Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?
11 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 292 kez okundu.

Güneş lekeleri, normal cilt tonundan daha açık ya da daha koyu olabilmektedir. Güneş lekeleri nasıl geçer inceleyeceğiz. Özellikle sırt, eller, burun, yanaklar, üst dudak, kulak, alın, boyun, kollarda görünür. Cildinizde oluşan güneş lekeleri sizlere endişe veriyorsa, doğal yöntemler ile bu lekeleri hafifletebilirsiniz. Yüz ve cilt üzerindeki güneş lekelerinden kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Güneş Lekeleri İçin Doğal Yöntemler

Aşağıdaki doğal yöntemler güneş lekeleri için kullanılabilir.

Elma sirkesi ve limon suyu

Koyu güneş lekelerinin rengini açmak için limon ve elma sirkesinden faydalanabilirsiniz. Elma sirkesi, güneş lekeleri ve yaşlılık lekelerini aydınlatmaya yardımcı olan doğal alfa hidroksi asitler içerir. Limon suyu ise, cildin koyulaşan bölgelerini aydınlatmak için sitrik asit içerir.

Yarım çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı elma sirkesini karıştırarak, her gece bu karışımı lekelerin üzerine pamukla uygulayabilirsiniz. Cildiniz hassassa, içerisine su da ilave edin. En az altı hafta süreyle deneyin.

Aloe Vera

Doğal iyileştirici özelliği olan Aloe Vera, cilt hasarlarına karşı iyi gelir. Özellikle ciltte oluşan güneş hasarlarının hafiflemesine, güneş lekelerinin azalmasına yardımcı olur. Cilt hücrelerini yeniler. Aloe vera jeli ya da zenginleştirilmiş aloe vera kremlerini kullanarak, yavaş ve etkili şekilde güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Yeşil çay

Yeşil çay ciltte oluşan güneş hasarının iyileşmesinde yardımcı olur. Anti-oksidanlar bakımından zengindir. Günde iki defa soğuyan yeşil çay poşetlerini güneş lekelerinin üzerinde bekletin.

Süt ve tereyağı

Yüzünüzdeki güneş lekeleri için 15 dakika lekeler üzerinde sütü bekletin. Sonrasında yüzünüzü yıkayın. Süt içeriğindeki laktik asit, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri İçin Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git