Evde Dantel İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde Dantel İşi Yaparak Para Kazanmak
15 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 312 kez okundu.

Geçmişte dantel işleri ile uğraşan ve eli dantel örmeye yatkın olan ev hanımları, evde boş vakitlerini değerlendirerek, bir yandan da bu hobilerinden para kazanmaya başlayabilirler. Evde dantel işi ile uğraşan ve satan ev hanımlarının birçoğu bu ek işten hatırı sayılır paralar kazanmaktalar. Sizler de dantel örmekten keyif alıyorsanız ve bu el becerinizden harçlığınızı çıkarmak istiyorsanız, öncelikle yakınlarınızdan iş alabilir ve sonrasında bu dantel işlerini pazarlamayı deneyebilirsiniz.

Evde dantel işi yapmak, birçok ev hanımının günümüzde de devam eden hobileri arasındadır. Dantel örmek, aslında çok zahmetli ve sabır gerektiren bir uğraştır. Akşamları televizyon karşısında örgü örmeyi alışkanlık haline getiren ev hanımları, çeyiz hazırlığı yapan eş dosta bu el emeği göz nuru dantel işlerini satabilirler.

Çeyiz hazırlığı yapan ve çalışan birçok bayan, çeyizlik dantellerini hazır almayı veya birine sipariş vermeyi tercih ettiği için, eliniz de pratikse, bir ay gibi sürede alacağınız ek işler ile evinizin bazı masraflarını karşılamanız mümkündür.

Evde Dantel İşi Nasıl Yapılır?

Öncelikle etrafınızda çeyizlik dantel işi yapacak birilerini arayan tanıdıklarınız varsa, onlarla irtibata geçebilir veya evlilik çağında çocukları olan tanıdıklarınıza çeyizlik dantel yapmayı teklif edebilirsiniz. Bu danteller övgü toplarsa, sonrasında dantellerinizi kermeslerde, sergilerde tanıtabilir ve satabilirsiniz.

Burada esas olan tecrübe sahibi olup kaliteli işler çıkarmaktır. Sizler işi iyi yaptıktan sonra yeni müşteriler zaten sizi bulacaktır. Eğer ilk etapta müşteri bulmakta zorlanıyorsanız evlere dantel işi veren firmalar mevcuttur.

Evlere Dantel İşi Veren Firmalar

Çeyizlik ürünler satan dükkanlar ve mağazalar ev hanımlarına dantel işi vermektedirler. Yine, birçok bayan pazarlara çıkarak kendileri de bu el emeklerini satmayı denemekteler. Ancak günümüzde internet üzerinden de çeyizlik dantel ve el işlerini pazarlayabilirsiniz.

Dantel satışı yapabileceğiniz birçok güvenilir e-ticaret sitesi vardır. Bunlara üyelik oluşturduktan sonra, belirlediğiniz fiyatlarla dantel işlerinizi satışa koymanızı tavsiye ediyoruz.

Ayrıca bugün birçok semtte evlere örgü, boncuk, paketleme, dantel işi veren satıcılar mevcuttur. Sizler de bunlarla tanışıp böyle işler alabilirsiniz.

Evde Dantel İşi Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

Dantel işi yapmak çok zor bir hobidir. Dantel işini tamamlamak için bazen haftalarınızı harcamak zorunda kalırsınız. Bu nedenle, dantel çeyizlikler pahalıya satılan el emekleridir. Genelde iplik başı fiyat teklifi yapılır ve aldığınız dantel işinde kaç iplik harcadıysanız, ödeme de bu şekilde hesaplanır. Tabi, firmalar ile çalışırsanız bitirdiğiniz el işi başına da ödeme yapmayı teklif edebilirler.

El becerisine güvenen hanımların düşünebileceği diğer bir ek iş modeli olarak; Evde Tesbih Dizme İşi başlıklı yazımızı da tavsiye ediyoruz. Evde yapılabilecek ek iş fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git