Göz Renginize Göre Doğru Göz Makyajı

Göz Renginize Göre Doğru Göz Makyajı
4 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 212 kez okundu.

Gözler yüzümüzün en dikkat çekici bölgesidir. Gözlerinizi ortaya çıkaran doğru bir göz makyajı, güzelliğinize güzellik katmanızı sağlayacaktır. Etkileyici bakışlara sahip olmak için, göz makyajındaki en önemli detaylardan biri de far seçimidir. Göz renginize uyumlu olan bir far seçmek, daha çekici bakışlara sahip olmanızı sağlar. Özellikle göz rengini düşündüğümüzde, bazı renkler birbirleriyle ahenk içinde olurken, bazı renkler ise zıtlık yaratır ve uyum sağlayamaz.

Siz de göz renginize en uygun göz makyajını uygulayarak, çekici bakışlarınızla fark yaratabilirsiniz. Farklı göz renklerinin, hangi renk far ile uyum yaratacağına ve nasıl kullanması gerektiğine göz atalım.

Kahverengi Gözlere Sahipseniz

Seçeceğiniz hemen hemen her renkteki far gözünüzle uyumlu olacaktır. Ancak mükemmel bir sonuç için, göz çukurlarında beyaz ve açık gri tonlarındaki far kullanın. Göz kapağının dışına yakın kısımlarda ise, toprak tonlarıyla hafif gölgeleme yapın ve göz renginizle yakaladığınız harika uyuma siz de şaşıracaksınız. İki renk yerine yalnızca bir tonu kullanmak isterseniz, bej rengi, altın sarısı, bakır, krem ve beyazın tonları gözlerinizin rengini ortaya çıkararak oldukça taze bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Gözleriniz Açık Kahverengiyse

Beyaz ve krem rengi far ile birlikte özellikle kahverengi rimel kullanmak, göz renginizin daha da açık bir renkte görünmesini sağlar. Ayrıca şampanya ve krem tonlarında far kullanarak, göz renginizle mükemmel bir uyum elde edebilirsiniz. Siyah eyeliner yerine değişiklik yapıp kahverengi eyeliner kullanırsanız, daha yumuşak bir bakışlar elde edersiniz.

Mavi Gözlere Sahipseniz

Dikkat çekici gözleriniz olduğu için abartılı bir göz makyajı yapmanıza gerek yok. Mavi oldukça canlı bir renk olduğu için, değişik ve çeşitli renklerde far paleti kullanmak, bir renk karmaşası yaratacaktır. Özellikle turuncu, kırmızı, sarı ve mor farlar göz renginizle zıtlık yaratarak, renk uyumsuzluğuna neden olabilir. Mavi göz rengiyle uyum yaratacak etkileyici bir göz makyajı için, lacivertten açık maviye kadar olan bütün tonları kullanabilirsiniz. Siyah eyeliner yerine, koyu lacivert bir eyeliner tercih ederseniz daha tamamlayıcı ve etkili bakışlara sahip olursunuz. Ayrıca gümüş rengi, duman rengi, açık ve koyu gri ile oldukça çarpıcı bakışlar yakalayabilirsiniz.

Yeşil Gözlere Sahipseniz

Mor, kırmızı ve pembe gibi farlar yeşil ile zıtlık yaratarak uyumsuz bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Sizin için en uygun tonlar şüphesiz, metalik yeşil, haki yeşili, çimen yeşili ve yeşilin çeşitli tonlarıdır. Gümüş griler, siyah tonları, metalik renkler ve mavi tonlarındaki far paleti de, oldukça şık ve çarpıcı bakışlara sahip olmanızı sağlar. Ayrıca açık kahverengi tonları da yeşil göz rengi ile tamamlayıcı ve mükemmel bir uyum yaratacaktır.

Ela Gözlere Sahipseniz

Uygulayacağınız farklı renk tonları sayesinde, isteğinize bağlı olarak gözlerinizin yeşile veya kahverengiye daha yakın tonlarını ortaya çıkarmanız mümkündür. Gözlerinizin yeşile daha yakın görünmesini istiyorsanız, siyah ve koyu gri tonlarında far uygulayarak, göz renginizi ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca koyu yeşil farlar da, gözlerinizin daha açık bir renkte görünmesini ve gözlerinizin yeşili daha çok yansıtmasını sağlayacaktır. Gözlerinizin kahverengi tonunu ortaya çıkarmak içinse, bakır ve açık kahverengi tonlarıyla yapacağınız göz makyajı sayesinde, gözleriniz kahverengi tonunu daha baskın olarak yansıtacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git