Evde Poşet Katlama İşi

Evde Poşet Katlama İşi
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 305 kez okundu.

Evde yapabileceğiniz  ek işler arasında belki de en basit ilanlardan biri, evde poşet katlama işi ile para kazanmaktır. Evde istihdam fırsatlarını değerlendirmek isteyen ev hanımları ve tam zamanlı çalışan bireyler için bu iş birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Evde poşet katlayarak gelir sağlamanız için hiçbir yeteneğe veya sermayeye ihtiyacınız yoktur. Herhangi bir vasıf istenmeyen bu işte tek yapmanız gereken ilanları takip etmek ve bölgenizde bulunan firmalarla irtibat kurarak evde kendinize ayırdığınız zaman diliminde işi bitirmek ve teslim etmektir.

Evde poşet katlama işi, basit ve bir o kadar da keyif veren ek iş fırsatlarından biridir. Sizler de yetenek istemeyen ve aylık gelirinizi arttıracak ek iş fikirlerine göz gezdiriyorsanız, evde poşet katlama işini deneyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi, günümüzde birçok büyük mağaza poşet katlama işi ile çalışanların vaktinden çalmamak adına bu işi evden çalışanlara iletmektedir.

Özellikle büyük AVM’lerde bulunan mağazaların birçoğunun tercih ettiği yöntem de eve poşet katlama işi vermektir. Sizler de aylık sabit gelirinizin üzerinde rakamlar kazanmak ve aile bütçenize yardım etmek istiyorsanız, evde bulunduğunuz zamanlarda vaktinizi eve poşet katlama gibi ek işler ile değerlendirebilirsiniz.

Evde Poşet Katlama İşi Nasıl Yapılır?

Eğer evde poşet katlama işi ile ek gelir elde etmeye kararlıysanız, öncelikle internet üzerinden ilanlara göz gezdirmelisiniz. Eğer çevrenizde bu işi yapan bireyler varsa, onların çalıştıkları firmalara da başvuru yapabilirsiniz. İrtibat kurduğunuz firma ilk başta size bir adet numune ve yanında katlanacak poşetleri iletecektir.

Bu numuneyi güzel bir şekilde inceledikten sonra, numunenin tıpa tıp aynısı şeklinde poşetleri katlamalısınız. Her firmanın poşet tasarımları farklı olduğu için işin zorluk kısmı değişiklik gösterebilir.

Unutmayın ki, her firma gönderdiği parti içerisinde maksimum yüzde 5 hata kabul eder. Yani, yüzde 5’den fazla hata yaparsanız, ikinci defa aynı firma size iş vermeyebilir. O nedenle poşetleri katlarken pratik olduğunuz kadar dikkatli de olmalısınız. Katlanan poşetleri verilen naylon poşete dikkatli bir şekilde paketleyin.

Evinize gönderilen tüm firma poşetlerini katlayıp hazır ettikten sonra teslimatı gerçekleştirebilirsiniz. Teslimatı firma evinizden alabilir, sizin iletmenizi ya da kargoya vermenizi isteyebilir. Talepler her firmaya göre değişiklik gösterir.

Evlere Poşet Katlama İşi Veren Firmalar

Yaşadığınız yerde poşet katlama işi yaparak para kazanan tanıdıklarınız varsa, ilk olarak onlarla irtibat kurmanızı öneriyoruz. Eğer çalıştıkları firma ve mağazalardan memnunlarsa, sizler de aynı işverenlere başvuruda bulunabilir ve evden ek gelir elde etmeye hemen başlayabilirsiniz.

Çevrenizde poşet katlama işi yapan kimse yoksa ilk olarak internette ek iş ilanları verilen sitelere göz gezdirin ve kendiniz de poşet işi almak istediğinize dair ilanlar verin. Genellikle eve poşet katlama işi verenler, büyük giyim ve hediyelik mağazaları olmaktadır. Aracı firmalar da sizlerden aldıkları katlanmış poşetleri ihtiyaç duyan mağazalara ileterek bu iş kolunu yürütmektedirler.

Büyük şehirlerde evde poşet katlama işi veren firmaların sayısı oldukça fazladır. Sürekli ihtiyaç duyulan bir alan olduğu için firmalar da sürekli kendilerine başvuran yeni şahısları değerlendirmektedirler. Firmalarla irtibat kurmak için e-posta adreslerine mail atabilir veya telefonla arayarak ek iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Poşet Katlama İşi Ne Kadar Kazandırır?

Genellikle poşet katlama işi haftalık olarak verilmektedir. Bir haftada ortalama katlayabileceğiniz poşet miktarını firmaya ilettikten sonra sizlere talep ettiğiniz miktarda katlanacak poşetleri göndereceklerdir. Poşet katlama işinde fiyat belirlemesi, katlanan poşetin kilosuna göre hesaplanır.

Yaptığımız piyasa araştırmasına göre, 1 kilo poşet katladığınız takdirde firma size 1 TL ya da 2 TL aralığında bir rakam teklif edebilir. Bu işten en az 500 TL kazanabilirsiniz. Maksimum aylık kazancınız ise asgari ücreti geçmez. Evde poşet katlayarak aylık ortalama 1500 TL gibi rakamlar kazananlar vardır.

Evde Poşet Katlama İşini Kimler Yapabilir?

  • Çocuk sahibi olan ev hanımları
  • Ek iş arayan çalışanlar
  • Emekliler
  • Engelliler
  • Öğrenciler

Kısacası, evlere poşet katlama işi herkesin evinde yürütebileceği bir ek iş modelidir. Bu işi herkes evinde kolaylıkla yapabilir ve kısa sürede firmaya teslimatını gerçekleştirerek ödemesini alabilir.

Ödeme Nasıl Olur?

Evinize gönderilen poşetleri katlayarak, paketlenmiş bir şekilde firmaya teslim ettikten sonra kaç kilo poşet katladığınız hesaplanır. Ardından kilo başı önerilen fiyat ile kaç kilo poşet katladıysanız bu rakam çarpılır ve ödeme yapılır. Ödemeler genellikle iş sonunda olur.

Evden ek gelir araştırması yapan okuyucularımıza “Evde Sabun Paketleme İşi” başlıklı makalemizi de incelemelerini de tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git