Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Koreli Kadınların Güzellik Sırları
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 508 kez okundu.

Koreli kadınlar kusursuz ciltleri ile bilinirler. Tüm dünya kadınlarının Güney Koreli bayanların kusursuz cilt ve güzelliklerini kıskandıkları bir gerçektir. Koreli bir aktris geçtiğimiz yıllarda güzellik sırlarını paylaştığı bir kitap çıkarmış ve bu kitap “best seller” olarak yıla damgasını vurmuştu. Bizler de bu yazımızda, Koreli kadınların güzellik sırlarını sizler için araştırdık ve yazımızın devamında detaylı olarak anlattık.

Koreli bayanların kendi ciltleri için bilinçli bakım yaptıkları bilinmektedir. Makyaja da Koreliler bizden farklı yaklaşmaktadır. Asya’da üretilen kozmetikler çok daha ileri teknolojiye sahip olduğundan, birçok makyaj ürünü cilde adeta sihirli bir dokunuş ekler ve cildin kusurlarını tamamen gizler.  Koreli bayanların bu kozmetik ürünlere çok para harcadıkları ve bilinçli kullandıkları bilinmektedir. Koreli bayanlar, kozmetik ürünleri ciltlerine masaj yaparak uygularlar ve zengin makyaj tekniklerine sahiptirler.

Koreli Kadınların Cilt Bakım Sırları Nelerdir?

  1. Yeterli Sıvı Alımı

Koreli kadınlar bol su içmelerinin yanı sıra, gün içerisinde ciltte kan dolaşımını arttırmak için birkaç dakika boyunca soğuk suyla ciltlerine kompres yapmaktadırlar. Bu sayede ciltleri sağlıklı bir ışıltı kazanmaktadır. Meyve ve sebze yemeklerinin yanı sıra, vücuttaki hidrasyonu korumak için çok az sodyumlu gıdalar tüketmektedirler.

  1. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve sıkılaştırıcılar

Cildi temizleyen, nemlendiren ve sıkılaştıran cilt bakım ürünleri daha iyi sonuç vermektedir.

Temizleme: Hindistan cevizi yağı, badem yağı ya da herhangi bir arındırıcı bitkisel yağla 4 dakika boyunca yüzünüze masaj yapın ve yüzünüzü yıkadıktan sonra 2 dakika cilt temizleme ürünüyle cildinizi arındırın. Koreli aktris Suzy Bae, “424” tekniği olarak bilinen 4 dakika boyunca ılık suyla başlayan ve soğuk suyla biten masaj tekniğini uygulayarak gözenekleri kapatmaktadır.

Nemlendirici: Nemlendirici ürünü önce elinizle ovuşturun ve parmaklarınızla ısıttıktan sonra, aşağı yukarı hareketlerle yüzünüze uygulayın.

  1. Yüz Maskesi

Yüz şişkinliğini azaltmaya yönelik haftada bir kez maske uygulamak, Koreli kadınların rutin bakımlarından biridir. İpekböceği kozası tozu denilen baekgangjam maskesini kullanarak, beyaz bir cilde sahip olmaktadırlar. Bunun yanı sıra, yumurta beyazı ve bal karışımı ile yapılan ev maskesi de cilt renklerini açmakta kullandıkları yöntemler arasındadır.

Ayrıca Bakınız: Yumurta Akı Maskesi Tarifleri

  1. Boyun Bakımı

Koreli ünlü aktris Go Hyun Jung, dekoltesi için rutin olarak boyun kremi uygulamaktadır.

  1. Güzellik Uykusu

6 ile 8 saat uyku, sağlıklı bir cilt için önemlidir. Sağlıklı bir uyku cildi gençleştirir ve ciltte parlaklığa yol açan ölü deri hücresi tabakasının azalmasına yardımcı olur.

  1. Cilt Bakım Ürünleri

Asyalı markalar iyi özelliklere sahip cilt bakım ürünleri ile dünyada daha fazla popülerlik kazanıyorlar. Koreli bayanlar kendi cilt bakımları için ortalama olarak her gün 10 ila 20 adet güzellik ve bakım ürün kullanıyor.

  1. Yüz Germe Egzersizi

‘Ma Me Mi Mo Mu’ harflerini 10 kez tekrarlayarak dudak ve yanak kası egzersizi yapan Koreli aktör ve aktrisler, bu sayede daha gergin yüz kaslarına sahip oluyorlar.

  1. Makyaj

Koreli kadınlar makyajı basit tutuyor. Göz kapağına ince bir çizgi siyah eye liner ve sıcak tonlarda far kullanıyorlar. Kirpiklere bol rimel sürerek, kaşları için de kaş jeli uyguluyorlar. Tatlı dudaklar için doğal renkler, kızarmış yanaklar için pembe tonlarında allık tercih ediyorlar.

  1. Gece Kremi

Muhteşem parlaklıkta bir cilt için uyku öncesi düzenli olarak gece kremi kullanmanız tavsiye edilir. Gece kremleri cildin nefes almasını sağlar. Cilde uygulanan nemlendirici ardından ikinci kat olarak gece kremi ​​veya krem ​​maske uygulamak, gece boyunca cildin nemi tutmasına yardımcı olur. Böylece güne daha taze ve güzel bir görünümle uyanırsınız.

Koreli bayanların en önemli güzellik sırlarından birinin az makyaj ve rutin cilt bakımı olduğunu unutmayın.

  1. Bilinçli Cilt Bakımı

Koreli bayanların en önemli güzellik sırlarından birinin az makyaj ve rutin cilt bakımı olduğunu unutmayın.

Hollywood Ünlülerinin Güzellik Sırları İçin Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git