Gıdı Sarkması Nasıl Engellenir?

Gıdı Sarkması Nasıl Engellenir?
25 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 473 kez okundu.

Gıdı sarkması durumundan kurtulmak için gıdı bölgesinde biriken yağı eritmek istiyorsanız, komple boyun ve gıdı bölgesindeki kas ve kas gruplarını çalıştırmak, yağ eritme konusundaki en etkili yöntemlerden biridir. Tüm bu yağ eritme uğraşınıza yardımcı olabilecek ekstra etkenler de bulunmakta.

Çoğu kişinin severek uyguladığı yöntemlerden biri de yüz yogası, bu yoga sayesinde yüz bölgenize yapacağınız hareketleri uygulayarak gıdı sarkmasına sebep olan yağı eritebilmek mümkün. Yüz yogası fikrini beğenmediyseniz yağlanmaya bağlı deri sarkmalarına karşı ufak boyda ve titreşimli olarak üretilen cihazları satın almanız tedavi sürecinizi hızlandırmakta büyük önem taşıyabilir. Gıdı sarkması nasıl engellenir, yöntemleri nelerdir diye soruyorsanız, vereceğimiz detaylı bilgiler işinize çok yarayacaktır.

Gıdı yağlanması, kilo sorunu yaşayan kişilerde çok daha fazla görülmektedir. Kırklı ve ellili yaşlarda yaşlanmaya bağlı olarak genel deri sarkmaları meydana geldiğinden dolayı gıdı sarkmasını da beraberinde getirmesi oldukça doğal ve normal. Yüz bölgesine masaj yapma yöntemiyle gıdı bölgesindeki yağı eritmek istiyorsanız, yüzünüzü nemlendiren ve gözeneklerinizi açan doğru bir yağ kullanmanız, işinize fazlasıyla yarayacak ve daha olumlu geri dönüşler elde etmenizi sağlayacaktır. Bu masajı doğru bir şekilde yapabilmek için yüz bölgesindeki çeşitli egzersiz hareketlerinizi 15-20 dakika boyunca yavaş hareketlerle sürdürmeniz fazlasıyla yeterli olacaktır. Yüz masajını gece yatmadan önce yapmanız bazı yağları kullanırken daha çok işinize yarayabilir fakat sabahları yani yüzünüzün daha dinç olduğu zamanlarda yapmanız, yağın etkisini daha fazla göstermesine yardımcı olabilir. Yaptığınız tedavinin daha etkili ve faydalı olmasını istiyorsanız, gün içinde herhangi bir zaman sıkıntınız olmuyorsa sabahları daha dinç bir cilde bu masajı yapmak, çok daha etkili olacaktır.

Kadınlar arasında gıdı sarkması problemi yaşandığı zaman, diğer kişiler tarafından yaşlılık belirtisi olarak algılanıyor ama bu durum küçük yaştan itibaren olup, çeşitli kilo alıp vermeler sonucunda sonraki yaşlarda meydana gelebildiğinden dolayı azimli bir şekilde tedavilerinizi uygulayıp, bu durumun üstesinden gelebilmeniz mümkün.

Gıdı Sarkmasını Engellemek İçin Egzersiz

Yukarı doğru dik bir şekilde bakarak çenenizi ileriye doğru hareket ettirin ve 20-30 saniye aralığında bekleyin. Boyun bölgenizdeki kasların gerildiğini gözlemleyebileceksiniz. Bu hareketi döngü içerisinde tekrar ederek yapmaya devam ederken alt dudağınızı yukarıya doğru uzatmaya gayret gösterin, çene ve boynunuzun daha çok kasılmasını sağlayacaktır. Bu hareketi 5-6 kere tekrar etmenizde fayda var. Kas yapınız bu harekete alışık olmadığından dolayı ilk gün için fazla zorlama göstermemeniz oldukça önemli. Bir süre sonra gıdı bölgenizde ve genel olarak boynunuzda ufak tefek ağrılar gözlemlerseniz, yaptığınız çalışma oldukça olumlu olmuş demektir. Kaslarınız çalıştığı için daha sonradan ufak ağrılara sebebiyet verecektir.

Bu hareket tamamen çene ve boyunla alakalı olduğu için doğrudan o bölgeyi kapsayarak küçükte olsa etkileşim olmasını sağlıyor ve buda gıdı bölgesindeki yağın erimesine yardımcı oluyor. Bu yöntemi her gün düzenli bir şekilde yaparsanız hayal ettiğiniz görünüme sahip olmanız hayal değil.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git