Dik Göğüslere Sahip Olmak Zor Değil

Dik Göğüslere Sahip Olmak Zor Değil
21 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 304 kez okundu.

Hormonal değişimler, hızlı kilo alıp verme, yanlış beslenme, hamilelik, emzirme, genetik faktörler ve ilerleyen yaş gibi sebepler sonucunda, göğüsler zamanla deforme olarak dikliğini kaybedebilir. Estetik ameliyatlar ve çeşitli operasyonlar, göğüsleri dikleştirmek için günümüzde en sık başvurulan yöntemler arasındadır. Ancak göğüslerinize eski formunu kazandırmak için, bıçak altına yatmak zorunda değilsiniz.

Hayatınızda yapacağınız birkaç değişiklik sayesinde, göğüslerinizde meydana gelen deformeyi azaltabilir ve çok daha sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz. Daha dik göğüslere sahip olmak için yapmanız gerekenleri, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Her Şeyin Başı Spor!

Daha dik ve sıkı göğüslere sahip olmak için, en etkili yollardan biri spor yapmaktır. Özellikle, göğüs dikleştirme egzersizleri uygulayarak, oldukça hızlı bir şekilde göğüslerinizin sıkılaştığını görebilirsiniz. Bunun yanında, dambıl kullanarak yapacağınız egzersizler, göğüs bölgesini çalıştırarak sıkılaştırır. Vücut ağırlığınıza uygun bir dambıl kullanarak, göğüs egzersizleri yapabilirsiniz.

Ancak burada önemli olan göğüs kaslarını çalıştıran egzersizleri, düzenli olarak her gün yapmaktır. Kısa süreli veya düzensiz bir şekilde yapacağınız sporun, etkili olmasını bekleyemezsiniz. Etkili sonuç almak için, kendinizi aşırı yormayacak şekilde, her gün düzenli olarak egzersizlere devam etmeniz gerekir.

Sıkılaştırıcı Ürünleri Deneyin

Sıkılaştırıcı krem ve serumlar, sarkmaları engelleyerek göğüslerin toparlamasına yardımcı olur. Sarkmanın yanında, eğer göğüslerinizde çatlaklar varsa, çatlak önleyici kremleri de kullanabilirsiniz. Sıkılaştırıcı ürünleri, her banyodan sonra masaj yaparak uygularsanız, göğüslerinizin bir miktar toparladığını fark edersiniz.

Ancak unutmamalısınız, egzersiz ve spor yapmadan, yalnızca sıkılaştırıcı krem kullanmak çok fazla etkili olmayacaktır.

En Doğal Yöntemler

Kozmetik ürünlere para vermek istemiyorsanız, tamamen doğal yağlar ile göğüslerinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. E vitamininin cildin elastikiyetini arttırıcı, hücre yenileyici ve cildi sıkılaştırıcı özelliği bulunmaktadır. E vitaminini, eczanelerden kapsül şeklinde alarak, masaj yardımıyla göğüslerinize uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde, E vitamini yerine saf zeytinyağı da kullanabilirsiniz.

Ayrıca portakal yağı, göğüslerdeki kan dolaşımını hızlandırarak, toparlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, oldukça hoş bir koku verir. Doğal yağları, özellikle gece yatmadan önce, göğüslerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Doğru Sütyeni Seçin

Doğru sütyen seçimi, her şeyden önce göğüs sağlığı açısından oldukça büyük önem taşır. Bedeninize büyük gelen ve kavramayan sütyenler, yer çekimine karşı göğüslerinizi kaldıramaz. Bu durum sarkmalara ve gevşemeye neden olur. Aynı şekilde, bedeninize küçük olan sütyenler de, göğüslerinizi sıkarak, hem sağlığınızı tehlikeye atar hem de göğüs yapınızın deforme olmasına neden olur. Bu nedenle, yalnızca bedeninize tam uyan sütyenleri tercih edin. Sütyen seçerken bir diğer önemli kriter ise, sütyenin modelidir. Straples model sütyenler, günlük kullanım için çok kullanışlı değildir. Mümkün olduğunca askılı sütyen kullanmaya çalışın ve straples sütyenleri günlük hayatınızda değil, yalnızca özel günlerde kullanın.

Ayrıca, göğüslerinizin yer çekimine yenik düşmemesi için, gün içerisinde sütyensiz dolaşmamaya özen gösterin. Ev işleri yaparken, koşma, yürüme sırasında ve her türlü sporu yaparken, mutlaka sütyen kullanın. Spor ve egzersiz sırasında, hareketi zorlaştıran sert sütyenler yerine, spor yapımına uygun yumuşak sütyenleri tercih edin. Gece sütyenle yatmak, göğüslerin sıkışmasına ve şekil bozukluklarına yol açar. Bu nedenle, uyumadan önce mutlaka sütyeninizi çıkartın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git