Pozitif Enerji Veren Taşlar ve Ev Dekorasyonu

Pozitif Enerji Veren Taşlar ve Ev Dekorasyonu
1 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 472 kez okundu.

Zamanın süratle akıp gittiği bir dünyada hayatımızı iyi yönde değiştirmek için durmadan çalışıyoruz. Sonuç olarak, iş varsa sevgiden, sevgi varsa işten ve cesaret varsa dostluktan mahrum kalabiliyoruz. Bütün bunlarla uğraşırken evimize de vakit ayırmak gerekiyor.

Evinizi dekore ederken faydalanabileceğiniz bazı doğal taşlar hayatınıza olumlu yönde etki edecek ve ortamdaki enerjiyi fark edilir seviyede yükseltecektir. Pozitif enerji veren taşlar ile ev dekorasyonu daha enerjik ve pozitif bir görünüm kazanabilir. Bu yazıda bunu sağlayabilecek taşlardan bahsedeceğiz.

Pozitif Enerji Veren Bazı Taşlar

Aşağıda en dekorasyonunda kullanılabilecek önemli ve güzel taşlardan bazıları anlatılmaktadır.

Ametist taşı (Pozitif Enerji)

Mor ve lavanta renklerdeki ametist taşı, evinizdeki negatif enerjiyi temizler. Gün boyunca karşılaştığınız olumsuzlukları da olumlu yönde değiştiriyor. Yorgunluk, endişe ve baş ağrısından şikayet ediyorsanız, ametist taşını yatak odanızın uygun bir yerine koyabilirsiniz.

Ametist taşı pozitif enerji deyince akla gelen ilk taştır diyebiliriz. Ev dekorasyonu içerisinde kullanılabilir.

Akuamarin (Şans ve Cesaret)

Bu taşını oturma odanıza ya da iş yerinizdeki çalışma masanıza koyabilirsiniz. Sinirleri yatıştırır, şans ve cesaret getirir, yaratıcılığınızı ortaya çıkarır. Akuamarin taşı hem şans hem de cesaret için tavsiye edilir. Bu açıdan bu taş da ortama pozitif bir havanın hakim olmasını sağlar.

Mercan (Sevgi Taşı)

Mercan taşı antidepresan etkileriyle bilinir. Bu taşı evinizdeki herhangi bir yere koyabilirsiniz. Cilt ve deri hastalıklarında iyi bir etkiye sahip olan mercan taşının en önemli özelliği, sevgi sembolüdür.

Bu tür taşların pozitif enerji sağlamasındaki en önemli etken renkleri, görüntüleri ve bizim onlara yüklediğimiz anlamlardır.

Agat Taşı (Güç ve Uğur Taşı)

Agat taşı başarıyı temsil eder. Evinizin enerjisini arttırır ve kötü enerjiyi ortadan kaldırır. Tembelliği giderir, insani ve yaratıcı hisleri besler.

Bütün bu taşları çok miktarda kullanırsanız abartılı gelebilir. Ancak bir veya iki odanıza sevdiğiniz bu taşlardan koyarak evin dekorasyonuna pozitif bir enerji sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git