Evde Mandal Montajı ve Paketleme İşi

Evde Mandal Montajı ve Paketleme İşi
1 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 514 kez okundu.

Ek iş modeli araştırmalarımızda karşımıza çıkan iddialı bir seçenek de evde mandal montajı ve paketleme işi oluyor. Her evin temel ihtiyaçlarından olan mandallar, birkaç pratik üretim sürecinden geçiyor ve mağaza raflarında yerini alıyor. Bu üretim sürecine ortak olarak, sizler de ek gelir sağlamak ister misiniz? Cevabınızın evet olduğunu varsayıyor ve evde mandal işi yapmak üzere sizleri süreçle ilgili tüm detayları okumaya davet ediyorum.

Sanılanın aksine, çamaşır asmak için satın aldığımız mandallar tek seferde herhangi bir makine tarafından üretilmiyor. Mandalı oluşturan parçalar ayrı ayrı, birer parça olarak üretilmekte ve monte edilmek ve paketlenmek üzere ikinci bir üretim sürecinden geçmektedir. Bu aşamada pek çok üretici firma ev hanımlarına mandal işiyle ilgili istihdam sağlıyor.

Evde Mandal Montajı ve Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Ek iş arayışlarınızda karşınıza çıkan bu yazıyı okuyorsanız evde mandal montajı işi yapmaya meğilli olduğunuzu düşünebiliriz. Birkaç pratik aşamadan oluşan bu iş, üretici firma veya toptancı tarafından size demonte halde gönderilen mandal parçalarını birleştirmek ve yine set halinde gelen ambalajlarla paketlemeye dayanıyor. Evet, kulağa geldiği kadar basit bir iş diyebiliriz.

Bu işte önemli olan el çabukluğuna dayalı günlük üretim hacminizdir. Eğer gün içerisinde 3 ila 5 saatinizi ayırabilirseniz beklentinizi karşılayacak ölçüde bir gelir elde etmeniz mümkün. Mandal işini tam set olarak montaj ve paketleme seti halinde alabildiğiniz gibi, sadece montaj veya sadece paketleme olarak da yapmayı tercih edebilirsiniz. Bizler tam set iş alımı yapmanızı ve dolayısıyla kazancınızı artırmanızı tavsiye ediyoruz.

Evde Mandal Montajı ve Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde yapılan ek iş modelleri genel itibariyle asgari ücret seviyelerinde veya biraz üzerinde gelir imkanı sağlamaktadır. Evde mandal paketleme işi de bu ortalamalarda seyrediyor. Toplu iş alımı yaparak ve daha fazla vakit ayırarak bu ortalamaların üzerine çıkabilmeniz de pek tabii mümkün.

Ayrıca çevrenize de iş teklifi götürüp, yeni istihdam sağlayarak birim fiyatınızı yükseltebilir ya da ekstra komisyon geliri elde edebilirsiniz. Rakam vermek gerekirse, evde mandal işi yaparak ayda 2.000 TL’ye kadar kazanç imkanına sahip olabilirsiniz.

Eve Mandal Montajı ve Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde çalışıp aile bütçenize katkıda bulunmak üzere, eve mandal işi veren firmalar ile iletişime geçerek ilk adımı atabilirsiniz. Firma tercihinde hassas davranmanız gerektiğini her yazımızda vurguluyoruz. El emeğinizin ve vaktinizin boşa gitmemesi adına teslimat esnasında düzenli ve eksiksiz ödeme yapan öncü firmaları tercih etmenizde fayda var. Bu sektör biraz referans usulü işliyor denilebilir.

Çevrenizde benzer ek işleri yapan kişilere ulaşarak onların çalıştığı firmalar veya toptancılarla iletişime geçebilirsiniz. Ödemeler istisnasız olarak teslimat sırasında yapılmaktadır. Yani işe başlangıç esnasında bir avans veya peşin ödeme beklentiniz olmamalıdır.

Evde mandal işi hakkında bilmeniz gereken detayları sunduk, varsa sorularınızı veya tecrübeleriniz konu altına yorum yazarak okuyucularımızla paylaşabilir, ihtiyaç sahibi diğer hanımların da ek gelir sağlamasına vesile olabilirsiniz.

Bir diğer ek iş araştırmamız olan, Evde Kına Paketleme İşi başlıklı yazımızdan, yine ev hanımlarına yönelik kına paketleme işiyle ilgili kapsamlı bilgiye ulaşabilir, ek gelir modeli olarak değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git