E-Kitap Yazarak Ek Gelir Elde Etme Yöntemi

E-Kitap Yazarak Ek Gelir Elde Etme Yöntemi
27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 266 kez okundu.

Kitap konusunda herkes ufak tefek bir şeyler karalamıştır hayatı boyunca, kimisi bunu devam ettirir, kimisi ise yarıda bırakır. İnsanların her zaman kağıda dökmek istedikleri vardır ve bu istedikleri onlara maddi manevi bir kazanç sağlamayacağını düşündüklerinden dolayı devamlılığını sürdürmeyi tercih etmezler.Kim düşündüklerini veya kurduğu hayalleri bir e-kitap haline getirerek paralar kazanmak istemez ki? Bence çoğunluk bunu ister.

Ne tür bir kitap yazacaksınız, önce bunan karar vermelisiniz ama aslında bunun hiç bir önemi yok. Sadece insanları etkilemeyi ve kitabın gerçekten satın alınacağını, satın alan kişilerin arkadaşlarına önerebileceğini tahmin etmeniz gereken bir tür olmalı. Daha pasif konular içeren bir kitap yazsanız bile idare edecek bir miktar kazanabilmeniz mümkün.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Teknoloji devrinde yaşadığımız için artık çoğu şeyin başına “e” ibaresi geliyor ve bu duruma artık alıştık. Telefonlar, tabletler, bilgisayar gibi araçlar sayesinde artık kitaplar bile bu şekilde okunuyor ve e-kitap pazarı oldukça hızlı yükseliyor. Uzman olduğunuz bir konu hakkında bile e-kitap hazırlayıp rahatlıkla satabilirsiniz. Artık insanlar yavaş yavaş bu tarz şeylere yöneliyor, piyasayı erken keşfedip başarılı işlere imza atmanız size çok ciddi gelirleri beraberinde getirecektir.

Mükemmel bir kitap yazmak zorundasınız. Empati kurarak yaklaşmanız şart, farz edin ki kitabınızı satın aldınız ve okuyorsunuz. Kitabın tatmin duygusu ne kadar yüksek? Kitap sizi sürüklüyor mu? Verilecek parayı hak ediyor mu? Bunları iyice gözlemleyip tekrar yorumlamak, kitabınızın satışı ve daha profesyonel olması için oldukça mantıklı olacaktır. Kendi yazdıklarınız size çok başarılı gelebilir, arkadaşlarınıza, çevrenize, kısaca okutabileceğiniz kişilere yazdıklarınızı sunun ve yorumlarını göz ardı etmeyin. Önemli noktalardan bir tanesi de kitabınıza belirleyeceğiniz fiyattır.

Fiyatınızın genel olarak içerik ve ödenecek miktarla doğru orantılı olması gerekiyor. Unutmayın ki kitabınızın kapakları yani dış-görsel tasarımları çok önemlidir. Görsel tasarım, kişinin sevmediği bir tarz olmasına rağmen tasarıma aldanıp, kitabı satın almasına bile vesile olabilir. Kitabın kapak tasarımları için harcayacağınız paradan hiçbir şekilde kısıtlama yapmayın. Kitapla alakalı ve can alıcı renkler olmasına özen gösterin. En önemli noktalardan biriside kesinlikle ürün açıklamasıdır. Görsel tasarımdan sonra en önemli nokta emin olabilirsiniz ki budur.

Satın alacak kişi önce kitabın görsel tasarımını inceler ve sonra ürün açıklamasını okur, bu iki adet sınavdan geçecek olan kişi alıp almama konusundaki kararsızlığının %70’ni yendiği an bu andır. Ürün açıklamasındaki püf nokta da, kitabı kitap yapan, can alıcı, belirtici yerden bir kesitle harmanlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git