Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Mu Diyorsunuz?

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Mu Diyorsunuz?
25 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 305 kez okundu.

Gün boyunca 8-12 saat arasında çalışıyorsunuz belki daha da fazla. Kurumsal bir yerde çalışan çoğu kişi kendi işini kurmayı düşünmüştür ama bunun için ne bir fikri nede sermayesi olmadığı için vazgeçmiştir.

Kendi işimi kurmak istiyorum diyenler bu eylemi gerçekleştirdiği taktirde psikolojik olarak büyük bir rahatlama yaşayacaklardır, bundan şüpheniz olmasın. Emir almayı çoğu insan gibi eminim sizde sevmiyor ve bu karara belki de o yüzden varıyorsunuz.

Ancak kendi işinizi kuracağınız zaman bu rahatlamanın bedeli olarak sorumluluğunuz da artacaktır. Artık yatan bir maaş yoktur. Tek başınıza kalırsınız.

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum

Ciddi anlamda potansiyel sahibi biriyseniz şuan ki çalıştığınız işinizden ayrılıp, kendi işinizi kurarak çok daha fazla paralar kazanabileceğinize inanıyorsanız, bunu başarmanın sırrı içinizde yatıyor. Gerçekçi düşünceler sizi girişimci yapar, duygularınızla ve hayallerinizle hareket etmek yerine realist düşüncelerle planlarınızı yaparsanız daha iyi sonuçlar alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Girişimcilik ruhunu bir kez tadarsanız, maaşlı bir işte çalışamazsınız. Bu çıkacağınız uzun yolda tek yapmanız gereken şey düşünmektir aslında. Gelecekte yaşayacağınız sıkıntılar, işleri büyütmek adına atacağınız adımları iyi analiz edip, önceden planlar yapmanız, işinize fazlasıyla yarayacağından dikkate almalısınız.

Kendi yönettiğiniz ve hayal ettiğiniz gibi işleyen sizi maddi manevi mutlu edecek bir işi kesinlikle hak ediyorsunuz. Çevrenizdeki insanlar başlangıç için sizin hakkınızda olumsuz eleştiriler yaparak sizi girişimcilikten soğutabilir ama onlara kulak asmak yerine daha çok hırslanıp inandıklarınızın peşinden koşmaya devam edin.

Bu hayatı siz yaşıyorsunuz ve bedelini siz ödüyorsunuz. Sizin katlanacağınız sonuçlara onların karar vermesinin hiçbir anlam ve mantığı yok. Bu yüzden zihinsel olarak olabildiğince güçlü olmalısınız.

Başarılı insanların hayat hikayelerini araştırıp okuyun. Hepsi dönem dönem ciddi zorluklardan geçmiş ve pes etmeyerek başarıya ulaşmıştır. Hepsinin tek savunduğu şey, pes etmemektir.

Siz de kendinize ve fikrinize güveniyorsanız onların izinden ilerleyebilirsiniz. Kişisel gelişim ve finansal zekanızı arttırmak için kitaplar okumanız işinize yarayacaktır. İşle alakalı kitaplar okumak vizyonunuzu ciddi ölçüde arttıracağından dolayı piyasa açıklarını daha iyi görmenizi sağlayacaktır.

Nasıl Bir İş Kurabilirim?

Bu soruya doğru bir şekilde cevap vermek için sahip olduğunuz yetenekleri, özelliklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Kendinizi insanlara sorun, ben ne yapabilirim? beni nasıl tanıyorsun deyin. Not alın, kendiniz ne yapmak istiyorsunuz? neyi hedefliyorsunuz? hepsini not edin.

Uzun uzun düşünüp güzel bir araştırma geliştirme yapıp piyasayı kollayın. Eğer projeniz, fikriniz gerçekten başarılı bir şekilde hayata geçerse, tüm kötü yorum yapan kişilerin sizi teker teker takdir edeceğini görebilirsiniz.

İnsanoğlunun yaradılışı böyledir, bir şeyi kendisi yapamıyorsa veya yapacak cesareti yoksa kimse yapamaz diye düşünür. Başkasının emri altında çalışarak başkalarını zengin etmek yerine kendi işinizin patronu olmak mükemmel bir motivasyon sağlayacaktır.

Kuracağınız işte ekibiniz veya bir ortağınız varsa sonradan yaşanabilecek sıkıntılarla alakalı uzun uzun düşünüp birbirinizden fikir almanızda fayda var. Çoğu başarılı iş projesi sırf bu sıkıntılar yüzünden zor duruma girip batabiliyor. Etrafınızdaki boş insanlara son verip sizinle aynı kafada olabilen insanlara yer açmanız sağlıklı düşünceler elde etmeniz bakımından yararlı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git