Akdeniz Diyeti ile Zayıflama

Akdeniz Diyeti ile Zayıflama
15 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 389 kez okundu.

Akdeniz diyeti; Akdeniz’i çevreleyen ülkelerin geleneksel gıdalar ve içeceklere dayalı beslenmesini temel alır. Akdeniz Diyeti, sağlıklı kilo vermenin de etkili yollarından biridir. Aslında bu bir diyet değil, yaşam tarzıdır. Sizler de, beslenme alışkanlarınızı tamamen değiştirerek, sağlıklı bir beslenme temeli oluşturan Akdeniz diyetini yeni bir beslenme alışkanlığına dönüştürebilirsiniz.

Akdeniz diyeti harika lezzetlere sahip yemek listeleri ile yapılır. Sağlıklı, basit ve lezzetli Akdeniz yemekleri ile daha az kalori alarak, daha sağlıklı şekilde sizler de zayıflayabilirsiniz.

Akdeniz Diyeti Beslenme Planı

Akdeniz diyetinde; meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, baklagiller ve bitkisel yağların alımına önem verilir. Yine zeytinyağlı yemekler bu diyetin temelini oluşturur. Tereyağı ve hayvansal yağlar yerine, sizler de zeytinyağı ve fındık yağı gibi bitkisel yağlar ile daha sağlıklı şekilde beslenebilirsiniz.

Yine yemeklere lezzet katmak için baharatlar kullanabilirsiniz. Ancak tuz kullanımını azaltmanız gerekiyor.

Akdeniz diyeti yapanların ayda birkaç kereden fazla kırmızı et tüketmemeleri gerekiyor. Bunun yerine deniz ürünü mahsulleri ve beyaz ete yönelmelisiniz. Haftada en az iki defa sofranızda balık veya başka bir deniz ürünü bulunmasına özen gösterin. Yine, beyaz eti de haftada en az birkaç defa hafif pişirme teknikleri uygulayarak pişirin ve tüketin.

Akdeniz diyetinin bir diğer temeli, kırmızı şaraptır. İsteğe bağlı olarak bu diyette kırmızı şarap tüketebilirsiniz.

Akdeniz diyetini uygularken, fiziksel anlamda da aktif olmaya çalışın ve sağlıklı Akdeniz yiyecekleri ike sofranızı zenginleştirin.

Ayrıca Bakınız: Dukan Diyeti Avantajları ve Dezavantajları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git