Cilde İyi Gelen ve Gençleştiren Bitkisel Yağlar

Cilde İyi Gelen ve Gençleştiren Bitkisel Yağlar
20 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 341 kez okundu.

Doğal özlü bitkisel yağlar cildin daha genç görünmesini ve sağlıklı kalmasını sağlarlar. Kozmetik ürünlere bütçenizi zorlayacak rakamlar harcamak yerine, sizler de bitkisel yağlar ile cildinizi güzelleştirebilir ve daha bakımlı bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

Cilde İyi Gelen Yağlar

Aşağıda yer alan bitkisel yağların bir kısmı evde uygulanan doğal yüz maskelerinin içeriğinde de kullanılmaktadır. Sizler de cildinizin daha parlak, pürüzsüz ve genç görünmesini istiyorsanız, cilt bakımınızda aşağıdaki bitkisel yağları kullanabilirsiniz.

Ylang Ylang Esansiyel Yağı

Ylang Ylang esansiyel yağı güzel bir çiçek kokusuna sahiptir ve aynı zamanda cildin yağ üretimini kontrol etmeye yardımcı olur. Anti aging özelliği sayesinde cildin erken yaşlanmasını önler. Yüzünüzde oluşan çizgileri ve kırışıklıkları kontrol altına alır ve ciltte hücre yenilenmesini teşvik etme yeteneğine sahiptir.

Bu yağı çeşitli aktarlardan veya internetten bulabilirsiniz. Aldığınız yağın orijinal ve kaliteli olduğuna dikkat etmelisiniz.

Lavanta Esansiyel Yağı

Lavanta yağı cilde iyi gelen uçucu yağlardan biridir. Var olan çizgi ve kırışıklıkları önemli ölçüde azaltır ve aynı zamanda cildinizin daha yumuşak olmasını sağlar. Cildin yenilenmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Ayrıca yaşlılık lekeleri ve izleri üzerinde de önemli ölçüde azalma görülür. Bu yağın sakinleştirici etkisi de bulunmaktadır.

Lavanta yağının kokusu da güzeldir. Bu yağı da doğru yerden temin ettiğinize dikkat etmelisiniz.

Limon Esansiyel Yağı

Anti-aging serumu içerisine limon esansiyel yağı ekleyerek cilt sorunlarınızı giderebilir ve cildinizi gençleştirebilirsiniz. Bu bitkisel yağ antibakteriyel özelliğe ve cilt üzerinde mucizevi etkilere sahiptir. Cilt tonunun açılmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Güneş ışınlarına karşı duyarlı ve hassas ciltlerin bu yağı kullanmasını önermeyiz. Yağlı ve karma cilt tiplerine uygun bir bitkisel yağdır.

Portakal Çiçeği Esansiyel Yağı

Portakal çiçeği esansı yağı hassas cilt tipine sahip olan bayanların ciltlerini temizleyebilecekleri yağlardan biridir. Eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz, yağ dengesi sağlar. Cildin aşırı ürettiği sebum maddesini dengeler. Gözenekleri daraltır ve antiseptik özelliği ile bilinir.

Antiseptik özelliği sayesinde cildinizde enfeksiyon nedeniyle oluşan sorunların giderilmesine yardımcı olur ve sivilcelere iyi gelir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder. Yaşlanma karşıtı bitkisel yağlardan biridir.

Sardunya Esansiyel Yağı

Sardunya esansiyel yağı ciltte kan akışını hızlandırmaya yardımcı olur ve cildin esnekliğini arttırır. Cilt lekeleri ve diğer cilt sorunları üzerinde de iyi bir etkiye sahiptir. Yağlı cilt tipine sahipseniz, fazla yağı giderir. Kırışıklı da azaltarak cildin gençleşmesinde etkili olur.

Önerilen Makaleler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git