Düğün Mekanı Seçimi

Düğün Mekanı Seçimi
20 Mart 2019 tarihinde eklendi, 248 kez okundu.

Düğün planlaması yapılırken; en kritik noktalardan biri mekan seçimidir. Evlenecek çiftlerin düğün mekanı seçiminde dikkat etmesi gereken birçok nokta vardır. Düğün hazırlıklarına başlayan ve düğünün gerçekleşeceği mekan konusunda henüz karar veremeye çiftler, öncelikle bazı sorulara yanıt vermeliler.

Düğüne kaç kişi geleceği, ulaşımın kolay olması, düğün konseptinin nasıl olacağı ve düğün mekanı için ayrılan bütçeyi detaylı bir şekilde düşünmek ve netliğe kavuşturmak önemlidir. Sonrasında; tüm şartlarınızı sağlayan düğün mekanları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Düğün Mekanı Nasıl Seçilir?

Düğün konsepti belirlendikten sonra; bu konsepte uygun mekanlar arasından bütçenize en uygun olanı seçin. Şatafatlı bir düğün isteyenler; görseli ön planda olan balo salonları, tarihi dokusu bulunan, tanınmış mekanlarda ve lüks otellerde düğünlerini gerçekleştirebilirler.

Eğer sade bir düğün hayali kuruyorsanız; daha salaş, açık hava, kır düğünü, yat ortamı ve sahil kenarı düğün mekanlarında rüya gibi bir tören ve kutlamayla evlenebilirsiniz. Yine; düğün mekanı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, düğünün yapılacağı sezondur.

Yaz aylarında düğün planı olanlar; üzüm bağı, ormanlık mekanlar, kumsalda ya da sahil kenarı düğün salonlarını tercih edebilirler. Yazın kapalı bir alanda düğün yapmak hem sizlerin, hem de misafirlerinizin sıkıntı yaşamasına neden olabilir. Bahar düğünleri için de açık hava mekanları tercih edebilirsiniz. Ancak kış aylarında kapalı bir mekan seçilmesi şarttır.

Düğün için kapalı bir mekan düşünenler; öncelikle ses, ışıklandırma, sahne ve mekan dekorunu inceleyerek karar vermeliler. Açık hava düğünlerinde ise; mekanın olanaklarını ve ulaşım imkanlarını sorgulamak gerekir.

Deneyimli mekanlar arasından karar vererek, tüm riskleri en aza indirebilir ve deneyimli çalışanların misafirlerinize daha iyi sunumlar yaparak, düğünden daha memnun ayrılmalarını sağlayabilirsiniz. Deneyimli bir kadronun ev sahipliği yaptığı düğün mekanları ve kaliteli mutfak hizmeti ile düğün stresiniz azalacaktır.

Düğününüze davet edeceğiniz kişilerin sayısını önceden hesaplamak, düğüne gelecek misafir kapasitesi için ideal bir mekan seçimi yapmanıza olacak sağlayacaktır.

Hayallerinizdeki düğünü gerçeğe dönüştürmek için sevgiliniz ile ortak zevkinizi yansıtan, gerçekten içinize sinen ve samimi bir mekan seçimi yapabilir ve sevdiklerinizin katılacağı bu özel günde herkesin güzel vakit geçirdiği masal gibi bir törenle dünya evine girebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git