Asgari Ücretle Para Biriktirme Yolları

Asgari Ücretle Para Biriktirme Yolları
11 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 266 kez okundu.

İnsanlar para biriktirme konusunda oldukça kararsız ve bir o kadar da imkansız bir bakış açısıyla bu konuya yaklaşım gösteriyor. Bu eylemi zengin kaidelerini ön plana atarak ve aynı zamanda pintilik yapılmadan olmayacağının inancına varıyoruz.

Daha net bir açıklama yapmak gerekirse; bir kenara para atarak birikim yapılmasının sadece ortalamanın üzerinde bir gelir kapısı olan kişiler veya yaşamsal faaliyetlerinin haricinde hiçbir harcama yapmayan, tokluk derecesini koruyan insanların yapabildiğinin düşüncesindeyiz.

Konumuz dahilinde ise sizlere asgari ücretle para biriktirme yolları üzerine bilgiler sunarak sizlerin de kıyıya köşeye belirli aralıklarla veya düzenli olarak para atıp biriktirmenizi sağlayacak fikirler sunacağız.

Para Biriktirmeye Yönelik Bakış Açınızı Değiştirin

Doğru bir şekilde para biriktirmenin yolu ve ilk şartı başlığımızdan da anlaşılacağı üzere bakış açınızı değiştirmeniz üzerinedir. İnsanlar “Benim gelirim ne ki? Zaten çok az kazanıyorum ve kazandıklarımda ihtiyaçlarım doğrultusunda fatura ve benzeri masraflara gidiyor” düşüncesiyle hareket etmekte.

Bu ön yargı ve olumsuzluk takısı kazandıracak her cümleden kaçınmalısınız. Önceliğiniz pozitif düşünmek ve buna bağlı olarak bakış açınızı sürekli “yapabilirim” düşüncesinde tutmak. Tabii bu söylemimize yönelik kendinizi kandırmayın, öncelikle kendinizi buna inandırmalısınız. Birikim yaparak paranızı arttırmanın imkansız olduğunun düşüncesinden kendinizi kurtarın.

Şunu unutmayın ki bütün insanlar bir şeyler elde etmek için çalışır. Karın tokluğuna çalışarak ve hiçbir birikim yapmadan ilerleme sağlayamazsınız. Bugün kendinizi biraz sıkarak ileride koşullarınızı hiç beklemediğiniz kadar iyi duruma taşıyabilirsiniz.

Düzenli Birikim İçin Kendinize Kurallar Yaratın

Asgari ücretle çalışan biriyseniz öncelikler arasında ilk sıralarda yer alan bir diğer maddemizde kurallar üzerinedir. Bu durum çerçevesinde harcamalarınız veya para biriktirmeye yaklaşımınız üzerine kendinize kurallar koymalısınız. Buna en güzel örnek ise “Her ay düzenli olarak cebinize giren paranın ufacık bir kısmını bir kenara atarak, bu paraya hiç sahip olmadığınızı ve cüzdanınıza dahi girmediğini düşünün.”

Harcama Yaparken İki Kez Düşünün

Düzenli bir şekilde para biriktirmek için bir diğer madde ise alışveriş esnasında harcama yaparken alacağınız şeyin gerçekten gerekli olup, olmadığı üzerinedir. Kendinize “bunu alırsam ne kaybederim veya ne kazanırım” sorusunu sormakta her daim fayda var. Eğer fuzuli bir ürün ise, almak yerine o ürünün ederi kadar parayı bir köşeye bırakarak birikim yapmanızda fayda var.

Çoğu durumda insanların gelirini arttırmasından daha kolay olan şey giderlerini azaltmasıdır. Giderler azaldığı zaman gelir sabit kaldığında dahi ilerleme sağlayabilirsiniz.

Asgari Ücrete Bağımlı Biri Olmayın

Her ne kadar asgari ücretin bu kadar az olduğunu bir kenara atın, şut çekin veya kafasını kırın desek de asgari ücretle çalışan herkes anlıyoruz. Ne denli zor bir hayat şartı sunduğunu ve ay sonunda neredeyse asgari ücretten eser kaldığını bilmekteyiz. Sizlere bu konuda bir fikir sunacak olursak eğer, bu kesinlikle kendinizi asgari ücrete mecbur biri olarak bağımlı tutmamanızı öneriyoruz.

Eğer birikim yapmak veya asgari ücrete ek olarak bir gelir elde etmek istiyorsanız, evde ek iş fikirleri üzerine birçok farklı sektöre dayalı iş potansiyeli içerisinde bulunarak para kazanabilirsiniz. İşinizden artta kalan zamanlarınızı televizyon başında zaman öldürücü programlar izlemek yerine ek iş yapıp gelir elde edebilirsiniz. Özellikle de son dönemlerin en kazançlı işlerinden biri olan evde makale yazarak para kazanma işi üzerine araştırma yaparak bu işi evinizde yürütebilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git