Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
22 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

Makyaj trendleri son yıllarda büyük bir değişime uğradı. Artık doğal güzelliği ön plana çıkaran ve abartıdan uzak makyaj teknikleri bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Doğal makyaj nasıl yapılır bilirseniz sizler de daha sade ve zararsız olan bu yönteme başvurabilirsiniz.

Özellikle dizi oyuncuları ve ünlü Hollywood oyuncuları da birçok özel davette ve gündelik hayatlarında doğal görünümlü makyaj modellerinden yana tercihlerini kullanmaktalar. Doğal makyaj, daha az makyaj anlamına gelir. Sizler de doğal yüz güzelliğinizi ortaya çıkaran ve basit tekniklerle uygulanan doğal makyaj trendini takip edebilir ve bu sayede daha zarif bir yüz güzelliğine kavuşabilirsiniz.

Doğal Makyaj Teknikleri

Aşağıdaki teknikler doğal makyaj için hayati tekniklerdir.

Cilt Bakımı

En iyi makyaj cilt bakımı ile başlar. Kuru, yağlı veya karma cilt tipine sahip bayanların her biri farklı cilt bakım tekniklerini uygulayarak daha sağlıklı, bakımlı ve güzel bir cilde kavuşabilirler. Az miktarda makyaj malzemesi kullanarak daha güzel görünmek istiyorsanız, cildiniz de olabildiğince parlak ve bakımlı olmalıdır.

Böylelikle kapatıcıya bile gerek kalmadan sadece BB kremle makyajın astar kısmını tamamlayabilirsiniz. Nemlendirici kullanmaya özen gösterin. Siyah nokta ve sivilceleriniz varsa, rutin olarak bakım maskeleri ve peeling yapın. Normal cilt bakımını düzenli olarak yaptığınız takdirde, az makyajla bile doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Makyajın İlk Adımı

Yüzünüze uyguladığınız kapatıcılar ile doğal bir görünüm sağlamak istiyorsanız, doğru tonda fondöten ve kapatıcı kullanmanızı öneriyoruz. BB kremlerin birden fazla özelliğe sahip oldukları için, sizler de makyaj öncesinde cildinize ince bir katman BB krem uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz yağlıysa, öncesinde pudra kullanabilirsiniz.

Makyajın İkinci Adımı

Açık pembe tonlarında veya bronz bir allık kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinize az miktarda allık sürün. Aynı şekilde burun kemeri, alın ve çene ortasına da hafif allık sürerek gölgelendirme yapın. Sanki yanaklarınız kendiliğinden pembemsi gibi bir görünüm sağlayın. Allıkta koyu renkler tercih etmeyin.

Makyajın Üçüncü Adımı

Ruj seçiminde dudak renginize en yakın tonlardan yana karar kılın. Şeftali rengi bir ruj, dudaklarınızın kendiliğinden pembemsi görünmesini sağlar. Dudaklarınızda sadece parlatıcı da kullanabilirsiniz.

Makyajın Dördüncü Adımı

Göz makyajında doğal bir görünüm hedefliyorsanız, göz renginize yakın tonlarda far tercih edebilirsiniz. Kahverengi gözlü bayanlar metalik tonlar tercih edebilirler. Altın, bronz, pembemsi tonlar iyi birer seçim olabilir. Mavi gözlüyseniz, kahverengi gölgelendirme yapabilirsiniz. Yeşil gözlü bayanlar için, mor ve şeftali tonları iyi bir seçim olacaktır.

Ayrıca Bakınız: 5 Doğal Makyaj Temizleme Yöntemi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git