Kırışıklıkları Gizlemenin 8 Basit Yolu

Kırışıklıkları Gizlemenin 8 Basit Yolu
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 332 kez okundu.

İlerleyen yaşla beraber kırışıklıklara da çözüm bulmak zor hale gelir. Ayna karşısına geçinde yüzündeki kırışıklıklardan rahatsız olan ve çözüm bulamayan bayanlar, kırışıkları ve ince çizgileri basit hileler ile gizleyebilirler. Sizler de kırışıklıklarınızı gündelik hayatınızda gizlemek istiyorsanız, aşağıda yer alan 8 yöntemi deneyebilirsiniz.

Kırışıkları Gizlemenin Yolları

Kırışıkları gizlemek için aşağıdaki yolları kullanabilirsiniz.

  1. Nemlendiriciler

Yaşla birlikte, cilt kırışıklıkları daha ön plana çıkmaktadır. En çok kuru cilt tipine sahip bayanlarda erken yaşta görülen kırışık ve ince çizgilerle savaşmak için cildin nemini geri kazandırın. Cildi dolgunlaştıran ve nemi tutan nemlendirici cilt bakım ürünlerini tercih edin.

  1. Retinoidler

Retinoidler, kırışıklıklar ile mücadelede daha fazla kolajen yapmak için cildinizi teşvik eder. Doktorunuza danışarak, reçeteli retinoidler alabilir ve kırışıklıkların azalmasını sağlayabilirsiniz.  Bunları kullanırken sabırlı olun. Çoğu ürün 6 hafta ile 3 ay arasında etki göstermektedir. Retinoidler güneşe cildinizi daha hassas hale getirebilir. Her gün güneşe çıkarken koruyucu giysi giyerek, gelecekte de kırışıklık oluşumunu önleyebilirsiniz.

  1. Anti-Aging kremlerde aşırıya kaçmayın

Bir seferde yalnızca bir ya da iki tane anti-aging etkili kozmetik ürün deneyin. Yaşlanma karşıtı kremlerin çok fazla kullanılması cildi tahriş edebilir ve yaşlanma belirtilerine beklenen etkiyi yapmayabilir. Bir anti-aging ürününe başladıktan sonra memnun kalmazsanız, bir ay sonrasında yeni ürüne geçin.

  1. Makyaj

Makyaj yaparak kırışıklıkları gizlemek için öncelikle işe silikon astar ile başlayın. Cildi öncesinde nemlendirerek, ardından astar işlemini uygulayabilirsiniz.  Silikon tabaka düzensiz cilt dokusu ve ince çizgileri doldurarak, kırışıklıkları kapatır. CC kremler de düzenli olarak kullanıldığında kırışıklıklara iyi gelebilir ve var olan kırışıklıkları gizlemenizi sağlar.

  1. Hafif bakım ürünleri

Ağır ve mat formüllere sahip makyaj malzemeleri ve kozmetik ürünler, cildin daha yaşlı ve yağlı görünmesine neden olur. Nemlendirici seçiminizi iyi yapın. Koyu lekeleri gizlemek için kapatıcı kullanabilirsiniz. İnce çizgiler ve kırışıklıklar içinse, daha kapsamlı bir makyaj ve bakım gerekir. Cilt tipinize uygun kırışıklık giderici kozmetik ürünler kullanın.

  1. Gölgelendirme ve aydınlatma

Yanaklarda ince çizgilerin dikkat çekmemesi adına, doğal ve parlak görünüm sağlayan krem allıklar tercih edin. Toz allık ve pudra kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Doğru bir gölgelendirme ve aydınlatma çalışmasıyla da kırışıklar ve ince çizgileri gizleyebilirsiniz.

  1. Göz çevresi kırışıklıkları

Gözleri vurgulayan makyaj, sanatçıların kırışıklarını gizlemek için kullandıkları ticari hilelerden biridir. Mat göz farından ziyade, ışıltılı bir fardan yana tercihinizi yapın. Göz kapaklarınızdaki kırışıklıkları gizlemek için hafif gölgeler ve yumuşak nötr renkler kullanın.

  1. Dudaklar

Dudak çevresindeki kırışıklıkları gizlemek için dudak kalemi ve rujla basit makyaj hileleri yapabilirsiniz. Dudak rengi ile eşleşen tonda bir krem sürdükten sonra dudaklarınızı renklendirin. Son olarak, dudağınızın orta kısmına biraz parlaklık katması için dudak parlatıcısı sürün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git