Meme Estetiği (Büyütme, Dikleştirme, Küçültme)

Meme Estetiği (Büyütme, Dikleştirme, Küçültme)
3 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 189 kez okundu.

Meme estetiği altında uygulanan kozmetik cerrahi, günümüzdeki en popüler estetik prosedürleri içermektedir. Bu operasyonlar; meme küçültme, meme dikleştirme ve meme büyütme olarak 3 genel opsiyon sunuyor. Bu tip ameliyatlar, göğüs cerrahisi için muayene olmuş ve meme hacimlerini eski haline getirmek isteyen kadınlar tarafından rağbet görüyor. Büyük memenin vücutta yarattığı rahatsızlık ve neden olduğu sağlık sorunlarından, tamamen estetik iyileşme beklentilerine kadar pek çok amaç meme estetiği için kabul görüyor.

Estetik klinikleri tüm bu ihtiyaçları karşılayabilecek bir dizi meme estetiği ameliyatı sunmaktadır. Meme dikleştirme isteyen kadınlar, meme büyütme operasyonuyla birlikte işlemi yaptırabiliyor. Bu ameliyatı takiben meme rekonstrüksiyonu isteyen kadınlar da bunu meme büyütme ile birlikte veya onsuz gerçekleştirebilirler.

Büyütme söz konusu olduğunda, kadınlar silikon ve tuzlu implantlar arasında seçim yapabiliyor. Bu seçeneklerin her ikisinin de kendi yararları vardır. Estetik kliniklerinde gireceğiniz muayenelerde, bu seçenekler değerlendirilip ihtiyacınız olan operasyon doktorunuz tarafından gerekçeleri, avantajları ve dezavantajları da dahil olmak üzere size açıklanacaktır.

Bazı kadınlar, göğüsleri çok büyük olduğu için önemli sağlık sorunlarına yaşıyor. Estetik cerrahi, bu tür hastalar için daha aktif bir yaşam tarzı ve sayısız diğer faydalardan yararlanmalarını sağlamak amacıyla küçültme seçenekleri sunar. Göğüs küçültme, vücudun sırt ve vücudun diğer kısımlarından fazla yağın alınmasını ve vücudun göğüs ile birlikte üst kısmının şekillenmesini sağlar.

Göğüs estetiği cerrahisi, ister rekonstrüktif amaçlarla ister estetik amaçlı olsun, herkesin rahatlıkla faydalanabileceği en popüler ve güvenli kozmetik cerrahi prosedürleri arasındadır.

Meme Büyütme

Göğüs büyütme, kadınların bedenlerinin görünüşünü, benlik saygısının önemli ölçüde artıracak ölçüde değiştirebilmelerinin bir yoludur. Meme büyütme, meme kaldırma veya meme rekonstrüksiyonundan ayrı bir prosedürdür. Meme büyütme, implantların göğüslerin altına yerleştirildiği, daha geniş bir görünüm veren ve aynı zamanda doğal görünüm ve hislerini koruyan bir prosedürdür.

Meme büyütme teknikleri yıllar içerisinde büyük ölçüde gelişmiştir. Günümüzde daha iyi ve doğal sonuçlar elde etmenin yanı sıra, kadınlar her zamankinden çok daha fazla seçeneğe sahipler. 2006 yılında FDA politikalarını değiştirdi ve kadınlar isterlerse silikon meme implantlarını dilediği gibi satın alıp operasyon için onay alıyorlar. 1990’lardan 2006’ya kadar meme rekonstrüksiyon cerrahisine karar verilmedikçe bunu yapmaları yasaktı.

Silikon meme implantları, kadınlar için son derece çekici hissettiren doğal bir görünüm ve his sağlar. Bu tip meme implantları herhangi bir hastalık riski taşımaz. Popüler kültürle yaygın olarak ortaya konan bazı eleştiriler bilimsel araştırmalar neticesinde çürütülmüş ve sektördeki güven ortamı tazelenmiştir.

Tuzlu meme implantları, tuzlu su ile doldurulmaktadır. Bu göğüs implantları, bazı kadınlara estetik açıdan çekici gelmeyebilir ancak önemli bir avantajı vardır. Bu göğüs implantları yerleştirildikten sonra ayarlanabilir ve implanttan tamamen çıkarılmadan ameliyat sonrası genişleme seviyesinin değişmesine izin verilir.

Meme Dikleştirme

Birçok kadın daha sıkı ve estetik görünen göğüslere sahip olmak için seçenekler arar. Meme dikleştirme, daha genç ve çekici bir görünüm için sarkmış göğüsleri tam anlamıyla kaldırır ve şekillendirir.

Meme dikleştirme, her yaştan kadın için, daha sıkı ve daha çekici göğüs hacmini kazandıran bir prosedürdür. Bazı kadınların tahmin edilebilir nedenlerle sarkma eğilimi olan göğüsleri vardır. Örneğin, birkaç çocuk doğurmuş ve emzirmiş olabilir. Bazı kadınlar genetik olarak sarkmış göğüslere yatkındır. Yaş, elbette, kadınların göğüslerinde meydana gelen sarkmanın başlıca nedenidir.

Bu, bazen alışılmadık nedenlerle ortaya çıksa da, sarkmış göğüsler ile yaşamak psikolojik olarak çok zor olabilir. Göğüsler, kadınlığın simgesidir ve sarkık göğüslere sahip olmak, kadınsı hissetmenin önünde büyük ve yıpratıcı bir engeldir. Meme dikleştirme ameliyatı bu sorunu yaşayan kadınlar için ideal bir çözümdür.

Meme dikleştirme ameliyatı göğüsleri büyütmez. Prosedür sırasında sarkan meme kaldırılır ve daha estetik bir kontur verilir. Sonuç olarak, memeler daha genç, daha sağlıklı görünmekle birlikte, prosedürü geçiren kişinin özgüveni önemli ölçüde artar.

Meme Küçültme

Meme küçültme, kadınların kozmetik kaygıları neticesinde uygulanan ancak içeriği bunun çok ötesinde bir cerrahi prosedürdür. Aşırı büyük göğüslere sahip olmak, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Büyük göğüsleri olan kadınlar sıklıkla sırt ağrısına maruz kalır, nefes almakta zorlanır ve göğüslerinin ağırlığı nedeniyle pek çok sağlık sorunu yaşarlar. Göğüs küçültme ameliyatı, dokuları memeden çıkararak meme hacmini küçültmek ve ağırlığı azaltmak üzere planlanır.

Meme küçültme, genellikle sırt ve omuz ağrısı ile ilişkili olan aşırı büyük göğüslerden muzdarip kadınlara uygulanır. Ameliyattan sonra, hastalar vücut ölçülerine oranla daha ideal göğüslere sahip olur, günlük yaşantıları kolaylaşır, rahatlıkla egzersiz yapabilirler ve önceden giyemedikleri pek çok kıyafeti, rahatlıkla taşıyabilirler.

Özellikle genç kadınlar için, aşırı büyük göğüslere sahip olmak büyük bir psikolojik sıkıntıya neden olabilir. Meme küçültme ameliyatı, sadece sağlık sorunlarından dolayı değil, görsel olarak yaşanan hoşnutsuzluk ve özgüven kaybından dolayı da sıkça tercih edilir.

Areola üzerindeki doku azaltılarak göğüsler sıkılaşır, kişi vücudundaki azalan ağırlık ve ideal göğüs hacmiyle birlikte yenilenmiş, sağlıklı, genç ve çekici hisseder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git