Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yöntemler

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yöntemler
11 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

Cilt üzerinde açık veya geniş gözenekler, ayna karşısında en çok moralimizi bozan güzellik sorunlardan biridir. Özellikle yağlı cildi olanlar için açık gözenekler akne ve sivilce oluşumuna davetiye çıkarır. Aşırı sebum, kir ve bakterilerin gözenekleri tıkaması sonucu siyah noktalar meydana gelir.

Uzun süreler güneşe maruz kalmak, gözenek duvarlarının esnekliğini azaltır ve gözeneklerdeki kollajen yapıya zarar verir. Genetik, stres ve kötü cilt bakım rutinleri açık gözeneklere neden olur. Bu sorunla başa çıkmak için piyasada birçok kozmetik ürünler olmasına rağmen, gözenekler cildinizin doğal bir parçasıdır ve gözeneklerin açık olması durumu tamamen yok edilemez. Açık gözeneklerin görünümünü en aza indirmek için ucuz, kolay ve doğal ev ilaçlarını deneyebilirsiniz.

Buz

Cilt sıkılaştırmada en etkili yöntemlerden biri buzdur. Gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Genellikle makyaj uygulamadan önce bayanlar yüzlerinde buz gezdirerek, gözeneklerini sıkılaştırırlar. Kan dolaşımını da uyarır. Günde birkaç kez temiz bir beze biraz buz sararak, cilt üzerinde tutun. İyileşme görülünce kullanım sıklığını azaltın.

Elma sirkesi

Elma sirkesi, doğal bir sıkılaştırıcı olarak kullanılır.  Akne tedavisinde yardımcı antimikrobik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Organik elma sirkesi ve suyu eşit miktarda karıştırın. Pamukla yüze uygulayın ve birkaç dakika sonra durulayın.

Maden Suyu

Maden suyu ile cildi temizlemek, aşırı sebum maddesini alır ve kirleri giderir. Cildin daha parlak görünmesine yardımcı olduğu gibi, peeling özelliği de vardır. Cildin PH seviyesini dengeler ve gözenekleri sıkılaştırır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git