?

Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Önlenir?
15 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 386 kez okundu.

Tırnak yeme alışkanlığı, genel itibariyle çocuklarda görülmekle birlikte, yetişkinlerde de sıkça rastlanabilen bir durumdur. Bu alışkanlığı kişiler bazı önlemler alarak yenebilirler. Tırnak yeme, genellikle stresli kişilerin farkında olmadan yaptığı bir eylemdir. Bu alışkanlık kişiler tarafından bilinçsizce yapılan bir eylem olduğu için, tırnaklarınızı yediğinizi fark ediyorsanız, bunu yaparken uyarı niteliğinde ağzınızda kötü tat bırakacak tırnak losyonu vb. ilaçları deneyebilirsiniz.

Tırnak yemek alışkanlığı bulunan ve bu alışkanlıktan bir an önce kurtulmak isteyen bireyler için piyasada özel olarak tasarlanan acı solüsyonlar ve cilalar bulunmaktadır. Bu cilalar tırnağınızı ağzınıza götürdüğünüz anda acı tadıyla tırnaklarınızı yediğinizin farkına varmanızı sağlar. Bu sayede kendinizi kontrol edebilir ve bu kötü alışkanlıktan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Tırnaklarını yiyen kişilerin tırnak görünümü oldukça bakımsız ve çirkin olur. Bu durumdan kurtulmak için ellerinizin stres topu ve tespih gibi eşyalarla sürekli meşgul olmasını sağlayabilirsiniz. Yoksa bu durum tırnak etlerinin de zarar görmesine neden olur.

Acı tat veren tırnak solüsyonları, eczanelerde satılan ürünlerdir. Sabah işe gitmeden tırnaklarınıza bu solüsyonu sürün ve gün içinde birkaç kez tekrar edin. Tırnaklarınız ağzınıza her gittiğinde, dilinizde oluşacak acı tat durumu fark etmenizi sağlayacaktır. Tırnak cilası kullanarak tırnak yeme alışanlığından vazgeçmek istiyorsanız, kuaförde tırnaklarınıza taban cilası yapılmasını isteyin. Bu cila tırnakta sert bir tabaka oluşturur ve tırnağınızı yemeye çalıştığınızda zorlanmanızı sağlar. Böylelikle durumun farkına varabilir ve tırnak yeme alışkanlığının önüne geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git