Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır, Uygulama Bölgeleri ve Yan Etkileri

Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır, Uygulama Bölgeleri ve Yan Etkileri
24 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 475 kez okundu.

Dermapen, dermaroller ile aynı mantıkta olup, deriye dikey şekilde çalışarak epidermise en az hasar veren tedavi yöntemidir.

Cilt iğnelemenin en gelişmiş şekli olan Dermapen kalem iğneleme teknolojisi, ergonomik salınımlı bir değnek ile elektronik yüklü otomasyonu kullanır. Titreşim etkisi, cilt boyunca manevra yaparken küçük gençleştirici kanallar oluşturur ve prosedür konforunu artırır. Dönüştürülebilir hız motoru ve ayarlanabilir tedavi derinlikleri, bir seansta birden fazla cilt kaygısını tedavi etmeyi hedefleyerek cilt hassasiyetini korur.

Kalem iğneleme, yüz yaşlanması, kırışıklık, yara izi dokusu, çatlak izleri ve pigmentasyon görünümünü tedavi eder ve başarılı bir şekilde azaltır. Tüm cilt iğneleme prosedürlerinde olduğu gibi, uzun vadeli tedavilerden gözle görünür bir sonuç elde etmek için dermapen tedavi yöntemi önerilmektedir.

Nasıl Çalışır?

Dermapen tedavileri cildin yüzeyine fraksiyonel kanallar oluşturur. Bu, doğal cildin iyileşmesini, yenilenmesini ve onarılmasını teşvik ederek organik iyileştirici kaskadı tetikler. Cildin hücreleri giderek yenilenir ve rejenerasyonu teşvik ederek normalleştirir. Tedavi sırasında kalem cilt üzerinde kayarken hafif bir darbe ve titreşim hissi verir. Diğer cilt iğneleme yöntemlerinden farklı olarak, Dermapen kalem teknolojisi yaklaşık 15 dakika içinde tamamlanabilir prosedür süresiyle diğer yöntemlere göre daha rahattır. Ergonomik Dermapen, göz altı ve üst dudak dahil olmak üzere yüzdeki tüm konturları ve ulaşılması zor bölgeleri tedavi edebilir. Tedavi sonrası cilt hassas hissedilir ve 2 güne kadar süren kızarıklık ile hafif güneş yanığı gibi görünür.

Hangi Bölgeleri Tedavi Edebilir?

Dermapen tedavileri, yeni kolajen üretimini desteklemek için 1 numaralı prosedürdür. İnce çizgiler, kırışıklıklar, sarkma konturları ve yorgun görünümlü ciltler gözle görülür biçimde gençleşir. Kalem iğneleme, akne, hipertrofik ve buz yanığı gibi her türlü skar dokusu için de en etkili tedaviyi sağlar. Hasarlı doku, girintilerin ve düzensiz cilt dokusunun görünümünü azaltmak için yeni kolajen birikimi ile değiştirilir. İğneleme, özellikle koyu tonlar için, hiper pigmentasyon ve yaşlılık lekeleri için etkili bir çözüm sağlar. Kalem büyüklüğündeki çubuk, tüm yüz ve boyun bölgesinin etkili bir şekilde tedavi edilmesini sağlar. Gözlerin alt kısmı, burnun köşeleri, kaş kemiği, üst dudak ve çene altına da zahmetsizce ulaşır.

Dermapen Tedavisi Acıtır Mı?

Diğer iğneleme yöntemlerinden farklı olarak, kalem teknolojisi ile donatılmış salınımlı motor, ağrısız ve rahat bir tedaviye izin veren sinir reseptörlerini dağıtır. Hızlı ve hedeflenen sonuçlara izin veren 1300’ün üzerinde gençleştirici kanal kısa sürede oluşturulur. Daha yoğun iğneleme işlemleri için, tedaviden 30 dakika önce bir anestezik krem uygulanabilir. Bu, herhangi bir hassasiyet veya rahatsızlığı azaltır; hissedilen her şey hafif basınçlı ve titreşimli bir duyumdur. Tedaviden sonra cilt hafif güneş yanığına benzer, cilt üzerinde ılık bir his yaratır. Bu his 2 günlük bir zaman periyodu boyunca kademeli olarak azalır.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Dermapen teknolojisi, minimum yan etki ve zaman kaybı ile zahmetsiz olarak yüz iğnelemeye olanak tanır. Fraksiyonel cilt tedavisinde, cildin bütünlüğü hiçbir zaman uyuşmaz. Peteşi ya da küçük kan kabarcıklarının görünümü, özellikle şakaklarda ve gözlerinin altında daha ince cilt kalitesinin olduğu bölgelerde yaygındır. Bunlar tamamen normaldir ve genellikle 3-4 gün içinde kaybolur. Deri, Dermapen ile tedaviden sonraki 3 gün boyunca hafif kırmızı renkte görünecektir. Hafif bir nemlendirici ve güneş kremi uygulaması rahatlama sağlayacak ve iltihaplanmayı azaltacaktır. Gözenek tıkayıcı olmayan bir mineral makyaj herhangi bir kızarıklığı gizlemek için kullanılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git