Lazerle Cilt Sıkılaştırma: Yapılışı, Riskleri, Fiyatları ve Sonuçları

Lazerle Cilt Sıkılaştırma: Yapılışı, Riskleri, Fiyatları ve Sonuçları
8 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 547 kez okundu.

Lazerle cilt sıkılaştırma, cilt yüzeyinin altındaki kollajeni ısıtmak suretiyle cildi sıkılaştırmak için bir kızılötesi ışık kaynağı (lazer) kullanan ve cildin büzülmesini sağlayan minimal invaziv, cerrahi olmayan bir işlemdir. Lazerle cilt sıkılaştırma işlemi, ince çizgilerin, kırışıklıkların ve cilt gevşekliğinin azaltılması için FDA onaylı bir yöntemdir.

Lazerle sıkılaştırılmasının sağladığı ek bir fayda, vücudun her yerinde cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlamak için güvenli ve etkili olmasıdır. Lazerle cilt sıkılaştırma tedavisinin faydaları hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Cilt sıkılaştırma tedavisi ayrıca, tedavi edilen alanlarda yeni kolajen büyümesini teşvik eder ve tedavi edilmeyen alanlardan daha fazla kolajenin emilimini artırır. Doğal kollajen rejenerasyonu ile birlikte, lazerle cilt sıkılaştırma hastaları hemen pürüzsüz, daha yumuşak bir cilt ve daha genç bir görünüm fark etmeye başlar.

Lazerle Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Bir cilt sıkılaştırma seansından önce, hastanın tüm makyaj, yağ, güneş koruyucuları ve cildine uyguladığı diğer maddeleri çıkarması önemlidir. Daha sonra, lazerle cilt sıkılaştırma uygulayıcısı tedavi edilecek alana topikal anestezik krem uygulayacak ve hastaya koruyucu gözlük takacaktır. Lazerle cilt sıkılaştırma tedavisinin ablatif olmayan yapısı nedeniyle, acıya daha düşük toleransı olan hastalar, tedaviden önce reçetesiz bir ağrı kesici kullanmak isteyebilirlerse de, daha fazla bir anestetik gerekmemektedir.

Lazerle cilt sıkılaştırma, bir kozmetik dermatoloğunun veya diğer yüksek düzeyde eğitimli bir cilt bakım uzmanının kliniğinde gerçekleşir. Seans sırasında, uzman cilde kısa süreli lazer enerjisi darbeleri uygulamak için bir el aleti kullanır. Lazerin sürekli soğuk hava patlaması hastaların rahatını sağlayacaktır. Çoğu lazer cilt sıkılaştırma sistemi, uygulayıcıdan optimum sonuç almak için tedavi alanını üç kez gözden geçirmesini gerektirir. Seanslar normalde tedavi edilecek alanın büyüklüğüne ve yerine bağlı olarak 30 dakikadan bir saate kadar sürer.

Lazerle cilt sıkılaştırma tedavisinden sonra, hastalar derhal işe ya da diğer düzenli aktivitelere geri dönebilirler. Yan etkiler minimaldir ve ciltte sıcak bir kızarıklık veya küçük şişlik içerebilir. Bir cilt sıkılaştırma tedavisinin yan etkileri genellikle birkaç saat içinde doğal olarak iyileşir.

Hastalar, ilk lazer deri sıkılaştırma seansından sonra cilt gevşekliğinde belirgin azalmalar gözlemlerken, çoğu cilt sıkılaştırma uzmanı, hastanın istenen sonuçlarına ve tedavi edilecek alana bağlı olarak ortalama 6 seans tavsiye eder. Tedaviler genellikle yaklaşık üç haftaya bölünür. İlk cilt sıkılaştırma tedavisi serilerinden sonra, bazı hastalar, kırışıklık ve çizgilere en çok eğilimli olan hedef bölgelere yıllık “dokunma” seanslarını tercih ederler.

Lazerle Cilt Sıkılaştırma Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Lazer cilt sıkılaştırma tedavisi ağrılı olmamalıdır. Tedaviden önce, uygulayıcı hastaya herhangi bir rahatsızlık riskini en aza indirmek için etkilenecek alan üzerinde bir anestetik krem ​​sürecektir. Cilt sıkılaştırma tedavisi gören hastaların çoğu, bir ısınma hissi şeklinde sadece küçük bir rahatsızlık hisseder. Bu, genellikle, lazer aletinin ürettiği, hastanın rahatlığını arttıran ve epidermisi ya da dış tabakanın yanmasını önleyen düzenli hava soğutma patlamaları ile hafifletilir. Aynı zamanda, hastaların lazerden hafif bir batma hissi yaşayabilmeleri de oldukça yaygındır ki bu, çoğunlukla bir yara bandının deriden çıkarılması kadar hafiftir.

Kimler Lazerle Cilt Sıkılaştırma Yaptırabilir?

Birçok kişi, yüz ve boyun etrafında cilt sarkmaya başladığı zaman yaşlanma belirtilerini fark eder. Ağrılı cerrahi ve uzun iyileşme süreleri olmadan dramatik sonuçlar elde etmek isteyen tüm cilt tipleri ve cilt tonlarındaki erkekler ve kadınlar için lazerle cilt sıkılaştırma uygundur. Lazerle cilt sıkılaştırma adayları, cildinin altındaki kolajenin yenilenerek daha genç bir ten rengi oluşturmasıyla kalıcı sonuçlar elde eder. Bu uygulama, yaşlanmanın etkilerini azaltmak için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Gelişmiş lazer teknolojisini kullanarak, cilt yüzeyinin altındaki kolajen ısıtılarak, gevşek yüz cildini sıkılaştırır ve daha az ince çizgileri ve kırışıklıkları olan sıkı, genç bir cildin görünümünü verir.

30 ve 60 yaşları arasındaki erkekler ve kadınlar lazerle cilt sıkılaştırma prosedürleri için ideal adaylardır.

Lazerle Cilt Sıkılaştırma Riskleri

Ameliyat gerektirmediği için, lazerle cilt sıkılaştırma ile ilgili çok az risk vardır, ancak bireysel ihtiyaçlarınıza göre size tavsiyede bulunabilecek deneyimli bir doktor bulmak önemlidir. Lazer cilt sıkılaştırması, sağlıklı olan ve daha sıkı, daha genç görünümlü bir cilt isteyen tüm cilt tonlarında erkekler ve kadınlar için güvenlidir. Yan etkiler geçicidir ve cilt hassasiyetini (tedavi edilen bölgelerdeki ısınma veya ıslanma), çürümeyi ve cilt rengindeki değişiklikleri içerebilir, ancak bu belirtiler hızla azalır.

Herpes çatlaklarına eğilimli olan hastalar veya cilt kanserleri olan kişiler ek tıbbi hususlar hakkında doktorlarına danışmalıdır. Hamile kadınlar lazerle cilt sıkılaştırma tedavisi almamalıdır. Kolayca yaralanan ve keloidler geliştiren hastalar ve akne ilaçları kullanan kişiler, işlemden önce doktorları ile cilt sıkılaşmasına karşı istenmeyen reaksiyonlar olasılığını tartışmalıdırlar.

Lazerle Cilt Sıkılaştırma Fiyatları

Lazerle cilt sıkılaştırma, hastaların yüz germe veya karın gerdirme gibi pahalı ameliyatlara maruz kalmadan daha genç görünümlü, pürüzsüz bir cilde kavuşmasına yardımcı olur ve sonuçlar uzun süre tecrübe edilir. Lazerle cilt sıkılaştırma tedavisi maliyeti, hastanın ihtiyacına göre, sıkılaştırılacak alanın büyüklüğü, yeri ve kullanılan lazer türü gibi gereksinimlere göre değişir. Bununla birlikte, yüzdeki cilt sıkılaştırması, invaziv ameliyatlardan önemli ölçüde daha ucuzdur ve finansman seçenekleri mevcuttur. Ortalama olarak, lazerle cilt sıkılaştırma tedavisinin tüm seyri için 450 $ ila 2000 $ fiyat sunulmaktadır. Tek seferde birden fazla oturum için ödeme yapmak isteyen hastalar için paket fırsatlar mevcuttur.

Lazerle Cilt Sıkılaştırma Sistemleri

Popüler cilt sıkılaştırma tedavileri, cildin dış katmanlarını soğuturken daha derin kolajen katmanlarını hafifçe ısıtmak için lazer teknolojisini kullanan Titan® veya Polaris ™ sistemlerini kullanır. Hastalar minimum rahatsızlık ile anında sonuç alır. Bir kozmetik dermatoloğu sizin için en etkili lazer cilt sıkılaştırma tedavisini belirleyebilir.

Lazerle Cilt Sıkılaştırma Sonuçları

Lazerle cilt sıkılaştırma, uzun iyileşme süresi olmadan plastik cerrahiye yakın sonuçlar sunmaktadır. Prosedür aşırı deriyi gideremese de, hastalar tedavi edilen alanda daha az kırışıklık, daha sağlıklı ve daha genç bir cilt görünümünü tecrübe ederler. Lazerle cilt sıkılaştırma, tedaviden sonra iyileşme gerektirmez, çünkü hiçbir insizyon içermeyen cerrahi olmayan bir prosedürdür. Hastalar tedavi seansının hemen ardından işe ve günlük hayatlarına dönebilirler.

Sonuçlar iki yıla kadar devam edebilir ve çoğu hasta en iyi sonuçları birkaç rötuş tedavisi ile uzatabileceğini düşünmektedir. Yaklaşık iki yıl sonra, zamanla vücuda geri emilecek yeni kolajen büyümesini desteklemek için başka bir dizi tedavi gerekebilir.

Çoğu hasta, cilt sıkılaştırma tedavisinden hemen sonra ciltlerinin ton ve durumunda değişiklikler fark eder. Ancak, prosedür kollajenin doğal büyümesini uyarmak için tasarlandığından, hastanın optimal sonuçlarının görünmesi birkaç ay sürebilir. Tipik olarak, yeni kollajen büyümesi, ilk tedaviden 90 ila 180 gün sonra alınır; bu süre içinde hastalar fark edilir bir şekilde yenilenmiş bir görünüme sahiptir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git