Evde Kutu Katlama İşi

Evde Kutu Katlama İşi
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 358 kez okundu.

Birçok insan evde tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışarak aile bütçesine ek gelir sağlamak istiyor. Tabi, durum böyle olunca da akla ilk olarak eve ek iş veren firmalar geliyor. Sizler de el becerilerinizle evde part-time çalışarak gelirinizi arttırmayı hayal ediyorsanız, evde kutu katlama işi yapabilir ve ev masraflarınızın bir kısmını bu işten gelecek para ile karşılayabilirsiniz.

Özellikle aylık fatura, kira ve mutfak masraflarına yetişemeyenler için evden de çalışmak son derece cazip bir seçenektir. Bu sayede çalışmayanlar, okuyanlar ya da ev hanımları evde bulundukları süre içerisinde ek işler yaparak evdeki vakitlerini paraya dönüştürebilirler. Sizler de bazı masraflarınıza yetişemiyorsanız, işverenlerle irtibat kurarak ev tabanlı iş fikirlerinden biri olan evde kutu katlama işini deneyebilirsiniz. Bu iş için çok fazla bilgi ve tecrübeye gerek yoktur. Herkes kısa süre öğrenebilir ve pratiklik kazanabilir.

Evde kutu katlama işi, evden para kazanılabilecek eğlenceli ek işlerden biridir. Bay ve bayanlar, evde kutu katlama ve paketleme işi ile evdeki zamanlarını daha iyi değerlendirirken, aynı zamanda da gelirlerini her geçen gün arttırabilirler. Bu ek işte önemli olan pratik çalışmaktır ve kısa sürede daha fazla kutu katlamaktır. Sizler de aldığınız işleri kısa sürede bitirerek, yeni kutu katlama işlerini alabilir ve bir ay içerisinde ek gelirinizde önemli bir artış sağlayabilirsiniz.

Evde Kutu Katlama İşi Nasıl Yapılır?

Aile bütçesine katkı sağlamak isteyen herkes kutu katlama işini yapabilir. Bu iş için öncelikle evlere kutu işi veren firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Anlaştığınız firma size bir adet örnek ve muhtemelen kitapçık gönderecektir. Bu örneğe bakarak ve kitapçığı inceleyerek ilk denemelerinizi yapabilirsiniz. Ardından kısa sürede elinizin alışması için pratikler yapmanızı öneriyoruz.

Evde kutu katlama işi için gerekli olan malzemeler; genellikle kemik katlayıcı, kare bir kağıt, kalem ve cetvel olacaktır. Bu malzemelerle birlikte her boyutta kutular katlayabilirsiniz. “Evde kutu katlama nasıl yapılır?” diye merak edenler, internetten anlatımlı videolara ulaşabilirler ve tüm aşamaları ile detaylı bir şekilde öğrenebilirler.

Evlere Kutu Katlama İşi Veren Firmalar

Birçok sektörde kare ve dikdörtgen kutulara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle matbaalar, takı ve aksesuar dükkanları, kuyumcular, hediyelik eşya dükkanları, bijuteriler, oyuncakçılar, giyim firmaları, pastaneler, organizasyon şirketleri hazır katlanmış kutulara fazlasıyla ihtiyaç duyan firmalardır. Her firmanın kutu katlama konsepti farklı olabilir. Bazı firmalar kutuların üzerine süsleme, yazı ve benzeri detaylar isteyebilirler.

Bazı firmaların kutu talebi küçük ebatlarda olurken, bazı firmaların talepleri daha büyük ebatlarda olabilmektedir. Küçük kutuları hazırlamak sizlerin daha fazla zamanınızdan harcayabilir. Bulunduğunuz ildeki firmalarla iletişim kurmanızı öneriyoruz. Çevrenizde kutu katlama işi yapan dostlarınız varsa, onların çalıştıkları firmalarla görüşebilirsiniz.

Yukarıda eve kutu katlama siparişi veren birçok firma sektörünü sizlerle paylaştık. Sizler de internette ilanı olan veya gazete ilanları veren firmalarla irtibat kurarak sipariş alabilirsiniz. Kutu katlama işi sürekli bir ihtiyaç olduğu için firmalar da evde kutu katlayarak ek gelir sağlamak isteyen bireylere geri dönüş yapmaktadırlar.

Evde Kutu Katlama İşi Ne Kadar Kazandırır?

Eve ek işveren bir firma ile anlaştıktan ve siparişlerinizi aldıktan sonra, bu siparişleri zamanında yetiştirmeye özen gösterin. Bu sayede işveren ile uzun süreler çalışabilir ve gelirinizi sabitleyebilirsiniz. Evde kutu katlama işi minimum ayda 400TL kazandırabilir.

Alacağınız sipariş sayısı ve el çabukluğunuza göre bu rakamı 800 TL’ye çıkarabilirsiniz. Ancak özel günlerde bu gelirin iki üç katını kazanabilirsiniz. Genellikle hazır hale gelen kutular firma tarafından teslim alındıktan sonra ödemesi yapılmaktadır.

Evde Kutu Tasarımı Yapıp Satmak

El becerilerinize ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız, bir miktar da birikmiş paranız varsa kendi kutu katlama işinizi yapabilir ve firmalara pazarlayabilirsiniz. Özgün tasarımlar ve süslemelerle hazırlayacağınız kutuların numunelerini firmalara gönderebilir ve ardından geri dönüş bekleyebilirsiniz.

Ürünlerinizin reklamını yapar ve doğru kitleye ulaştırırsanız, toplu siparişler almanız mümkündür. Özellikle hediyelik ürünler için farklı tasarımlar ilgi çekici olabilir. Bu işin maliyeti fazla değildir. Ancak teslimata kadar kutuların zarar görmemesine özen göstermelisiniz.

Evde kutu katlama işi yapmak istiyorum” diyen herkese tavsiyemiz, aldıkları siparişleri zamanında yetiştirmeleri ve titizlikle işlerini tamamlamalarıdır. Sizler aldığınız işe ne kadar özenirseniz, firmalar da sizlere o kadar fazla iş iletmek isteyeceklerdir.

Dikkatli Olun!

İnternet üzerinden irtibat kurduğunuz firmalarla güvenli bir anlaşma sağlamak için öncelikle firma hakkındaki yorum ve görüşleri dikkatli bir şekilde okumanız öneriyoruz. Size güven vermeyen firmalar ve şahıslarla bazı kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçının.

Evden ek gelir araştırması yapan okuyucularımıza “Evde Poşet Katlama İşi” başlıklı makalemizi de incelemelerini de tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git