E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum Diyenlere Öneriler

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum Diyenlere Öneriler
27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 304 kez okundu.

E-Ticaret çılgınlığı bildiğiniz üzere yurt dışından sonra ülkemizde de ciddi bir sektör haline geldi. Bu işi zaten Türkiye’de yıllardır yapan firmalar mevcuttu ancak küçük işletme sahipleri dahi internet sektörüne yatırımlarda bulunarak, pastadan payını almak için kolları sıvadı. Elektronik platformlarda gerçekleşen bu ticaret sistemi, e-Ticaret olarak nitelendirilmektedir.

Günümüzde birçok insan e-Ticaret sitesi kurmak istiyorum diyerek çeşitli araştırmalar yapıyor ve elde tutulur bilgilere ulaşmakta zorlanıyorlar. Ulaşım sağladıkları bilgiler güncel olmadığı için ve bu sektördeki imkanlar her geçen gün hızla yükselişe geçtiğinden dolayı güncelliği takip etmek çok önemli.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum

Bu girişimde bulunmadan önce bilmeniz gereken bazı detaylar var. Web sitesi üzerinden satış gerçekleştirmek için, ortada bir ticaret olduğundan dolayı vergiye tabi olmanız gerekiyor. Sattığınız her üründen fatura kesmelisiniz. Vergi dairesinde gerekli işlemleri gerçekleştirip bankanızdan sanal pos başvurusu yapmalısınız. Banka size bu konuda onay verdikten sonra bir adet şifre ve kullanıcı adına sahip olacaksınız. Ayrıca web siteniz aktif olmalı ve ürünlerinizi eklemelisiniz, aksi taktirde sanal pos almanız mümkün değil.

Kendinize alan adı ve hosting satın aldıktan sonra atmanız gereken bir diğer adım ise siteyi oluşturmak. Hazır temalar veya özel tasarıma sahip bir site kullanabilirsiniz. Sitenizi oluşturduktan sonra kullanıcılara prosedür gereği vermeniz gereken bilgiler ise;

  1. Hakkımızda
  2. İletişim
  3. Mesafeli Satış Sözleşmesi
  4. Gizlilik Politikası
  5. Banka Havale Bilgileri
  6. Şartlar ve Koşullar
  7. Teslimat Bilgisi
  8. Garanti Şartları

Bu bilgiler sitenizden alışveriş yapmak isteyenlerin öğrenmesi gereken temel bilgilerdir. Kurumsal bir e-Ticaret sitesinde mutlaka olmalıdır. Kullanıcı ile aranızda güven oluşturmak çok önemlidir.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Özel, benzersiz bir yazılım istiyorsanız bu hizmeti verebilecek firmalar ile anlaşma sağlayıp yaptırabilirsiniz. Hazır temalar satın alarak bu işe kendinizde başlayabilirsiniz. Türkiye’deki çoğu küçük işletme sahibi açtıkları e-Ticaret sitelerinde Opencart desteğini kullanıyor. Opencart sayesinde satın aldığınız temayı hızlıca kurabilir, ürün ekleme işlemlerine hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmanız ciddi satış rakamları elde etmenizi sağlayabilir. Hatta bunun için facebook & instagram reklamlarını bile kullanabilirsiniz.

Sosyal medya sayesinde insanlara ulaşmak oldukça kolay ve hızlı. Bu avantajı iyi kullanırsanız kısa sürede büyürsünüz. Kullanıcı memnuniyetine önem verdiğiniz ve marka bilinci oluşturmak için adımlar attığınız sürece başarılı olmanız için hiçbir engel yok.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git