Yüz Germe Estetiği Hakkında Her Şey

Yüz Germe Estetiği Hakkında Her Şey
29 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 545 kez okundu.

Yüz ve boynun hatlarını belirginleştirme, kaldırma, kırışıklıkları giderme ve cilde uzun bir süreli esneklik kazandırma işlemine yüz germe denir. Profesyonel düzeyde gerçekleştirilen operasyon, hastanın yeniden gençliğine kavuşmasını ve özgüveninin artmasını sağlar. Operasyonun sonucu, süresi, hastanın sağlık durumuna ve kullanılan tekniğe bağlıdır. Yüz gerdirme, tüm yüze veya belli bir bölgeye (alın, yanak, boyun) uygulanır.

Yüz germe, hastanın kaş, dudak kenarları, yanak, boyun ve çene bölgesindeki sarkmaları ve yüz şeklinin düzeltilmesini sağlar. Buna ek olarak, bu plastik cerrahi işlemi yaşla birlikte gelen kırışıklıkları ortadan kaldırılmasına olanak tanır.

Yüz gerdirme için, modern ekipmanlara ve araçlara sahip olan ve uzmanlaşmış cerrahların bulunduğu bir klinik tercih etmelisiniz.

Yüz Germe Estetiğinin Özellikleri

Yüz gerdirme estetik ameliyatının en yeni ve giderek popülerleşen yöntemlerinden biri endoskopik gerdirmedir. Operasyon sırasında, cerrah saç diplerinden ve yüzün doğal kıvrımlarından gözle görülmeyecek küçük insizyonlar yaparak germe işlemi ni yapar. Bu işlemler özel aletler ve endoskopik ekipman kullanılarak gerçekleştirilir.

Yüz germe için hazırlanırken, hasta tam bir tıbbi muayene geçirir, ve olası kontrendikasyonlar (sakıncalı durumlar) ortaya çıkarılır. Hasta tamamen sağlıklıysa, operasyon tarihi belirlenir ve hazırlık aşamasının koşulları görüşülür. Ameliyattan hemen önce, fasiyal sinir dallarını belirleuerek, insizyon çizgileri not edilir. Saç kesimi yapılmaz. Operasyon genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. İşlemlerin kapsamına bağlı olarak bir ila üç saat sürer. Nadir durumlarda, süre dört saat olabilir. Ameliyat sonrası küçük bir yara izi fark edilir.

Hasta ilk iki gün uzman gözetiminde hastanede yatmaktadır. Yaklaşık beş gün sonra, ilk pansuman yapılır, dikişler yedinci günde alınır. Ameliyattan sonra gözlemlenen şişlik yaklaşık iki ila üç hafta içinde azalır. Yüzün tam iyileşmesi bir buçuk ila iki ay arasında gerçekleşir. Bu sırada, hastanın fiziksel aktivitelerine devam etmesi önerilir.

Yüz Germe Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Yüz gerdirme için en uygun yaş, yaşlanma belirtilerinin belirginleştiği, kırışıklıkların arttığı kırk ila altmış yaş arasıdır. Ancak cilt henüz esnekliğini kaybetmemiş ve yüz kemik yapıları henüz yaşa bağlı değişiklikler geçirmemişse operasyon yapılması pek tercih edilmez.

Yüz Germe Estetiğine Hazırlık

Muayene sırasında yüz germe kontrendikasyonları yoksa, operasyondan iki hafta önce hasta sigara içmeyi ve hormonal ilaçları almayı bırakmalı, kan pıhtılaşmasını etkileyen ilaçları (Aspirin, Alka-Seltzer) ve diğer ilaçları kullanmamalıdır. Operasyon gününde, hastanın su ve yiyecek almasına izin verilmez. Ameliyattan sonra, hasta, doktorun tüm tavsiyelerini ve reçetelerini sıkı bir şekilde takip etmelidir. Bu, iyileşme süresinin süresini kısaltacak ve seyrini kolaylaştıracaktır.

Yüz Germe Estetiği İçin Sakıncalı Durumlar (Kontrendikasyonlar)

  • Ciddi iç organ hastalıkları
  • Onkolojik hastalıkların varlığı
  • Bulaşıcı hastalıkların varlığı
  • Çeşitli kan hastalıkları, özellikle bir pıhtılaşma bozukluğu
  • Kardiyovasküler hastalıkların varlığı
  • Şiddetli hipertansiyon

Yüz Germe Estetiği Sonrası İyileşme

Ameliyattan sonra, cildin şakak, alın ve kafa derisinde bir miktar hassasiyet olabilir. Bu hassasiyet hastadan hastaya değişmekle beraber 7-12 gün içinde geçmektedir. Operasyon sonucunun tam bir değerlendirmesi, bir buçuk ila iki ay sonra mümkün olmaktadır.

Yüz Germe Estetiği Sonrası Olası Komplikasyonlar

  • Hematom (kan oturması)
  • Yüz kaslarının hareketinden sorumlu sinir dallarına hasar
  • Yaraların yavaş iyileşmesi

Genellikle, bu tür komplikasyonlar konservatif tedavi yöntemleri uygulanarak ve gerekirse cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git