Kaş Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Kaş Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 304 kez okundu.

Kadınlar için kaşların güzelleşmedeki rolü çok önemli bir zamanlar ince kaşlar moda olsa da şimdiler de daha kalın ve daha dolgun kaşlar moda oldu. Her kadına yakışan bir kaş türü vardı bu yüzden sizlere kaşlarınızı modaya göre değil de size yakışana göre belirlemenizi öneririm.

Peki, makyaj malzemelerini kullanmadan doğal bir şekilde nasıl mı kalınlaştıracaksınız? Çok basit, herkesin evinde bulunabilecek doğal bitkisel malzemeler ile kaşlarınızı kalınlaştırabilirsiniz. Peki bu malzemeler neler mi?

  • Soğan
  • Yumurta Sarısı
  • Vazelin
  • Hint Yağı
  • Turuncu ve Sarı Renkli Sebzeler

Bu malzemeler ile kaşlarınızı kalınlaştırabilirsiniz ancak her birinin ayrı bir uygulanma yöntemi bulunuyor. Bunlardan aşağıda sizlere bahsettik dikkatlice okumanızı öneririm.

Soğan

Birçok insan soğanı kokusundan ve gözleri yaşartmasından dolayı sevmeyebilir ancak kaş kalınlaştırmak için etkili bir yöntemdir. Çünkü içerisinde bol miktarda kükürt bulundurur. Küçük boydaki bir soğanı rendeleyin ve suyuyla kaşlarınıza masaj yapın, masajdan 5 dk sonra kaşlarınızı durulayabilirsiniz. Eğer cildinize bir zarar verirse bir daha soğan kullanmayın.

Yumurta Sarısı

Yumurta her evde bulunan olmazsa olmaz besin maddelerindendir faydaları da saymakla bitmez. Yumurtayı kaşınıza uygulamak için bir yumurtayı kırın sarısını ayrı bir kaba alın ve krem kıvamına gelene kadar çırpın ve daha sonra kaşlarınıza uygulayın 15 dk bekletmeniz yeterli olacaktır.

Vazelin

Vazelin etkili bir nemlendiricidir eğer kaşlarınıza uygularsanız kaşlarınızın kalınlaşmasını ve dolgunlaşmasını sağlar ancak çok az bir miktar vazelin bu işlem için yeterli olacaktır yoksa kaşlarınızın yağlı ve parlak gözükmesine neden olabilir.

Hint Yağı

Hint yağı çok eski yıllardan beri bilinen ve kullanılan bir yöntemdir. Hint yağını alın ve geceden kaşlarınıza sürün ve sabah durulayın. Hint yağını lokman hekimlerde ve büyük marketlerin sağlık bölümlerinde bulabilirsiniz.

Turuncu ve Sarı Renkli Sebzeler

Turuncu ve Sarı renkli sebzeler A vitamini bakımından çok zenginlerdir. Buda kaşlarınızın daha kalın ve dolgun olmasını sağlar ayrıca saçlarınızı da uzatır. Yalnız uygulama yöntemi biraz farklı bu sefer sürmüyoruz yiyoruz. Dolmalık Biber, Kavun, Havuç ve Patates en iyi seçimlerdir.

Editörün Tavsiyesi: Göz Makyajı Teknikleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git