Burun Estetiği Belli Olur Mu?

Burun Estetiği Belli Olur Mu?
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 257 kez okundu.

Burun estetiği, çoğu kişinin ihtiyacı olduğu veya olmadığı halde yaptırabileceği, doktorun profesyonelliğine göre ücretin artıp azalabileceği ve kimine göre can yakıcı kimine göre ise güzellik uğruna yapılan küçük operasyonlar adı altında toplanabilmektedir. Peki insanlar bu ameliyatı neden yaptırır?

Günümüzde insanların çoğu burun ameliyatını/ operasyonunu kendilerini güzelleştirmek adına yaptırsalar da, aslında gerçekten herhangi bir hastalık sonucu burun ameliyatına ihtiyaç duyan insanlar da günümüzde oldukça yaygındır.

İnsan suratında neredeyse en çok müdehaleye maruz kalan burunun; yamukluğu giderme, kemiği kırdırma, burun ucunu havaya kaldırma vb. gibi birçok operasyon adı altında toplandığını hepimiz duymuşuzdur. Hatta yakın çevrenizden bir kişi burun ameliyatı geçirdiği zaman dibine girerek herhangi bir ameliyat izi aramaya bile çalışırsınız. Kimisinde ameliyatın hemen ertesi günü hala burnundaki kanlar beş metre ileriden görünür, kimisinde ise, sanki eşi veya başka birisi tarafından şiddete maruz kalmış imajı vardır.

Aslında bu iki olayı ortak bir paydada toplayacak olursak “bu iş sanıldığı kadar kolay değildir. Günün sonunda insların karşısına mor göz altlarıyla çıkmak zorunda kalabilirsiniz.” Diyen insanların yanı sıra doktorunun, aslında durumun o kadar vahim olmadığını söylemesi üzerine, lazerle burun ameliyatına veya botoxa başvurulabileceği konusunda seçim yapanları da vardır. Peki nedir bu lazerle burun ameliyatı?

Lazerle Burun Ameliyatı Nedir?

Lazerle burun ameliyatı bir diğer açık operasyona benzemese de aslında parayı sağlayabilecek olan insanlar için gayet kârlı bir operasyondur. Bu ameliyat birden fazla amaca hizmet edebilir. Mesela:

Lazerle Burun Estetiği

Ameliyat sonrası, dikişi birkaç gün taşıyıp tekrar çıkarılması konusunda rahatsızlık çeken kişiler için en ideal ameliyat yöntemidir. Çünkü yapılan küçük bir oprasyondan sonra hasta aynı gün taburcu edilebilir ve gözle görülmesi zor olan bir miktarda ödeme yatkın olan burnu 2 ilâ 3 gün arası değişiklik göstererek kolayca inebilir.

Lazerle Burun Eti Ameliyatı

İlk paragrafta da bahsedildiği gibi, insanlar burun ameliyatını sağlık sorunları nedeniyle de gerçekleştirebilirler. Peki burun eti ne gibi bir sorun oluşturur?

Aslında başlı başına oldukça zararsız olan burun eti, sizin günlük yaşantınızda aldığınız kokulardan oldukça etkilenen bir yapıya sahiptir. Hatta teneffüs ettiğiniz havanın kirli veya temiz olmasına bağlı olarak büyüyüp küçülebilir. Aynı şekilde bünyenize zararı olan herhangi bir şeyi soluduğunuzda da (sigara dumanı, küf, toz vb.) genişleyip sizi rahatsız edecektir.

Bir kişi burun etini aldırmak için burun ameliyatı olacaksa dikkatli düşünmesi gerekmektedir, çünkü burun eti verdiği rahatsızlığın yanında sümük salgılanmasına da yardımcı olur. Yani eğer burun etinizi aldıracaksanız burnunuz korumasız kalıp, içerisine bakterileri alacağını da aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.

Bilgilendirmelerin ardından burun ameliyatı geçirdiğinizin belli olup olmadığı hakkında fikir edinmek istiyorsanız okumaya devam ediniz.

Burun Estetiği Belli Olur Mu?

Yapılan burun estetiklerinin geneline bakılacak olursa, bu işlemi yapan doktorlar burun alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Dikişli burun ameliyatında dikiş içerinden atıldığından ve lazerlide dikiş olmadığından, ameliyatlar sonucunda herhangi bir iz olması söz konusu değildir.

Fakat bazı burun ameliyatları vardır ki, kişi ameliyatı geçirdikten sonra ağızını kapatma yetisini ancak bilinçli bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu olay genellikle burun ucunu havaya kaldırma ameliyatında gerçekleşmekle birlikte, geri dönüşü zor olduğu için çok büyük pişmanlıklara yol açabilir.

Bu yüzden burnunuzun şeklini değiştirmeden önce gerçekten isteyip istemediğinize dikkat etmeniz önerilmektedir. Bu sadece burunla kısıtlı kalmasa da insanoğlu kendini güzelleştirmek için her türlü çılgın yola başvuracağından attığı her adımda emin olmalıdır. Sonuçta Tanrı hepimizi özenerek yaratmıştır.

Umarız bu bilgilendirme sizin için yararlı ve kafanızdaki sorulara cevap bulmanızda yardımcı olur. Sağlıklı yaşamanız dileğiyle…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git