Kadınlar İçin Sakinleştirici Çaylar

Kadınlar İçin Sakinleştirici Çaylar
18 Mart 2019 tarihinde eklendi, 112 kez okundu.

Uzmanlara göre; ilerleyen yaş, vitamin eksikliği, adet öncesi sendromlar, stres ve yoğun çalışma hayatı bayanların ruh halini olumsuz yönde etkilemektedir. Bayanların tüm bu etkenlere bağlı olarak gergin ve sinirli ruh haline karşı bitkisel çaylar olumlu bir etki sağlamaktadır.

Sizler de sinirli ve gergin bir ruh haline sahipseniz, yazımızın devamında yer alan kadınlar için sakinleştirici bitki çaylarını tüketebilir ve bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Doğal Sakinleştirici Çaylar

Ahududu çayı: Moralinizi yerine getirir ve vücuttan zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olur. Cildin genç ve güzel kalmasına katkı sağlar. Kandaki şeker seviyesini düzenler. Ahududu çayını hazırlamak için; 1 çay kaşığı ahududuyu kaynayan suya dökün ve yirmi dakika demlenmesini bekleyin. Çay hazır olduktan sonra, tatlandırıcı olarak bal tercih edebilirsiniz.

Melisa çayı: Sinirlerin yatışmasına ve stresin azalmasına yardımcı olan melisa çayı, sakinleştirici özelliği nedeniyle tercih edilir. Uyuyamayanlara, anksiyete bozukluğu yaşayanlara birebirdir. Uykuya dalmanıza da yardımcı olacaktır.

Sarı kantaron çayı: Strese karşı ve depresyona iyi gelen bir bitki çayıdır. Çok abartmadan düzenli içilebilir.

Kediotu kökü çayı: Endişe ve stresi azaltmaya yardımcı olur. Etkili bir sakinleştirici bitki çayıdır. Yine çok fazla abartmadan düzenli içilebilir.

Depresyona Karşı Bitki Çayı Tarifi

Sürekli olumsuz düşünceler ve karamsarlığa kapılıyorsanız ve sıklıkla kötü bir ruh hali içerisinde kendinizi buluyorsanız, yazımızın devamındaki çayı deneyebilirsiniz. Gerçekten de depresyon çağımızın vebası konumundadır. Bazen çekilmez hale gelen bozuk ruh halini gidermek için doğru bitki çaylarından fayda görebilirsiniz.

Eşit miktar papatya, alıç otu ve gül yaprağını kaynar suya dökün ve yirmi dakika demlenince için. Bu çayı orta yaş hanımlara öneriyoruz. Yavaş yudumlar ile içmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git