Hindistan Cevizi Yağı ile Bronzlaşma

Hindistan Cevizi Yağı ile Bronzlaşma
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 369 kez okundu.

Yaz aylarında plaj sezonunun açılmasıyla beraber bronzlaşmak isteyen bayanlar cildin üzerinde mükemmel bir etki sağlayan Hindistan cevizi yağından faydalanabilirler. Daha sağlıklı bir şekilde bronzluk elde etmek isteyenler, ciltlerine zararı dokunmayacak ve emniyet hükümlerine uygun bitkisel ürünlere yönelebilirler. Bu yazıda hindistan cevizi yağı ile bronzlaşma ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

Bronzlaşmak için tercih edilen solaryum sonuçta doğal değildir. Aynı şekilde güneş ışınlarının dik açıyla geldiği öğle saatlerinde de UV ışınları cilde zarar verebilmektedir. Doğal ürünler ile bronzlaşma en iyi seçenektir.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanarak Bronzlaşma

Çoğu bayan saç bakımında Hindistan cevizi yağı kullanmaya alışıktır. Saç derisinde yararı yadsınamaz derecek yüksek olan Hindistan cevizi yağını, UV ışınlarının yol açtığı zararı önlemek ve bronzlaşmak için de kullanabilirsiniz.

Aşağıda bronzlaşmak isteyenler için Hindistan cevizi yağının faydaları maddeler halinde yer almaktadır

  1. Hiçbir zararlı kimyasal yok!

Tanınmış cilt bakım markaları tarafından yapılan ürünler de dahil olmak üzere güneş kremlerinin her biri paraben ve solventler gibi kimyasallar içermektedir. Bu satılan güneş kremleri zararlı UV ışınlarından cildinizi korumak için SPF içermesine rağmen, kimyasal yan etkileri de olabilmektedir. Hindistan cevizi yağı, tam tersine deriyi olumsuz şekilde etkileyen hiçbir zararlı kimyasal madde içermez.

  1. Cildi besler

Tipik güneş kremlerinin aksine, Hindistan cevizi yağı güneşlenirken cildi nemli tutar. İçeriğindeki doğal yağ asitleri cildin bir saat sonra bile nemli kalmasını sağlar. Güneşlenirken cildin kurumasına ve kırışmasına engel olur. Cildinizin dokusuna zarar vermez ve doğal bir bronzlaşma etkisi gösterir.

  1. Güneş ışınlarından korur

Bronzlaşmak için Hindistan cevizi yağını tek başına ya da başka bitkisel yağlarla karıştırarak kullandığınız taktirde, cildin üzerinde bir tabaka oluşturur. Bu tabaka cildin UV ışınlarını yansıtmasına yardımcı olur.

  1. Enfeksiyonlardan korur

Saatlerce güneşlenmek cildinizin çeşitli mikrop ve mikroorganizmalara maruz kalmasına neden olur. Hindistan cevizi yağı, güneşlenirken cildinizi mikroplardan koruyacak antimikrobiyal ve antifungal özelliklere sahiptir.

  1. Parlak görünüm

Güneş ışınlarına direk maruz kalmak cildinizi daha koyu ve mat yapabilir. Hindistan cevizi yağı cildinizin bronzlaşmasını sağlarken, bir yandan da cilde parlaklık kazandırır.

  1. Hızlı bronzlaştırır

Hindistan cevizi yağı cilt tarafından hızla emilir ve cilt yüzeyinin altında melanin üreten katmana enerji verir. Kavurucu güneş ışınlarının altında daha az zaman harcayarak bronzlaşmanızı sağlar.

  1. D vitamini alımında önemli rol oynar

Güneş ışığına maruz kalmak, çeşitli fizyolojik işlevlerin yürütülmesi için gerekli olan D vitaminin emilmesine yardımcı olur. Güneş kremleri ve güneş ışınlarından koruyucu losyonlar, zararlı UV ışınlarıyla birlikte, D vitamini de bloke eder. Hindistan cevizi yağı ise, D vitaminini cildin absorbe etmesini sağlar.

Ayrıca Bakınız: D Vitamini Zehirlenmesi

Bronzlaşmak için Hindistancevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Bronzlaşmak için Hindistan cevizi yağı pratik bir şekilde kullanılabilir. Hindistan cevizi yağını parmak uçlarınızı dolduracak kadar alın ve sonra tüm vücudunuza masaj yaparak sürün. Yağın cilt tarafından kolayca emilmesi için masaj yapmayı atlamayın. Cildiniz hassassa, şapka gibi koruyucu giysiler kullanın. Güneşlenirken her saat başı Hindistan ceviz yağını yeniden cildinize uygulayın. En iyi sonuçlar için, doğal ve organik Hindistan cevizi yağı kullanın. Bu yağın rafine ve parfümlü varyantlarını önermeyiz.

Solante Güneş Kremi Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git