Evde Yapılabilecek 10 Düzenli İş Fikri

Evde Yapılabilecek 10 Düzenli İş Fikri
15 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 2.534 kez okundu.

Günümüz teknolojisi ile dünyamız her geçen gün birbirine daha fazla bağlanmaya başladı. Bu sayede yüzlerce farklı iş fikri de gün yüzüne çıkmış oldu. Başarılı bir girişimci olmak isteyen insanlar birden fazla gelir kaynağı planlamak zorunda kalabiliyor. Farklı alanlarda yepyeni bir iş kurmak, hemen hemen her girişimcinin hayalidir. Kendinize fazla yüklenmeden, gelir akışlarını çeşitlendirirseniz başarı şansınızı da güvence altına almış olursunuz.

Bu sebeple dışarıda çalıştığınız halde geliriniz size yetmiyorsa veya yeni bir iş yapmayı planlıyorsanız, evinizin konforunda huzurla yapabileceğiniz düzenli iş fikirlerini inceleyebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Düzenli İş Fikirleri

Aşağıda 10 tane iş fikri sıralanmıştır. Bu işleri düzenli bir şekilde evde yapabilirsiniz.

1. Çevirmenlik

Eğer 2 veya daha fazla dile hakimseniz çeviri yapabileceğiniz birçok müşteriniz olacağını göreceksiniz. Bu alanda bildiğiniz dile ne kadar hakim olduğunuz önemlidir ve diğer çevirmenlerden farklı bir bakış açısı ile yazmanız sizi aranan kişi haline getirecektir. Webmaster sitelerinde ve çeviri sitelerinde birçok kişi bu alanda iş vermektedir. Çevirmenlik yapmak istiyorsanız sadece size verilen konu ile ilgili araştırma yapmanız yeterli olmayacaktır. Bunun dışında sizin de konuya bir şeyler katmanız gereklidir.

Bunu yapabiliyorsanız, bu alanda rakip çevirmenlerin önüne geçip, para kazanma şansınızı artırmayı da başarmış olacaksınız. Her konuda bilgi sahibi olmanız mümkün değildir. Ancak çeviri tekniklerini geliştirmeniz bu konuyu aşmanıza yardımcı olacaktır. Müşteriye sunacağınız çevirilerin her biri özgün içeriğe sahip olmalıdır. Bu sebeple konuyu birkaç farklı makale üzerinden incelemenizde fayda var.

2. Blog Yazarlığı

Bu alanda en önemli kural, okuyucu kitlesinin dikkatini çekebileceğiniz konular seçmektir. Yazarlık konusunda başarılıysanız, bu işinizi kolaylaştıracaktır. Bloğunuzu takip eden kitleyi çoğaltmak, yazdığınız içeriğin kaliteli ve ilgi çekici olmasıyla doğru orantılıdır.

Unutmayalım ki internetteki kelimelerin değeri günlük hayatımızda kullandığımız kelimelerden çok daha fazladır. Konu ile ilgili kısa bir örnek verelim; ülkemizde demir eksikliği kelime gurubu arama motorlarında aylık olarak 22.000 aranma hacmine sahiptir. Bu alanda yapacağınız bir blog demir eksikliği sorunu olan kişilerin ilgisini çekmeyi başaracaktır.

3. Sosyal Medya Danışmanlığı

Facebook, Twitter ve Pinterest gibi sosyal medya siteleri sadece iş kullanımı için değil, aynı zamanda bunları kullanmaktan hoşlanan pek çok kişi için de popüler hale gelmiştir. İşletmelerin, halihazırda kullandığınız sitelerde, sosyal medya stratejilerini şekillendirmelerine ve gerçekleştirmelerine yardımcı olduğunuz bir işe başlayarak hem kendiniz için keyifli bir uğraş, hem de oturma odanızdan sağlayabileceğiniz düzenli bir ek gelir kapısı açmış olursunuz.

4. Masaj Terapisti Olmak

Masaj terapisi için lisanslama gereklilikleri ülkeden ülkeye değişirken, Terapötik Masaj ve Bodywork Ulusal Sertifika Kurulu, sektöre yeni adım atan herhangi bir masözün veya masörün, kendi yerel gereksinimlerini yerine getirmesine yardımcı olabilir.

Masaj terapistleri kendi evlerinden çalışabilir ya da portatif masaj masası ile evlerde veya iş yerlerinde masaj yapabilirler. Bu iş sayesinde aylık ortalama 10.000 TL gibi bir gelir elde edebilirsiniz.

5. E-Kitap Yazarı Olmak

Artık herkesin kendi çalışmaları internet sayesinde birçok okuyucuya ulaşabiliyor. Herkesin yazılarını bir servete dönüştürmesi mümkündür. Buna en iyi örnek, Grinin Elli Tonu’dur. E-yayınlamanın kolaylığından yararlanan pek çok yazar vardır.

Yazmaktan hoşlanırsanız ve kendi tanıtımınızı yapmaya istekliyseniz, e-kitap yazmak evinizde para kazanmanın mükemmel bir yoludur.

6. Uygulama Tasarımcılığı

Akıllı telefonlar için kârlı bir uygulama oluşturmak, en iyi veya en yenilikçi fikre sahip olmakla ilgili değildir. Bu fikir için en iyi kullanıcı deneyimini oluşturmakla ilgilidir. Uygulama tasarımcıları işlerini evden tam zamanlı bir iş haline getirebilirler ve bu işten beklentilerinizin çok üzerinde kazanç elde etmek mümkündür.

Ancak uygulama tasarımcısı olmak için kendinize yatırım yapmalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Belirli bir bilgi ve tecrübeye ulaştıktan sonra iyi paralar kazanabilirsiniz.

7. Online Mağaza Açmak

Eskiden satmak için bir ürününüz varsa, bir vitrine sahip olmanız gerekirdi. Bu da sizin için epey masraflı ve yorucu olabiliyordu. Bugünlerde dünyanın herhangi bir yerindeki herkese bir şey satabiliyorsunuz. İster organik balınızı arka bahçenizdeki arı kovanından pazarlıyor olun, isterseniz de kendinize ait olan kişiselleştirilmiş çarşaflar satıyor olun, ürünleriniz için çevrimiçi bir pazar bulabilirsiniz.

Bu iş için Instagram uygulaması günümüzde yaygın olarak kullanılıyor. Birçok kişi mağazasında sergilediği ürünleri aynı zamanda Instagram üzerinden de bir butik oluşturup, birçok müşterinin ürünlerini görmesini ve satın almasını sağlıyor.

8. Evde Örgü veya Tığ İşi Yaparak Para Kazanın

Eğer tığ işi ya da örme yapmayı biliyorsanız, bunu fark etmeden potansiyel bir altın madeninde oturuyor olabilirsiniz. Bitirmiş olduğunuz örgülerin ve kreasyonlarınızın fotoğraflarını yayınlayın. Ravelry ve Crochetville sitenizde veya sosyal medya sayfalarınızda satış konusu oluşturun. Farklı tasarımlarınızla bu işi keyifli bir hale getirebilirsiniz ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Eğer ilginç ve rağbet gören tasarımlar yapmak istiyorsanız belli bir kursa gitmenizde ya da online kursları takip ederek kendinizi geliştirmenizde fayda vardır.

9. Kişisel Antrenör (Personel Trainer) Ev İşletmesi

İnsanların kilo verme veya fitness hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak son derece tatmin edici olabilir. Ev tabanlı kişisel antrenör işinin diğer faydaları şunlardır:

Serbest çalışan kişisel antrenörler, fitness çalışanlarının ortalama kazancından iki kat daha fazla kazanç potansiyeline sahiptir ve bu da sizin bir spor salonu ya da fitness tesisinin çalışanlarından daha kârlı bir şekilde devam etmenizi sağlar.

Müşterilerin evlerine seyahat etmek zorunda kalabilirsiniz, ancak iş yönetimini evinizden de yapılabilirsiniz. Aynı zamanda müşterilerinize kendi evinizde de hizmet verebilirsiniz. Ancak müşterinizin başına gelebilecek herhangi bir sağlık sorunu karşısında yeterli sorumluluk sigortasına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca bu işi yürütebileceğiniz gereksinimlere sahip olmanız önemlidir.

10. Serbest Grafik Tasarımcılığı

Bu işte, tecrübe, eğitim veya lisans gerekli olabilir. İnternetin yayılmasına rağmen, haber bültenleri, dergiler, bilgilendirme yazıları, mektuplar ve reklamlar işyerinde serbest çalışanların kendileri için yarattıkları baskı araçlarından sadece birkaçıdır. Web siteleri ve çevrimiçi reklamcılık, grafik tasarım hizmetlerine de ihtiyaç duyar. Uzmanlığınız sadece tasarımda olsa bile, editöryal oluşturma, baskı ve hatta nihai parçanın postalanması gibi potansiyel müşterilere yönelik çalışmalar da sunabilirsiniz. İşlerin çoğalması ve yetişemediğiniz bir duruma geldiğinizde, kendinize bir ekip oluşturabilirsiniz ve bu sayede daha fazla iş alıp, işinizi büyütebilirsiniz.

Üniversite okuyuan öğrenciler de okul dışındaki zamanlarının büyük kısmını evde ders çalışarak geçirmek durumunda kalabiliyor. Öğrencilere yönelik, yine ev ortamında yapılabilecek işleri inceleyebileceğiniz; Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu başlıkta daha çok online iş modellerine odaklandık.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git