Reiki Nedir, Ne İçin Kullanılır, Güvenli Midir?

Reiki Nedir, Ne İçin Kullanılır, Güvenli Midir?
31 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 291 kez okundu.

Reiki “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelir ve vücuttaki enerji akışını düzenleyen eski bir iyileştirme yöntemidir. Reiki uygulayıcıları vücutta ve çevresinde bir enerji gücü olduğuna inanırlar. Reiki uygulayıcısı ve tedavi alıcısı arasında bir enerji akışı olduğuna inanırlar. Reiki’nin enerji akışını serbest bıraktığı ve vücudun kendi doğal iyileştirme yeteneğinin çalışmasına izin verdiği düşünülmektedir.

Reiki, vücudumuzdaki çakra adı verilen yedi ana enerji merkezine odaklanır. Ruhsal, fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olmanız için enerji çakralarınızdan serbestçe akmalıdır. Uygulayıcılar, tedaviyi alan kişinin enerji yollarının engellenmesi durumunda hastalandığını, zayıf düştüğünü veya acı çektiğini düşünür.

Reiki tedavisi seansı genellikle bir saat sürer. Reiki uygulaması için birden fazla seans önerilmektedir.

Reiki Ne İçin Kullanılır?

Birçok insan ağrıyı azaltmak, kas gerginliğini azaltmak, iyileşmeyi hızlandırmak ve uykuyu iyileştirmek için reiki terapisini tercih etmektedir.

Reiki bazen kanser veya diğer hastalıklardan acı çeken veya rahatsızlık çeken kişilere yardımcı olmak için kullanılır. Ancak reiki, kanser veya başka bir hastalık için tedavi olarak kullanılmaz. Kemoterapi tedavisi gören bazı kişiler reiki seansı geçirdikten sonra daha iyi hissettiklerini ve daha az mide bulantısına sahip olduklarını söylediler. Reiki’nin faydalarını belirlemek için araştırmalar devam etmektedir.

Reiki Güvenli Mi?

Reiki yapan çoğu insan, yenilenmiş bir ruh, daha iyi şifa ve genel refahta bir artış yaşadıklarını söylüyor.

Hiçbir bilimsel çalışma, reiki’nin herhangi bir hastalığın tedavisi için etkili olup olmadığını kanıtlamamıştır. Ancak bazı sağlık çalışanları stresin ve kaygının azaltılmasında yardımcı olabileceğine inanmaktadır.

Alternatif bir terapi kullanıyorsanız veya alternatif tedaviyi geleneksel tıbbi tedavinizle birleştirmeyi düşünüyorsanız, bu konuda mutlaka doktorunuza danışın. Geleneksel tıbbi tedavinizi terk etmek ve sadece alternatif bir tedaviye güvenmek sağlığınız için güvenli olmayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git