Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Cilt Gençleştirme Yöntemleri
17 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 343 kez okundu.

20 yaşından sonra ciltte yaşlılık belirtileri yavaş yavaş oluşmaya başlar. İlk olarak göz çevresinde bu belirtiler gözlemlenir. Bu yazımızda sizlerle cildinizi gençleştirmek için doğal yöntemleri paylaşacağız. Özellikle kırışıklıklar ve ince çizgilerden şikayetçi olanlar, aşağıdaki yöntemleri dikkate alabilirler.

Erken yaşlanma; cildinizin kırışmasına ve elastik yapısını kaybetmesine sebebiyet verir. Cildin yaşlanmasının başlı nedenleri şunlardır:

  • Stres, kötü beslenme ya da aşırı alkol alımı
  • Cilt kuruluğu ve cildinizin nem dengesini kaybetmesi
  • Güneş ışınları

Yukarıdaki nedenlere bağlı olarak, cildinin eskisi gibi sağlıklı ve genç görünmemesinden şikayetçi olanlar, cildi gençleştiren ve güzelleştiren yöntemler ile iyi bir sonuç alabilirler.

Cildinizi gençleştirmek için pahalı güzellik salonlarına gitmeye ya da pahalı kozmetik ürünler kullanmanıza gerek yoktur. Evinizde bulunan doğal malzemeler ile de pratik bir şekilde cildinizi gençleştirebilirsiniz.

Yöntem 1: Cildinizin canlılığını yeniden kazanması için; bir kaşık nemlendirici krem ve iki damla uçucu gül yağını karıştırıp, her gün cildinize bu karışım ile dairesel masaj yaparak uygulayın. Ardından A, C ve E vitaminleri içeren iyi bir cilt nemlendirici uygulayın.

Yöntem 2: Erken yaşlanmaya karşı cildinizi korumak için; 200 gram su kaynatın ve yeşil çay yaprakları ile birlikte nane yaprakları ilave edin. Bir çay kaşığı limon suyu ilave edin ve demlenince süzerek, soğumasını bekleyin. Pamuk yardımı ile hafifçe boyun ve yüz bölgesine uygulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git