Evde Tesbih Dizme İşi

Evde Tesbih Dizme İşi
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 639 kez okundu.

Birçoğumuz aylık gelirimizin üzerinde harcamalar yapıyoruz. Gündelik ihtiyaçlarına yetişebilmek ve ay sonunu borca girmeden bitirebilmek için artık herkes ekstra para kazanma yollarına başvuruyor. Sizler de yeteneklerinizi paraya dönüştürmek için evden ek gelir sağlamak istiyorsanız, evde tesbih dizme işi ile para kazanabilirsiniz. El çabukluğu gerektiren bu ek iş ile aylık bazı ev masraflarınızı karşılamanız mümkündür. Bazı alanlarda kendini yetenekli gören bireyler, evde tesbih dizme işi gibi farklı sektörlerden işler alabilirler ve bu geleneksek ek gelir modelinden ayırdıkları zaman orantısında para kazanabilirler.

Evde tesbih dizme işi, evden para kazanmak isteyen bay ve bayanlara önerdiğimiz potansiyel el işlerinden biridir. Firmalardan yollanan malzemeler ile belirtilen süre içerisinde tesbihlerin yapımını tamamlayarak firmalara teslim ettiğiniz takdirde, birçok firma sizlerle daha uzun süreler çalışmak isteyebilir.

Önemli olan, iş azmi ve belirtilen sürelerde işi tamamlamaktır. Tabi, sizden beklenildiği kadar da titiz ve özenli şekilde tesbihleri dizmeniz gerekmektedir. Ev hanımları ve çalışanlara önerdiğimiz evde tesbih yapımı işi, okuyan ve harçlığını çıkarmak isteyen öğrenciler için de ideal bir evden çalışma şeklidir.

Evde Tesbih Dizme İşi Nasıl Yapılır?

Daha önce tesbih dizme işi bilmeyen herkes kısa süre bu işi kavrayabilir ve ardından pratiğe dökebilir. Sizler de öncelikle bu ek iş fikrine dair bazı araştırmalar yapabilir ve ardından tesbih dizimi hakkında çeşitli videolar izleyerek genel bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Evde tesbih yaparak para kazanmak isteyenlerin ilk olarak eve tesbih dizme işi veren firmalar ile irtibat kurması gerekmektedir. Ardından bu firmalar sizlere tesbih dizme işine dair bilgiler barındıran bir el kitapçığı ve yanında bir adet numune gönderebilirler. Bu numuneyi inceledikten ve kitapçığı okuduktan sonra gönderilen malzemeler ile tesbihlerin dizimine başlayabilirsiniz.

Gönderilen tesbihi çok iyi incelemeli ve sizler de tıpa tıp aynısını hazırlamalısınız. Firmalar genelde şahıslara ilk aşamada 100’er adet tesbih malzemesi yollarlar. Bu yollanan malzemeler ile söz verilen süre içerisinde hazırlayacağınız tesbihleri yeniden belirtilen adet şeklinde firmaya iletmeniz gerekmektedir.

Evlere Tesbih Dizme İşi Veren Firmalar

Evden ek gelir sağlamak isteyenler için sayısız ek iş firması piyasada mevcuttur. Eğer seçiminiz tesbih dizme işinden yanaysa, öncelikle ilan veren firmalarla iletişim kurmalı ve işi detayları ile öğrenmelisiniz. Çevrenizde bu işi yapan eş dost varsa, öncelikle onlarla konuşmanızı ve çalıştıkları firmalardan memnun kalıyorlarsa, sizlerin de bu firmaları tercih etmenizi öneriyoruz. Eğer çevrenizde evde tesbih işi yapan bir arkadaşınız yoksa internet üzerinden eve tesbih işi veren firmaların genel bir araştırmasını yapmanızı öneriyoruz.

Bu firmalar ek iş ilanları sitelerinde kendi firma iletişim bilgilerini paylaşarak evden ek gelir elde etmek isteyenlerin kendileriyle irtibat kurmalarını isteyebilirler. Gazete ve dergilerin ek iş ilanlarına ve broşürlere de göz gezdirerek, bölgenizde bulunan firmaların hangileri olduğunu öğrenmeniz mümkündür.

Yaşadığınız yerden bir firma tercih etmeniz hem sizler, hem de firma açısından daha avantajlı olacaktır. Sosyal medya ağlarına da bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. Sosyal medya üzerinden ilan veren firmalar ile iletişime geçmek daha kolay olabilir. Ancak güncel ilanlara geri dönüş yapmaya özen göstermelisiniz.

Eve tesbih işi veren firmalarla, eğer firma sitesi varsa bu sitede paylaşılan telefon ya da e-posta adreslerinden irtibat kurabilirsiniz.

Evde Tesbih İşi Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?

Eğer bir ek iş firması ile anlaştıysanız, öncelikle size bir kutu tesbih malzemesi göndereceklerdir. Ardından bu tesbihleri söz verilen zaman diliminde bitirerek firmaya teslim etmelisiniz. Firma sizlerden ürünleri talep ettiği şekilde aldıktan sonra ödemenizi yapacaktır. Genellikle firmalar işi teslim aldıktan sonra ödeme yapmayı tercih etmektedirler.

Evde Tesbih Dizme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Yaptığımız araştırmalara göre, eve tesbih işi veren firmalar başlangıçta 10 adetlik bir deneme ürün gönderebilirler. Sonrasında ise sizlerden 100’er adet tesbihler isteyeceklerdir. Birçok firma tesbih başına 25 kuruşluk bir ödeme yapmaktadır. Tabi, bazı firmalar işin zorluk aşamasına göre daha yüksek fiyatlar da önerebilirler. Bu işten aylık elde edebileceğiniz gelir ise; en az 250 TL’dir.

Yani, ayda ortalama 1000 adet tesbih işi alırsanız kazanacağınız rakam en az 250TL olacaktır. El pratikliğinize göre kazancınızı yükseltebilirsiniz. Bunun için de bir saatte ne kadar tesbih yapabildiğinizi tespit ederek aylık ortalama kazancınızı az çok tahmin edebilirsiniz.

Evde Tesbih Yapıp Satmak

Yukarıda evde tesbih satarak aylık kazanabileceğiniz ortalama para miktarını sizlerle paylaştık. Eğer bu miktar sizleri tatmin etmiyorsa, evden kendi tesbihlerinizi yaparak da satabilirsiniz. Ancak bu iş için ilk aşamada belirli bir sermayeniz olması gerekmektedir. Tesbihlere dizilecek boncukların ve ipin kalitesine göre uğraş verdiğiniz her tesbihin adet fiyatını kendiniz belirleyebilirsiniz. İğne oyası bilen ev hanımları, kendi evlerinde iğne oyası tesbihler hazırlayarak da satabilirler. Bu el emeği tesbihler daha fazla talep görebilir.

Evde yaptığınız tesbihleri sergi, kermes ve çeşitli aktivitelerde açacağınız standlarda insanların beğenisine sunabilirsiniz. Eş dost çevresinde de satışını gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hedefiniz daha fazla tesbih satmaksa, esnaflara numunelerinizi gönderebilir ve ürünlerinizin reklamını yaparak toptan satışını gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet kullanmayı bilen ev hanımları, en aktif e-ticaret sitelerine tesbih modellerinin resimlerini koyabilirler ve internet üzerinden satışlarını gerçekleştirebilirler. Bazı internet sitelerine reklam veya ilan vererek de ürünlerinizi satmayı deneyebilirsiniz.

Dikkatli Olun!

Ek işe ihtiyaç duyan ve sermayesiz para kazanmak isteyen herkes evden tesbih işi yaparak aylık gelirini arttırabilir. Bunun için de öncelikle aceleci olmamalı ve eve tesbih işi veren firmaların güvenilirliğini araştırmalısınız. İrtibat kurduğunuz firmalarla bazı kişisel bilgilerinizi de paylaşmamaya özen gösterin. Size güven veren tesbih işi firmaları ile çalıştığınız takdirde, ödemelerinizde bir sıkıntı yaşamazsınız. Yoksa mağdur taraf sizler olabilirsiniz.

Evden ek gelir araştırması yapan okuyucularımıza, “Evde Kutu Katlama İşi” başlıklı makalemizi de incelemelerini de tavsiye ediyoruz.

Evde Tesbih Dizme İşi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. cem dedi ki:

    Merhaba, Tesbih satma fikri oldukça iyi bir fikir fakar doğru tesbihi bulmak ve uygun fiyata almak biraz tecrübe gerektirebilir. Bunun yanında Türkiye tesbih pazarında dünyada 1 nurmara bir ülke ve bunu avantaja çevirmek tesbih tutkusu olanların elinde olabilir. Yurt dışına satış yapmak için farklı platformlar kullanılabilir. Örneğin ebay.com, tesbihciler.com, etsy.com, alibaba.com gibi siteler bu konuda avantaj sağlayabilir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git