En İyi Bisiklet Markaları

En İyi Bisiklet Markaları
26 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 297 kez okundu.

Bisiklet kullanmayı hobi ve bir spor haline getirenler için, bu yazımızda en iyi bisiklet markalarını tanıtacağız. Kullanım alanlarına göre, bisikletlerin özellikleri değişiklik göstermektedir. Eğer sadece günlük hayatta keyif için bisiklet kullanmayı tercih ediyorsanız, sizlere standart bir model yeterli olacaktır.

Ancak, dağlık alanlarda ve tehlikeli yollarda bisiklet hobinizi gerçekleştirmek için; bu yönde özelliklere sahip en iyi dağ bisikleti markaların bu koşullara yönelik özelliklerde sunulan bisikletler olarak karşımıza çıkıyor.

Elbette, bisiklet seçiminde öncelikle karar vermeniz gereken; şehir hayatında mı, yoksa tur ve dağlık arazilerde mi bu bisikleti kullanacağınızdır. Bu sayede, en iyi bisiklet markalarının koleksiyonlarında yer alan modellerden doğru bir seçim yaparak, bisikletinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yazımızın devamında, bisiklet almayı düşünenler ve öncesinde araştırma yapanlar için en iyi bisiklet markalarını sıralıyoruz.

Kaliteli Bisiklet Markaları

Aşağıdaki markalar hem kaliteli hem de bunu zaman içerisinde göstermiş markalardır.

1. Trek

Tur ve dağ bisikleti almak isteyenler için tavsiye edilen bisiklet markaları arasında en çok beğenilen Trek bisikletlerdir. Yol bisikleti almak isteyenlere tavsiye edeceğimiz markanın ülkemizde de bayisi bulunmaktadır.

İyi bir bisiklet almak istiyorsanız ve bisikleti kullanma konusunda ciddiyseniz Trek her zaman çok iyi bir alternatiftir.

2. Bianchi

İtalya’da üretimi gerçekleşen ve geçmişi uzun yıllara dayanan köklü bisiklet firması, ülkemizde oldukça popülerdir. Bu markaya binmeyen neredeyse yoktur.

Özellikle şehir hayatında bisiklet kullanmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Bianchi marka bisikletler, yol bisikleti modelleri ile de beğenilmektedir. Geçtiğimiz yıl en iyi yol bisikleti olarak da Bianchi’nin bir modeli seçilmiştir.

3. Cervelo

Henüz yeni bir bisiklet markası olsa da; 1995 yılından itibaren önemli bir yol kat etmeyi başarmıştır. İki adet mühendis tarafından geliştirilen Cervelo bisikletler; enteresan tasarımı ve hızı ile tercih sebebidir.

Bisiklet tutkunları Cervelo markasını iyi bilir. Bilmeyenler de araştırabilir.

4. Giant

Geniş bir ürün yelpazesi olan ve dünyanın en büyük bisiklet üreticilerinden biri olan markanın bisiklet modelleri, ülkemizde de yoğun ilgi ile karşılaşmıştır. Dünya şampiyonlarının da tercihi olan marka, kaliteyi ve uygun fiyatı bisiklet tutkunlarına sunuyor.

En iyi bisiklet tasarımı ödülüne sahip olan Giant markası, kullananlar tarafından övgüler toplamaktadır. Giant’ın temel özelliği bol çeşitli ürün sunmasıdır.

5. Specialized

Bu bisiklet markasını farklı kılan husus, diğer markaların bisiklet koleksiyonlarına karbon alaşımı üzerine gerçekleştirdiği özel tasarımları ile fark yaratmasıdır. Dağ bisikleti almayı planlayanlar için, Specialized markasını öneriyoruz.

Bisiklet tutkunlarına özel olarak tasarlanan farklı bisiklet modelleri ise; Cycle-Cross bisikletler, Kar-Kum bisikletler, ve kondisyon amacıyla üretilen Fitness bisikletleridir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git