Saç Çıkaran 5 Doğal Yağ

Saç Çıkaran 5 Doğal Yağ
3 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 276 kez okundu.

Bazılarınız saç derisine veya saça yağ takviyelerinin doğru olmadığını veya bu uygulamanın işe yaramayacağını düşünebilir. Bu düşünce genellikle saç derisindeki sebum üreten bezlerin cilde doğal yağı sağladığı bilinciyle akıllara gelir. Buna ek olarak bilmeniz gerekir ki, kafa derisinin ürettiği yağ hafiftir, bu yap yalnızca cildin ihtiyacı olan nemi saçların su geçirmez olmasını sağlamak için mevcuttur.

Aşırı yıkama, sert rüzgara maruz kalma ve cildin doğal dengesini bozan diğer dış etkenler doğal sebumu soyarak; saçlarda kırılma, saç dökülmesi, kuru, kaşıntılı ve döküntülü kafa derisi oluşumunu tetikler. Bu sorunların hepsi saç büyümesini olumsuz etkiler. Bu konuda faydalanabileceğiniz tamamen doğal bir çözüm var; esansiyel (uçucu) yağlar.

Saç Çıkaran Esansiyel Yağlar

Doğa’da, esasen uçucu yağların doğal gücüne inanırız. Bu nedenle, saç büyütmek için en iyi esansiyel yağların bir listesini hazırladık. Artı, yağların nasıl kullanılacağı konusunda birkaç öneri ekledik ve saç büyütmek için evde kullanılan esansiyel yağlarla birlikte ilaçlar da dahil edildi! Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. Lavanta Esans Yağı

Lavanta esans yağı tatlı, ferahlatıcı bir aromaya sahiptir. Saplar ve yapraklar, çiçeklerin tatlılığıyla yumuşatılmış notalar uyandırır. Lavanta derin bir gevşeme getirir ve başkalarına karşı merhamet ve şefkat teşvik eder.

Kafa derisine masaj yaptığınızda, lavanta esansiyel yağı kan dolaşımını geliştirir, saç dökülmesini önleyebilir ve saç büyümesini teşvik edebilir. Ayrıca, lavanta esansiyel yağı güçlü bir nemlendirici, antimikrobiyal ve antiseptiktir. Kafa derisini nemlendirir, sebum üretimini dengeler ve kepekten muzdarip olanlar için de idealdir.

2. Biberiye Esans Yağı

Biberiye esans yağı güçlü bir etkiye sahiptir. Narin ve ahşap kokusu ile en taze ve keskin uçucu yağlardan biridir. Aroması lezzetli otsu bir üründür.

Biberiye, saç incelmesini ve dökülmesini önleyebilen antioksidan ile doludur. Kan dolaşımını hızlandıran bu uçucu yağ bu etkisiyle kıl folikülleri ve saç büyümesinin uyarılması için idealdir.

Ayrıca, biberiye esansiyel yağı, sebum üretimini düşürdüğü için yağlı saç derisini ve yağlı saçı düzenler. Ayrıca gözenekleri temizler, bu yüzden kaşıntılı saç derisi ve kepekli saçı rahatlatmak için mükemmeldir.

3. Sedir Ağacı Esans Yağı

Sedir ağacı esansiyel yağı odunsu, sıcak bir kokuya sahiptir. Kepek ve saç dökülmesi tedavisinde etkilidir. Aslında, yakın tarihli bir araştırma, sedir ağacı yağının biberiye, kekik ve lavanta ile birlikte alopesi areata’nın iyileştirilmesinde de etkili olduğu gözlemlenmiştir. Alopesi areata, yüzde ve saç derisinde döküntüye neden olan otoimmün bir cilt hastalığıdır.

Sedir ağacı yağı saç büyümesi için ideal bir uçucu yağdır, çünkü kafa derisinin yağ üreten bezlerini dengeler. Isıtıcı yağ, kan dolaşımını dengeler ve bunun etkisiyle saçın uzama hızı düzenlenmiş olur. Ayrıca mantar sorunlarını ve kepeklenmeyi tedavi eden antibakteriyel ve antiseptik bileşenler de içerir.

4. Kekik Yağı

Kekik, yaz aylarında yetişen küçük, yapraklı ve sivri uçlu pembe çiçeklere sahip olan popüler bir bitkidir. Kekik yağı almaya karar verirseniz linalolünü tercih edin, çünkü bu çok etkili bir cilt yumuşatıcısıdır.
Kekik, saç derisi altındaki kan akışını artırarak saç büyümesini teşvik eden saç foliküllerini uyarır. Aslında pek çok marka tarafından saç dökülmesini tedavi etmeyi amaçlayan ilaç ve saç ürünlerine bu yağ eklenir.

5. Nane Yağı

Nane yağı da kan akışını arttırma özelliğine sahiptir ve saç büyümesini teşvik eden saç foliküllerini uyarır. Temizleme etkisi gözenekleri iyileştirir ve cilt hücrelerinin sağlıklı işlevine yardımcı olur, bu da kuru saçlı deriler için önemli bir etkidir.

Saç çıkarma konusunda araştırma yapan okuyucularımıza; saç dökülmesi konusunda pek çok konu başlığı altında kapsamlı bilgiye ulaşabileceğiniz sitemizi de ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git