Spor Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Spor Yapmadan Kilo Vermenin Yolları
20 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 229 kez okundu.

Egzersiz yapmadan ve spor salonuna gitmeden kilo vermek isteyen bayanlar için bu yazımızda sıfır çaba ile kilo vermenin yollarını paylaşacağız. Çoğumuz fazla kilolarımızdan şikayetçiyiz. Ancak yoğun çalışma ortamında spor yaparak kilo vermek hepimiz için mümkün değildir. Eğer sizler de spor ve egzersiz yapmaya zaman bulamıyorsanız, beslenme alışkanlıklarınızda bazı değişikliklere gidebilirsiniz.

Yoğun egzersiz rutinleri yapmaya vaktiniz yoksa, kalori alımını azaltarak ve gün içinde biraz daha hareketli olarak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Örneğin; asansör kullanmak yerine merdiven kullanın. Kısa mesafelere yürüyerek gidin. Bu ufak detaylar gün içerisinde almış olduğunuz kaloriyi yakmanıza yardımcı olacaktır.

Bazı uzmanlar, geceleri giysisiz uyumanın kilo vermeye yardımcı olduğunu savunmaktalar. Bu sayede vücut soğuk yüzünden ısınma gereği duyar ve daha fazla yağ yakmak ister. Giysisiz uyumak gerçekten de sıfır çaba ile kilo vermenin en iyi yollarından biridir.

Diyetinizde Besin Sınırlaması Yapmayın!

Kilo verebilmek için hayatınızdan bazı yiyecekleri çıkarmanız çok yanlış bir yöntemdir. Bu yargıdan vazgeçmeli ve diyet programınıza tüm besinleri dahil etmelisiniz. Beslenmenizde besin grubu mutlaka olmalıdır. Sevdiğiniz yiyeceklerden de vazgeçmeyin. Yoksa daha fazla stres yapabilirsiniz ve ruh sağlığınız olumsuz şekilde etkilenebilir.

Diyet listenizde protein, süt ürünleri, sebze ve meyveler, tahılların olmasına gayret edin. Pasta ve diğer ikramlıkları tamamen terk etmeye gerek yoktur. Ancak tek yediğiniz besinlerin bunlar olmaması da gerekir.

Yeme Alışkanlıklarınızı Belirleyin!

Hazırlamış olduğunuz yemekleri küçük porsiyonlarda yemeye özen gösterin. Eğer pişirdiğiniz hiçbir şeyin ziyan olmasını istemiyorsanız, az yemek pişirin. Aynı zamanda dışarıdan hazır yemek yerine ev yemeği yemeye gayret edin. Eğer çalışıyorsanız, öğle yemekleri için yanınıza sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Eğer televizyon izlerken hızlı yemek yiyen biriyseniz, yemek yerken televizyonu kapatın. Aç değilken bile canınız sürekli abur cubur yemek istiyorsa, dolabınızda yüksek kalorili ve zararlı atıştırmalıklar bulundurmayın. Bunun yerine kuru meyveler, kuruyemişler ve benzeri sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun.

Kilo verirken ruh sağlığınızın etkilenmemesi için sizleri sakinleştirecek bitki çayları için. Aç kalmadan kilo verme ilkesini benimseyin. Sizleri uzun süre tok tutacak sağlıklı ve düşük kalorili yiyecekler yemeye özen gösterin. Yüksek kalorili içeceklerden uzak durun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git