Hemoroid Kremi Göz Altına Sürülür Mü?

Hemoroid Kremi Göz Altına Sürülür Mü?
8 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 828 kez okundu.

Göz altı morlukları için hemoroid (basur) kremi kullanımı pek çok hanım için merak konusu. Göz altındaki morarma ve torbaların nedeni yaşlanmaya bağlı olup, cildin elastik özelliğini kaybetmesinden kaynaklanır. Şüphesiz ki gözler en önemli organlarımızdan biridir. Bu nedenle göz ve göz çevresi bakımı çok önemlidir. Göz çevresindeki deri, vücudumuzdaki en ince ve en hassas deridir.

Günümüzde birçok kadın tarafından kullanılan hemoroid kremi, göz altı torbaları ve göz çevresinde farkedilir derecede etkilidir. Ancak sonrasında oluşabilecek yan etkiler ve komplikasyonlar ciddi sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilir.

Göz altı torbalarının basur kremi ile iyileştirildiği sürekli olarak gündeme gelmektedir. Ancak, kremi kullanmadan önce yan etkileri ve komplikasyonları hakkında araştırma yapmanız önemlidir.

Hemoroid Kremi Göz Altı Torbalarına İyi Gelir mi?

Teorik olarak göz altı torbalarını oluşturan faktörler, hemoroid hastalığı ile paralel bir yapıya sahiptir. Yaşlandıkça damarlarımız genişler ve bununla birlikte bölgede aşırı miktarda kan birikmesi olur. Damarların, bölgedeki kanı diğer kısımlara aktaramaması sonucu göz altında morluklar ve göz altı torbaları oluşur.

Hemoroid kreminin kullanımı, aslında makat bölgesindeki damarları sıkıştırarak, bölgedeki kan akışını durdurmayı amaçlar. Kremi kullanıp tecrübe eden insanların, morarma ve torbalanmayı geçirdiğini iddia etmesi bu etkiden kaynaklanır.

Uzmanlar, insanların sağlığını riske atmamak adına, hemoroid kreminin kullanılmaması konusunda ciddi uyarılarda bulunuyor. Dermotoloji uzmanları ve göz doktorları, hemoroid kreminin kullanılması sonucu insanlarda kalıcı hasarlar oluşabileceğini belirtiyor. Bu nedenle, son zamanlarda gündemden düşmeyen ve tartışma konusu olan hemoroid kremi ile göz çevresi bakımının, kulaktan dolma bilgilerle veya hiçbir araştırma yapılmadan direkt olarak cilde uygulanması, son derece yanlıştır ve sağlık açısından ciddi riskleri vardır.

Öncelikle, göz çevresi cilt hassasiyeti konusunda bilinçli olmalıyız. Göz çevresinin, vucudumuzdaki en ince deriye sahip olduğunu bilip, göz çevresinde kullanacağınız ürünleri dikkatli seçmelisiniz. Basit bir hatadan kaynaklanan küçük bir deformasyonun bile kalıcı göz rahatsızlıklarına neden olabileceğini bilmelisiniz. Hemoroid kreminin göz çevresindeki torbalara iyi geldiği görülmüştür. Ancak yan etkileri ve komplikasyonları sağlığınız için çok ağır sonuçlar doğurabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git