İş Görüşmesinde Maaş Konuşmak Doğru Mu?

İş Görüşmesinde Maaş Konuşmak Doğru Mu?
4 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 265 kez okundu.

İş görüşmesinde maaş konuşmak, genel itibariyle eleştirilen ve tavsiye edilmeyen bir durumdur. Bunu ilk görüşme için söyleyebiliriz. İşe alım sürecinde birden çok randevu ile devam eden bir görüşme süreci mevcutsa, görüşmenin hangi aşamasında olduğunuza bağlı olarak durum değişebilir.

Maaş konuşmak, tıpkı alışveriş yaparken fiyat sorulması gibi net bir aşamaya gelindiğinin göstergesidir. İş görüşmesinde maaşın konuşulmaya başlaması, işverenin sizi pozisyon için uygun gördüğünü ve artık iş teklifinin yapılıyor olmasını ifade eder.

İşvereniniz tarafından çalışma koşulları, mesai saatleri ve benzeri detaylar konuşulmaya başlandıysa, maaş hakkında soru sormanıza da müsaade var demektir. Ancak bunun yolunu yapmanız, konuşmanın seyrine göre mantıklı bir cümleye bağlamanız itici olmamak adına önemlidir.

İşvereninizin sizi değerlendirdiği, sizi tanımaya çalıştığı süreçte maaş konuşmak, maaşınız hakkında soru sormak doğru değildir. Profesyonelliğin gereği olarak, çalışma şartlarının sizi ilgilendiren detayları konuşulmaya başlandıktan sonra maaş konusu açılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git