Yosun Maskesinin Cilde Faydaları

Yosun Maskesinin Cilde Faydaları
19 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 299 kez okundu.

Lekelerle ve gözeneklere çözüm bulmak için çeşitli maskeler kullanılmaktadır. Bunlardan biri de yosun maskesidir. Bütün bayanlar gibi ben de ev yapımı olsun hazır kozmetik ürünlerden olsun cilt için çeşitli maskelere ihtiyaç duyduğum olmuştur.

Dün denediğim maskelerden birisi de yosun maskesiydi. Bir maskenin ilk denemede bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim. Maskeyi uyguladıktan sonra yüzümdeki pürüzler tamamen yok olmuş, siyah nokta görünümü ve yüzümdeki yağlı görünüm gözle görünür bir biçimde kaybolmuştu. Bu maskeye bir süre daha devam edeceğim.

Şimdi sizlerle yosun maskesinin faydaları, hazırlanışı ve yapılışını paylaşacağım. Ama önce yosun maskesinin cilde faydaları üzerinde duralım.

Yosun maskesinin faydaları nelerdir, ne gibi etkileri vardır?

  • Yosun içinde birçok vitamin ve minerali barındırır.
  • Yosun maskesi ise cildi kirden arındırmada ve nemlendirmede oldukça etkilidir.
  • Gözenekleri tamamen temizler ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • Her cilt tipine uygun olduğundan rahatlıkla kullanabilirsiniz , hassas bir cildiniz olsa bile.

Yosun Maskesi Nasıl Hazırlanır? Evde Yosun Maskesinin Hazırlanışı

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey 1-2 yemek kaşığı kurutulmuş deniz yosunu ve 1 yemek kaşığı ılık su. Kurutulmuş deniz yosununu aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer aktar yoksa kendiniz de denizden elde edebilirsiniz. Ancak denizden almak ev kurutmak sizi uğraştıracaktır. Bu nedenle deniz yosunu bulabileceğiniz bir aktar daha iyi olacaktır.

Deniz yosununu havanda dövmeniz ya da varsa kahve öğütücüsünde toz haline getirmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra miktarlarını belirttiğim kadar ılık suyu ve deniz yosununu karıştırıp jel haline getirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, içine bal ya da aloe vera jeli de ekleyebilirsiniz.

Hazırlanışı işte bu kadar basittir.

Yosun Maskesi Nasıl Uygulanır?

Jel haline getirdiğiniz yosun maskesini yüzünüze eşit bir miktarda sürün ve 20 dk bekleyin. Daha sonra ılık suyla iyice yıkayın. Ayda 3-5 kez bu maskeyi uygulamanız daha etkili sonuç almanızı da sağlayacaktır. Bunun dışında sürekli uygulamanız gerekmez. Çok vaktinizi de almayacaktır.

Ev yapımı yosun maskesi dışında hazır olarak da bu maskeyi alıp uygulayabilirsiniz, tercih sizindir. İster satın alın, ister yukarıda tarif ettiğimiz gibi kendiniz hazırlayın.

Not: Tavsiye ettiğim maskeyi kullananlar deneyimlerini yorum olarak paylaşırlarsa sevinirim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git