Göz Makyajı Teknikleri

Göz Makyajı Teknikleri
11 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 266 kez okundu.

Çarpıcı bakışlara sahip olmak imkânsız değil. Sizler de makyaj yaparken doğru bildiğiniz yanlışların farkına vararak ve yeni yöntemler keşfederek, mükemmel bir göz makyajına sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda, bakımlı hanımlara birbirinden özel göz makyajı tekniklerini paylaşacağız. Sizler de bu teknikleri ve göz makyajı hilelerini dikkate alarak, dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Göz Makyajı İpuçları

Yeni başlayanlar için göz makyajı ipuçları verdiğimiz bu yazımızda, öncelikle eye-liner kullanımından bahsedeceğiz. Eye-liner kullanımı bazı bayanları korkutsa da, trend olan retro makyaj ile beraber birçok bayan eye-liner kullanmayı öğrenmeye başlamıştır. Dinamik bakışlar için eye-liner kullanımı şarttır. Yağsız ve su bazlı bir eye-liner seçimi yapın ve göz kapaklarına sürerken gözlerinizi açık tutun. Başlangıçta biraz zor gelebilir ama zamanla eliniz alışır.

Gözlerinizin daha büyük görünmesi için, gözlerin iç kısımlarına beyaz kalem çekin.

Alt kirpik çizgisi boyunca kullanılan renk, en üst kirpik çizgisi üzerindeki renkten daha derin olmalıdır. Gözlerinizi far veya göz kalemi ile boyarken bu detayı atlamayın.

Sadece gözün üst kapağına göz kalemi veya eye-liner sürmek, gözlerinizi büyük gösterecektir.

Maskara yardımıyla gözleri daha büyük göstermek için, kirpiklerin en dibinden ucuna doğru sürülmelidir. Yatay fırçalı maskara ile kirpiklerin yapışmasını önleyebilirsiniz.

Kirpik bigudisi, maskara kullanımından önce uygulanabilir.

Alt kirpiklere maskara sürerken, kâğıt mendili kirpiklerin altına dayayın.

Göz farını ilk kaş kemiğinden hafif renklerle uygulayın. Son olarak vurgulayıcı koyu tonu sürün. Cilt tonuna uygun far seçin.

5 Doğal Makyaj Temizleme Yöntemi İçin Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git