Evde Dikiş İşi Ev Hanımlarının Ek Gelir Kapısı

Evde Dikiş İşi Ev Hanımlarının Ek Gelir Kapısı
31 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 491 kez okundu.

Harcamalarınızın bir kısmını evden ek iş alarak karşılamak istiyorsanız, kendi yetenekleriniz ölçüsünde bazı imkanları değerlendirebilirsiniz. On parmağında on marifet olan ev hanımları, evde dikiş işi yaparak para kazanmaya başlayabilirler. Dikiş makinesi ile haşır neşir olan her ev hanımı, bu el becerisini kazanç kapısına çevirebilir. Evinizdeki sorumluluklarınız tam zamanlı çalışmanıza imkan vermiyorsa ve evdeki boş zamanlarınızı paraya dönüştürmek için plan yapıyorsanız, bu ek iş modeli tam sizlere göredir.

Evde dikiş işi ile uğraşan birçok ev hanımı, bu rahatlatıcı ve eğlenceli hobiyi ekstra para kazanmak için devam ettirebilir. Yeni girişimlerde bulunmak isteyen ev hanımları, genellikle mutfak ya da el işlerine yönelik ek işler yaparak aile bütçelerine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadırlar. Evden dikiş yapmak, evde terzilik yapmayı da kapsayan bir iştir. Eşe, dosta yapacağınız işlerle evinizin günlük giderlerini karşılayabilirsiniz.

Evde Dikiş İşi Nasıl Yapılır?

Evde dikiş yaparak para kazanmanın farklı yolları vardır ve bunlar arasında en popüler olanları sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Böylelikle, sizler de kendi yaşam stilinize ve görüşlerinize uygun iş modelini aşağıdaki ipucu ve fikirleri göz önünde bulundurarak seçebilir, evinizdeki çalışma alanınızı da hazır ettikten sonra dikiş işlerine başlayabilirsiniz.

Tasarımlarınızı İnternette Pazarlayın

Eğer yaratıcı biriyseniz ve yeni desenlerle farklı dikiş işleri ortaya çıkardığınıza inanıyorsanız, para kazanmanın en hızlı yollarından biri olan, internetten ticaret yapmayı deneyebilirsiniz. Kendi dikiş işlerinizin resimlerini çektikten sonra, en popüler e-ticaret sitelerine satış ilanları verebilirsiniz. Böylelikle Türkiye’nin her yerine dikiş işlerinizi pazarlayabilme şansını yakalamış olursunuz. El emeği dikişlerinizi internetten pazarlamak hem hızlı, hem de kolay bir yöntemdir. Günümüzde birçok ev hanımı, kendi el işlerini internet üzerinden satışa koyarak ek gelir elde etmektedir.

Reklam ve Promosyon Yapın

Evden dikiş işi yapan bayanlar, hazır olan dikişleri satmak için reklam ve promosyonlar yapabilirler. İnternete reklam verebilirsiniz. Kermes ve sergilere katılarak da ürünlerinizin tanıtımını yapabilir ve daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Youtube Videoları Oluşturun

Dikiş işlerine yönelik eğitici videolar çekebilir ve bu videoları Youtube üzerinden kanal oluşturarak yayınlayabilirsiniz. Kendi bloğunuzda da videoları paylaşarak altına not düşmeye unutmayın. Böylelikle, hem ürünleriniz satılmış olur, hem de internet reklamcılığı ile para kazanmış olursunuz.

Girişimcilerin en büyük korkularından biri başarısız olmaktır. Bu tuzağa kesinlikle düşmeyin ve istikrarlı bir şekilde kendi dikiş işlerinizin pazarlamasını yapın. Ev hanımlarının sayısız başarı hikayesi internette mevcuttur. Bu başarı hikayelerini okuyarak kendinizi motive edin. Eğer, evde yaptığınız dikiş işlerini kendiniz pazarlamak yerine aracı firmalar ile çalışmayı tercih ediyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Evlere Dikiş İşi Veren Firmalar

Evde ek iş imkanlarını değerlendiren üretken ev hanımları, eve iş veren firmalar aracılığı ile el emeklerini paraya dönüştürebilirler. Bunun için, öncelikle kendi yaşadığınız ilde ek iş ilanı veren firmalara başvurabilir ya da moda ve dikim evleri ile görüşebilirsiniz. Tabi, internetten de araştırmalar yapmalısınız. Ek iş ilan sitelerine bakarak, dikiş işi yapacak ev hanımları arayan firma veya şahıslarla irtibat kurmayı deneyebilirsiniz.

Evde Dikiş İşi Ne Kadar Kazandırır?

Parça başına dikiş ile alacağınız ücret, parça başı fiyat belirlenerek hesaplanır ve gelen dikiş işine göre parça ücreti değişiklik gösterir. Moda ve gelinlik evleri, evde gelinlik dikebilecek bayanlara parça başına 200 TL ila 300 TL ödeme yapmaktadırlar. Düz dikiş işlerinde fiyat daha düşük olurken, muntazam dikiş başına ödenen fiyat genellikle daha yüksektir. Fason dikiş işi ile ilgilenen bayanlar, aracı firmalar adına çalışarak, her ay güzel gelirler sağlayıp birikim yapabilirler.

Ödemeler, ürün teslimatının ardından yapılır. İşveren ile anlaşarak ödemenin yarısını iş başında, kalan yarısını da iş sonunda almanız mümkündür. Karşılıklı güvene bağlı olarak, firma veya şahıslarla yapacağınız anlaşmalar değişiklik gösterir.

 Evlere Verilen Dikiş İşleri

 • Overlok
 • Nevresim
 • Kıyafet
 • Gelinlik
 • Bakliyat torbası
 • Lavanta kesesi
 • Bayrak
 • Ekmek saklama torbası

Ev Hanımlarına Öneriler

Evden para kazanmak isteyen ev hanımlarına tavsiyemiz, öncelikle bu isteklerini aile bireylerine danışmalarıdır. Aileniz ek iş yapmanızı destekliyorsa, bu iş sizler için daha keyifli bir hal alacaktır. Aynı zamanda, evde ayıracağınız zamanı ve ortamı da birlikte görüşüp, ailenizin onayını almanızı öneriyoruz. İnternetten iletişime geçtiğiniz şahıs ya da firmalar ile kişisel bilgilerinizi paylaşmayın ve daima size güven verenler ile anlaşma yapın.

Evden ek gelir araştırması yapan okuyucularımıza, Evde Ütü Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizi de incelemelerini de tavsiye ediyoruz. Bütçenize katkıda bulunmak adına, yapmaktan keyif alacağınız, disiplinli bir şekilde devam ettirebileceğiniz bir ek iş tercihi yapınız. Gelir beklentisiyle yapılan hiç bir işi küçümsemeyiniz, ciddiye alarak sizden isteneni eksiksiz olarak teslim ediniz.

Evde Dikiş İşi Ev Hanımlarının Ek Gelir Kapısı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Hakan Şensoy dedi ki:

  Merhaba kocaeli kartepede evde sanayi tipi makinalarım var 5 iplik overlok 4iplik overlok düz dikiş makinası reçme ve kesim motoru ve masam vardır ilgilenenler iletişime geçerse sevinirim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git