Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

Göğüs Dikleştirme Egzersizleri
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 363 kez okundu.

Spor yapmamak, hızlı kilo alıp vermek ve yaşa bağlı nedenlerden dolayı bayanlar göğüslerinde sarkma sorunu yaşayabilmektedirler. Göğüslerinizin yaşınız ilerledikçe yer çekimine yenik düşmesi ve sarkmaya başlaması moralinizi bozmasın. Göğüslerinizi kısa sürede dikleştirecek ve eski formuna kavuşturacak egzersizler, bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Yazımızın devamında göğüs dikleştirme egzersizleri sizleri bekliyor.

Egzersiz 1: Şınav çekme pozisyonu alın ve düzenli nefes alıp vererek, yere doğru eğilip kalkın. Bu harekete alıştıktan sonra, dirsekleriniz yere değmeden şınav çekmeyi deneyin. Bu hareket, göğüslerinizin eski formuna kavuşmasındaa daha çok etkili olacaktır.

Egzersiz 2: Sandalyeye dik bir konumda oturun ve ellerinize ağırlık alarak kollarınızı yana doğru kaldırıp indirin. Bu hareketi ilk yapmaya başladığınızda, göğüs kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz.

Egzersiz 3: Yere sırt üstü uzanın ve iki elinize ağırlık alın. Bu ağırlıklar dumbell (0.5 kg) ya da 1 litre su şişesi olabilir. Şimdi iki elinize aldığınız ağırlıkları senkronlu bir şekilde yukarı kaldırın ve indirin. Aynı hareketi sandalyede dik oturarak ve ağırlıkları öne doğru götürüp geri çekerek de yapabilirsiniz.

Egzersiz 4: Pilates topunun üzerine ellerinizi koyun ve topa baskı yapın. Bu sırada vücudunuz da gergin olmalıdır. Yüz üstü ve parmak uçlarınızda durarak topa baskı uygularsanız, göğüs kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz. Aynı egzersizi kollarınızla duvara baskı yaparak da deneyebilirsiniz.

Yukarıda tarif ettiğimiz göğüs dikleştirme egzersizlerini ikişerli setler halinde ve 15’er defa uygulayarak, kısa sürede etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git