İş Görüşmesine Giderken Nasıl Makyaj Yapılır?

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Makyaj Yapılır?
14 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

İş görüşmesine giderken nasıl bir makyaj yapacağı konusunda kararsız kalan bayanlar, yazımızın devamında yer alan makyaj tekniklerini uygulayabilirler. İş görüşmesi ve mülakat görüşmelerinde dış görünüşünüz ile de karşı tarafı ikna edebilmek için ne çok abartılı bir makyaj, ne de çok sade bir makyaj tercih etmelisiniz.

Makyajınız sizleri daha enerjik göstermelidir. Aynı zamanda cildinizdeki leke ve diğer kusurları da gizlemeniz gerekir. Doğru bir makyaj ile sizler de iş görüşmesinde kendinizden daha emin görünebilirsiniz.

İş Görüşmesi İçin Etkili Makyaj Teknikleri

  1. Adım

Öncelikle cildinizdeki tüm kusurları kapatıcı ve fondöten ile kusursuz bir şekilde gizlemelisiniz. Cilt kusurları üzerine kapatıcı uyguladıktan sonra, fondöten veya BB krem kullanabilirsiniz. İnce bir katman fondöten sürünce, göz altı şişlikleri ve morluklarnı örtmek için de göz altı kapatıcısı uygulayın.

  1. Adım

İş görüşmesi makyajında koyu tonlarda bir allık seçmeyin. Daha doğal tonlarda ve kremsi bir allık kullanın. Elmacık kemiklerinizi ufak dokunuşlarla vurguladıktan sonra, dairesel hareketlerle alın ve çene kısmına da allık uygulayın. Son olarak, burun üstüne hafif bir allık sürün. Bu sayede doğal bir canlılık yüzünüzde hakim olacaktır.

  1. Adım

Gözlerinize siyah tonlarında veya dumanlı göz makyajı uygulamaktan kaçının. Bunun yerine daha dinamik bakışlar için nötr renklerde göz farı tercih edin. Cildinize uygun bir renkte göz farı ile göz kapaklarınızı renklendirin. Göz kapağının kirpik sınırına ince bir çizgi halinde kahverengi göz kalemi uygulayın. Kirpiklerinize kahverengi veya siyah renk bir rimel uygulayabilirsiniz. Göz makyajınızda ön planda olan kirpikleriniz olsun. Aynı şekilde kaşlarınızı da kaş kalemi ile düzeltmeyi ihmal etmeyin.

  1. Adım

Dudaklarınıza sıcak tonlarda bir ruj sürün. Açık pembe veya şeftali rengi bir ruj tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızın çok soluk görünmemesine dikkat edin. Ruju dudaklarınıza uygulamadan önce, dudaklarınız çok kuru ve çatlaksa nemlendirin.

  1. Adım

Tırnaklarınızda cesur ve canlı renklerde ojeler kullanabilirsiniz. Saçlarınız ise, yüzünüzün ön kısmına düşmemelidir. Daha derli toplu bir saç modeli tercih edin. Örneğin; topuz veya at kuyruğu saç modelleri iş görüşmesi ve mülakatlar için ideal olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git