Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri

Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 564 kez okundu.

Yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıkların nedeni, cildin nemini, esnekliğini ve dolgun yapısını kaybetmesidir. Kırışıklıkları azaltmak, cildin nem dengesini korumak ve yüzünüzü tazelemek için pahalı krem ve maskelere ihtiyacınız yok. Kozmetik ürünlere alternatif olarak, evde hazırlayacağınız doğal maskelerle, kırışıklıkları gidermenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazıda kırışıklar için maske tarifleri vereceğiz.

Kırışıklar İçin Doğal Maskeler

Aşağıdaki maskeleri kendiniz hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Sütlü Badem Maskesi

Badem, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde, cilt sağlığı açısından bir mucize niteliği taşır. Cildin yenilenmesini, nemlenmesini ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Gerekli malzemeler:

 • 10 – 15 adet badem
 • Yarım kase süt
 • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı:

Bademleri havanda ezerek, püre haline getirin. Yarım kase sütün içerisine bademleri ilave edin. Bal ile güzelce karıştırın ve bir iki saat karışımın dinlenmesini bekleyin. Maske istenilen kıvama geldikten sonra, yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyin. Daha sonra güzelce durulayın. Sütlü badem maskesini her gün uygulayabilirsiniz.

Havuç Maskesi

Limon ve havuç, yapısında bulundurdukları vitamin ve mineraller sayesinde cildin yenilenmesini sağlar. Zeytinyağı ise, cildi nemlendirerek kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

Gerekli malzemeler:

 • 1 adet havuç
 • Yarım limon
 • 2 tatlı kaşığı zeytin yağı

Hazırlanışı:

Yarım havucu rendeledikten sonra, üzerine zeytinyağı ilave edin. Karışımın üzerine yarım limon sıkın ve iyice karıştırın. Karışım hazır olduktan sonra, özellikle kırışıklıkların yoğun olduğu bölgelere sürün. 15- 20 dakika sonra durulayın. Bu karışımı haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

Besleyici Muz Maskesi

Muzun içerisinde bol miktarda antioksidan ile çeşitli vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Yapısındaki onarıcı ve besleyici maddeler sayesinde, muz kırışıklıklarla savaşmada oldukça etkilidir.

Gerekli malzemeler:

 • 1 adet olgunlaşmamış muz
 • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Hazırlanışı oldukça kolay olan muz maskesinin tarifi şu şekildedir. Bir adet muzu bir kasenin içerisinde dilimleyin. Dilimler haline getirdiğiniz muzu, çatalla ezerek püre haline getirin. Kasenin içerisine, bir kaşık bal ilave ederek güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı, bütün yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 ile 30 dakika kadar bekledikten sonra, yüzünüzü güzelce durulayın. Haftada 2 veya 3 kere muz maskesini uygulayabilirsiniz.

Portakallı Yoğurt Maskesi

Yoğurt cildi nemlendirir ve canlandırır. Cildinizi tazeleyerek, kırışıklıkların görünümünün azalmasını sağlar. Portakal ise içeriğindeki vitaminler sayesinde yüzünüze canlılık kazandırır. Yoğurt maskesi, özellikle kuru ciltler için tavsiye edilmektedir. Cildin nem dengesini düzenleyerek çatlak ve kırışıklık oluşumunu azaltır.

Gerekli malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı portakal veya mandalina suyu
 • Çeyrek muz

Hazırlanışı:

Bir adet muzu bir kasenin içerisinde çatalla ezin. Kasenin içerisine, diğer malzemeleri ilave ederek kıvam alıncaya kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra, 10 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. Portakallı yoğurt maskesini, haftada iki kere güvenle yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler İçin Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git