Annesine Düşkün Erkeklerle Nasıl Baş Edilir?

Annesine Düşkün Erkeklerle Nasıl Baş Edilir?
19 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 385 kez okundu.

Sevgiliniz ya da eşinizle çok iyi anlaşıyorsunuz. Fakat bazı durumlarda gösterdiği tavırlardan rahatsız mı oluyorsunuz? Ve bu tavırlar genellikle anneci yanından mı kaynaklanıyor? Ya da yaptığınız bazı şeylerde sizi annesiyle mi kıyaslıyor?

Erkeklerin annesine fazla düşkün olması, başka bir tabirle “anneci” olması yaygın bir durumdur. Bu yazıda annesine düşkün erkeklerle nasıl baş edilir buna değineceğiz.

Anneye Düşkün Erkeğe Nasıl Davranılır?

Yukarıda anneci erkeklerin bazı genel özelliklerinden bahsettik. Eğer böyle durumlar varsa, kadınlar gerçekten aklını kaybedip sinir olabiliyorlar. Yemek yapıyoruz ve bir iltifat beklerken o annesinin daha güzel yaptığını söylüyor ve de bunu hep yapıyorsa kızabiliyoruz bu duruma. Buna başka örneklerde verilebilir. Siz dışarı çıkmak istiyorsunuz eşinizle güzel bir gün hayaliyle ve eşinizin annesi; “Ne gerek var akşam akşam!” diyor. Ve eşiniz annesini tasdikliyorsa bu daha sinir bozucu olabiliyor.

Böyle durumlarda ne yapmalı? Nasıl davranmalı? Erkeğin tabiri caizse iplerini nasıl elimize alırız?

İşte bu sorulara şöyle cevap verilebilir.

Sağduyuyu Koruyun!

Biz kadınların en büyük hatası sinirlenirken kendimizi kaybediyor olmamız. Sağduyu yeteneğimizi kaybetmemiz. Şöyle bir düşünün; siz anneniz ile eşiniz arasında kalır mısınız? Tabi ki de hayır. Ama bazen öyle durumlar olur ki, aralarında yok olursunuz.

Bunun olmaması için tavrınızı en başında koymanız gerekir. Annenin yeri ayrıdır eşin yeri ayrıdır. Kadın, eşinin annesini sevmese bile saygı göstermek zorundadır. Sonuçta o olmasa sevdiğiniz adam da olmayacaktı. Asla kendinizi anne ile seçenek haline koymayın. Çünkü çok nadir olarak erkek kadını seçer. Yoksa genel itibariyle erkekler annecidir. Çoğu erkek annesi gibi ama çağa göre bir kadın ister.

Dikkat edin, ister Alman ister Fransız, hangi ırktan hangi milletten olursa olsun, erkeğin geni aynıdır. Kıskançlık, anne gibi olunması isteği, evde zaman geçirilsin istediği vb. hep aynıdır. Çoğu görüntü itibariyle farklı ama özünde aynı kadını isterler.

Bu yüzden anneci bir erkeğiniz varsa, siz de bu özelliğiyle ona yaklaşabilirsiniz. Annesine annem deyin.  Yemekleri onun gibi olmasa da, özledim onu deyin ve öyle sofra kurun. Annesi de varsa yanınızda, eşinizin yanında annesini onure edin. Bu onun hoşuna gidecektir. Dışarı çıkmak istediğinizde şuraya gidelim canlı müzik var değil, canım annen yorgun görünüyor ona çorba yaptım yatırayım bizde bir tur atıp gelelim hava alırız deyin.

Çıkmışken, gitmek istediğiniz yerin önünden tesadüfen geçmiş gibi yapıp aaaa canlı müzik varmış, annemde şimdi uyuyordur, biraz dinlenelim mi deyin devamı gelir zaten. Unutmayın kavga yok, taktik var!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git