Organik Ürünler Üzerine İş Fikirleri

Organik Ürünler Üzerine İş Fikirleri
11 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 275 kez okundu.

Organik ürün yetiştiriciliği ve pazarlamasında, geçtiğimiz son birkaç yılda büyük bir talep artışı olmuştur. Özellikle son dört yılda bu yönde talepler neredeyse ikiye katlanmıştır. Organik tarım ve hayvanlığın yanı sıra; organik güzellik ürünleri ve organik ürün yelpazelerine tüketicilerin talebi her geçen gün artmaktadır.

Bu nedenle, geleceğe yönelik bir iş fikri arayışında olanlara tavsiyelerimizden biri organik sektörüdür. Yazımızın devamında organik ürünler üzerine iş fikirleri ve örnekler sizleri bekliyor.

Organik Üretim ve Ticaret

Aşağıda yer alan alanlarda organik üretim yaparak satış yapabilir ve iyi para kazanabilirsiniz.

Organik Yün Üretimi

Organik tekstil ürünü satışı gerçekleştiren firmaların organik yün üretimine ihtiyaçları sürekli artmaktadır. Çık alanda otlatılan hayvanların yünlerine özel solüsyonlar sürülerek ve diğer özel işlemlerden geçirilerek elde edilen organik yünler, tekstil pazarında yoğun bir ihtiyaçtır.

Bildiğimiz gibi yün tekstilin en önemli ham maddeleri arasında yer alır. Bu işi profesyonelce yaparsanız epey pazar payı elde etmeniz mümkündür.

Organik Et üreticiliği

Beyaz et ve kırmızı et ile ilgili çıkan GDO gibi çeşitli haberler doğrultusunda, tüketiciler artık organik et tercih etmektedirler. Organik hayvan çiftliği tesisi kurarak ve gerekli tescilleri alarak, ciddi karlar elde edebilirsiniz. Organik angus eti, keçi eti ve hindi eti yetiştiriciliği tesisleri ise, sizlere tavsiye ettiğimiz iş fikirleridir.

Yün ve et üretimi için ciddi bir sermayeye ihtiyacınız olabilir. Eğer çok sermayeniz yoksa küçük başlayıp zamanla işleri büyütme yoluna gitmenizi öneririz.

Organik Deniz Mahsulü Yetiştiriciliği

Organik karides, kabuklu deniz ürünleri ve Tilapia tatlı su balığı yetiştiriciliği, son yılların ivme kat eden sektörlerinden biri olmuştur. Deniz ürünü tüketimi bizim gibi denizlerle iç içe olan topraklarda çok önemlidir. Sizler de eğer bu işi ben yaparım diyorsanız deniz mahsulü yetiştirme işini alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Organik Özel Yem Üretimi

Su ürünleri ve balık yetiştiriciliği yapanlar için organik yem üretimi iş fikri, son derece kazançlı bir uğraştır. Organik hayvanların aslında organik yemle beslenmesi gerekir. Sizler de bu alana hizmet ederek ticaret yapabilirsiniz.

Yukarıdaki organik iş fikirlerinin yanı sıra; organik süt tozu üretimi, organik tatlı patates yetiştiriciliği, organik kerevit çiftlikleri de tavsiye edeceğimiz sektörlerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git