Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Sabun Paketleme İşi
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 341 kez okundu.

Zamanının büyük bir kısmını evde geçiren herkes evde sabun paketleme işi yaparak aylık gelirlerinde ciddi bir artış sağlayabilirler. Acil paraya ihtiyacı olan ve evden para kazanmanın yollarını arayanlar için önerdiğimiz bu ek iş modelinde kazançlar paketlenen sabun miktarı ile doğru orantılı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kısacası, evinizde ne kadar çok sabun paketlerseniz o kadar çok gelir elde edebilirsiniz. Emekliye ayrılanlar, öğrenciler ve ev hanımları için oldukça ideal bir ek iş fikri olan evde sabun paketleme işi herhangi bir vasıf veya yetenek istemeyen bir iştir. Tek ihtiyacınız olan evde çalışma planınızı oluşturmak ve istikrarlı bir şekilde aldığınız işleri tamamlayarak zamanında firmalara teslim etmektir.

Evde sabun paketleme işi, son yıllarda yoğun ilgi gören bir ek iş haline gelmiştir. Özellikle büyük mağazalarda ve standlarda güzel kokulu ve farklı aromalı sabunların satışının her geçen gün artması ile birlikte firmalar da sabunların paket tasarımına büyük önem vermeye başlamıştır. Birbirinden güzel paket tasarımları ile ambalajlanan bu sabunlar özellikle bayanların ilgisini çeken ürünlerdir.

Evde Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Sizlere, kısa bir şekilde evde sabun paketleme işinin aşamalarından bahsedeceğiz. Öncelikle yaşadığınız yerde sabun paketleme ilanı veren firmalar ile iletişime geçmeli ve geri dönüş beklemelisiniz. Size geri dönüş yapan firmalar, paketlenecek sabunları ve paket tasarımlarını evinize ileteceklerdir.

Yanında bir adet de paketlenmiş numune sabun olacaktır. Bazı işverenler ilettikleri sabun işlerinin yanında bir adet de el kitapçığı göndererek iş hakkında evden çalışan şahısları bilgilendirmektedirler. Birçok işte olduğu gibi sabun paketleme işinde de genellikle hata payı parti başına %5 olacağından, öncelikle numuneyi çok iyi incelemenizi öneriyoruz.

Numune paketleme işine baktıktan sonra birkaç deneme ile birlikte sizler de işi kısa sürede bu işi kavrayabilirsiniz. Birkaç gün sonra elinizin pratikliği artacaktır ve her geçen gün saat başına paketlediğiniz sabun adetinde artış olacaktır.

Evde paketlenen sabunları koliye veya firmanın gönderdiği pakete belirtilen sayıda itina ile yerleştirip ambalajladıktan sonra, işverene iletebilirsiniz. Bazı firmalar paketlenen sabunları evden teslim alabilmektedir. Gönderilen miktardaki sabunları paketleyerek geri iade ettikten sonra firmadan ödemenizi alabilirsiniz.

Eğer çalıştığınız sabun paketleme firması daha fazla paketleme işine ihtiyaç duyuyorsa, haftalık sabun paketleme talebinizi arttırarak aylık ek gelir kazancınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar

Ev masraflarını eve aldığınız ek işlerle karşılamayı arzuluyorsanız, evde sabun paketleme işi veren firmalarla iletişime geçerek kısa sürede ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Evlere sabun paketleme işi verenlerin ilanlarına göz gezdirdikten sonra, öncelikle yaşadığınız yere yakın olan firmalara başvuru yapın.

İlan siteleri üzerinden eve ek iş ilanlarına bakarak, bulunduğunuz bölgedeki firmaların verdikleri e-posta veya telefon numaraları ile irtibat kurabilirsiniz. Bazı firmalar başvuru formu doldurmanızı da talep edebilirler.

Tanıdığınız kişiler arasında evde sabun işi yapanlar varsa, bu kişilerle görüşerek fikirlerini alabilir ve onların tercih ettiği firmalara başvurunuzu yapabilirsiniz. Tabi, yukarıda bahsettiğimiz gibi internette ilan verenlerle de irtibata geçebilir veya kendi ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz. “Evde sabun paketleme işi yapılır” başlığı altında vereceğiniz ilana geri dönüş olduğu takdirde, sizler de para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Eve sabun paketleme işi veren firmalar, genellikle aromatik sabunlar ve dekoratif süs sabunları yaparak satan firmalardır.

Evde Sabun Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

İşverenlerin sizden talep edeceği adete göre aylık kazanç farklılık gösterir. Eğer çalıştığınız firma çok fazla sabun paketlemesine ihtiyaç duyuyorsa, sizler de daha fazla adette sabun paketleme işi alarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Piyasa araştırması yaptığımızda, paketlenen sabun başına verilen ücretin 5 ila 10 kuruş aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Bu rakam belki sizlere çok az gelebilir. Ancak bir ay içerisinde binlerce sabun paketlediğinizde toplamda elinize geçecek olan para sizleri memnun edecektir. Evde sabun paketleme işinden aylık minimum 1000 TL kazanabilirsiniz. Günde 500 sabun paketlerseniz, aylık kazancınız ortalama 1000 – 1500 TL olur. Bu işten 3000 TL kazananlar da mevcuttur. Eğer eş dostla, aile bireyleri veya komşularınızın yardımıyla paketleme işini yaparsanız, aylık ciddi kazançlara ulaşabilirsiniz.

Ödeme Nasıl Yapılır?

Hemen her firma paketlenen sabunları teslim alıp kontrol ettikten sonra ödeme yapmaktadır. Bazı firmalar ödemeleri haftalık teslimatların ardından verirken, bazı firmaların ödemeleri ise aylık olabilmektedir.

Evden ek gelir araştırması yapan okuyucularımıza “Ek İş Fırsatları 2018” başlıklı makalemizi de incelemelerini tavsiye ediyoruz.

Evde Sabun Paketleme İşi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Hatice dedi ki:

    İyi akşamlar ben İzmir’de oturuyorum sabun pakatleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim gerçekten çok ihtiyacım var daha önceden bu tür işler yaptim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git