Organik Ürünler Üzerine İş Fikirleri

Organik Ürünler Üzerine İş Fikirleri
11 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 197 kez okundu.

Organik ürün yetiştiriciliği ve pazarlamasında, geçtiğimiz son birkaç yılda büyük bir talep artışı olmuştur. Özellikle son dört yılda bu yönde talepler neredeyse ikiye katlanmıştır. Organik tarım ve hayvanlığın yanı sıra; organik güzellik ürünleri ve organik ürün yelpazelerine tüketicilerin talebi her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle, geleceğe yönelik bir iş fikri arayışında olanlara tavsiyelerimizden biri organik sektörüdür. Yazımızın devamında organik iş fikirlerine örnekler sizleri bekliyor.

Organik Yün Üretimi

Organik tekstil ürünü satışı gerçekleştiren firmaların organik yün üretimine ihtiyaçları sürekli artmaktadır. Çık alanda otlatılan hayvanların yünlerine özel solüsyonlar sürülerek ve diğer özel işlemlerden geçirilerek elde edilen organik yünler, tekstil pazarında yoğun bir ihtiyaçtır.

Organik Et üreticiliği

Beyaz et ve kırmızı et ile ilgili çıkan GDO gibi çeşitli haberler doğrultusunda, tüketiciler artık organik et tercih etmektedirler. Organik hayvan çiftliği tesisi kurarak ve gerekli tescilleri alarak, ciddi karlar elde edebilirsiniz. Organik angus eti, keçi eti ve hindi eti yetiştiriciliği tesisleri ise, sizlere tavsiye ettiğimiz iş fikirleridir.

Organik Deniz Mahsülü Yetiştiriciliği

Organik karides, kabuklu deniz ürünleri ve Tilapia tatlı su balığı yetiştiriciliği, son yılların ivme kat eden sektörlerinden biri olmuştur.

Organik Özel Yem Üretimi

Su ürünleri ve balık yetiştiriciliği yapanlar için organik yem üretimi iş fikri, son derece kazançlı bir uğraştır.

Yukarıdaki organik iş fikirlerinin yanı sıra; organik süt tozu üretimi, organik tatlı patates yetiştiriciliği, organik kerevit çiftlikleri de tavsiye edeceğimiz sektörlerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git