Hollywood Ünlülerinin 5 Güzellik Sırrı

Hollywood Ünlülerinin 5 Güzellik Sırrı
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 291 kez okundu.

Göz kamaştıran güzellikleri ile aklımıza kazınan Hollywood ünlüleri her ne kadar uzman makyaj artistleri ile çalışıyor olsalar da, birçoğunun kendi güzellik sırları mevcuttur. Gündelik hayatlarında da birçok ünlü bayanın sağlıklı ve bakımlı bir görünüme sahip olduğunu görmekteyiz. Elbette Hollywood ünlülerinin de güzelliklerine artı katan kendi püf noktaları var. Hollywood dünyasının parlayan yıldızlarının kendilerine hayran bırakan güzelliklerinin ardındaki doğal yöntemleri öğrenmek istiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hollywood Ünlülerinin Güzellik Sırları

  1. Pirinç Kepeği

Son yıllarda Hollywood ünlülerinin paylaşmış olduğu cilt tedavi yöntemlerinden biri, pirinç kepeği maskesidir. Eski bir Japon güzellik yöntemi olan pirinç kepeği maskesinin Hollywood’lu bayanlar arasında bu kadar popüler olmasının asıl nedeni ise, cildin nem kaybını önlemesi ve cilde parlaklık kazandırmasıdır.

Bir kase içerisinde pirinç kepeği ve yeteri miktarda su karıştırarak maskemizi hazırlıyoruz. Bu maske azot ve guanin bakımından zengindir. Cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda, pirinç kepeği yağı saç bakımında da kullanılmaktadır.

  1. Maya

Bazı Hollywood ünlüleri kusursuz bir cilde sahip olmalarının sırrını maya maskesine borçlu olduklarını açıklamışlardır. Maya, cildi besler ve ciltte aşırı kurumayı engeller. Doğal akne tedavisinde de maya maskesi önerilmektedir.

Kuru maya ve yarım limonun suyunu karıştırarak, homojen bir karışım elde ediyoruz. Cildinize bu maskesi uyguladıktan sonra, aknelerinizden kurtulabilir ve cildinizin kusursuz görünümünü geri kazanmasını sağlayabilirsiniz. Limon içerisinde bulunan asitler kan damarlarını sıkılaştırır. Kuru cilt tipine sahip bayanlar, limon yerine maya ile suyu karıştırarak da ciltlerine uygulayabilirler.

  1. Doğal Makyaj

Hollywood güzelleri son yıllarda doğal görünümlü makyajları ile ekranlarda ve dergilerde boy göstermekteler. Abartıdan uzak ve doğal bir makyajın püf noktası ise, maskara kullanımıdır. Yüzünüzde hiç makyaj olmasa dahi, bakışlarınızın dinamik olması için kirpiklerinize maskara sürmeyi unutmayın. Günlük hayatta iyi bir görünüm için bb krem ve maskara kullanımı yeterli olacaktır.

Ayrıca Bakınız: 5 Doğal Makyaj Temizleme Yöntemi

  1. Mükemmel gözler

Hollywood’un güzelleri gözlerindeki şişlikten kurtulabilmek için bazı hilelere başvurmaktalar. Gözlerdeki yorgun görünümü gidermek ve gözaltı şişliklerini gizlemek için aloe vera jeli ve çiğ patates ile yapılan basit yöntemleri deneyebilirsiniz. Gözaltlarınıza aloe vera jeli uygularsanız, hızlı bir şekilde bu bölgeyi sıkılaştıracak ve yorgun bakışlardan sizleri kurtaracaktır. Elinizin altında aloe vera jeli yoksa patates ile de göz şişliklerini giderebilirsiniz. Bunun için bir adet çiğ patatesi buzdolabına koyun ve soğuyunca buzdolabından çıkartarak dilimleyin. Bu dilimleri maksimum on dakika boyunca gözlerinizin üzerinde bekletin. Çiğ patates ciltteki aşırı suyun emilmesine ve şişliğin giderilmesine yardımcı olan maddeler içerir. Eğer patates göz çevrenizi tahriş ederse, onun yerine hemoroid kremi de deneyebilirsiniz. Şaka değil. Hemoroid kremi göz çevresinde botoks etkisi göstermektedir ve birçok Hollywood ünlüsü tarafından da tercih edilmektedir.

Editörün Tavsiyesi: Hemoroid Kremi Göz Altına Sürülür Mü?

  1. Parlak Dudaklar

Makyaj sanatçılarının ortak noktada buluştuğu görüşlerden biri, makyaj yaparken yüzün sadece bir bölümünün vurgulanmasını güzel bir etki sağladığıdır. Makyaj yaparken sizler de gözleriniz, dudaklarınız ya da sadece elmacık kemiklerinizi vurgulayabilirsiniz. Eğer dudaklarınızı vurgulamaya karar verdiyseniz, sizin için yazımızın devamın iki önemli ipucu mevcuttur.

Eğer dudaklarınızda doğal ve dolgun bir görünüm istiyorsanız, dudak rengine yakın bir ruj sürün. Dudak kalemi ile dudaklarınızı belirgin hale getirdikten sonra dudak parlatıcı uygulayabilirsiniz.

Kırmızı ve dikkat çekici bir dudak makyajı isteyen bayanlar, öncelikle dudaklarına bir kat pudra uygulamalılar. Ardından dudaklarınıza kırmızının dilediğiniz tonundaki ruju sürebilirsiniz. Bu yöntem, dudak makyajını daha kalıcı hale getirir. Birçok Hollywood ünlüsü de rujlarının ömrünü uzatmak için bu hileye başvurmaktadır.

Hollywood yıldızlarının sıkça yaptırdığı Yüz Germe Estetiği hakkında kapsamlı bilgiye ilgili konu başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git