Evde Kına Paketleme İşi Yapmak

Evde Kına Paketleme İşi Yapmak
1 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 379 kez okundu.

Ev hanımlarının aile bütçelerine katkıda bulunmak üzere araştırdığı ek gelir fikirlerinde ilk akla gelen iş modelleri arasında yer alan evde kına paketleme işi, düzenli ve istikrarlı bir ölçüde yapıldığında asgari ücret seviyesinde kazanç imkanı sunuyor. Yazımızın devamında evinizden kına paketleme işi yapmak için çalışma detayları ve başvuru sürecine yönelik detaylar yer almaktadır.

Evden çalışarak ek gelir sağlamak, çalışmayan hanımlar için cazip bir imkandır. Bu konuda merak edilen başlıca kriter ise, hangi ek iş modelinin sizin için uygun olduğu ve aylık gelir seviyeleridir. Sizlere sunduğumu ek iş fikirlerinde, tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak devam edilen ek işlerin aylık kazanç potansiyeline de değinmekteyiz.

Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde kına paketleme işi yapmak, güvenilir bir işveren bağlantısı ve günlük 3 ila 6 saat vakit ayırmayı gerektirmektedir. Bunlar tamamsa, işin teknik detaylarına geçebiliriz. Tahmin edeceğiniz üzere bu iş, size toz halinde gelen kınaların düğün malzemeleri satan butik ve aktarlarda satışa sunulması adına belirli ağırlıklarda paketlenip ambalajlanması şeklindedir.

İşvereninizle günlük, haftalık ve aylık yapabileceğiniz paketleme adedi üzerinden birim fiyat belirliyor ve tarafınıza teslim edilen toz kına ve çeşitli paket ve kurdele süslemeleriyle işe başlıyorsunuz. İşin biraz teknik kısımları mevcut, bunlar kına paketlerinin çeşitli kurdele bağlama şekilleriyle süslenmesini içeriyor. Bu konuda eliniz hızlıysa problem yok ancak takdir edersiniz ki özellikle düğünlerde kullanılan kına paketlerinin biraz süslü ve gösterişli olması bekleniyor. Tüm bu unsurlar sizin için uygunsa evde kına paketleme işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde Kına Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Başlıkta belirttiğimiz asgari ücret seviyesine ulaşmak bu iş modelinde rahat bir hedef diyebiliriz. Günlük çalışma performansınızı artırtarak ve hatta komşularınızla ya da akrabalarınızla iş birliği yaparak hem birim fiyatınızı yükseltebilir hem de genel olarak kazancınızı artırabilirsiniz. Araştırmalarımız neticesinde, günde 6 saat çalışarak kına paketleme yapan hanımların aylık 1.500 ila 2.000 TL gibi rakamlara ulaştığını görüyoruz. Bunu sabit tutmak veya arttırmak tabii ki iş hacminize ve performansınıza bağlı olacaktır.

Eve Kına Paketleme İşi Veren Firmalar

Evinize kına paketleme işi almak için bu işin üretimini, satışını veya pazarlamasını yapan kurumsal firmalara ya da bireysel girişimcilere ulaşmanız gerekiyor. Bu hususta dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta, işvereninizin ödeme konusunda güvenilir olmasıdır.

Bunu çevrenizde ek iş yapan kişilere danışarak aşabilir ve arkadaşlarınızın yönlendirmesiyle çalışanların ödemesini düzenli ve eksiksiz olarak yapan bir işveren ile anlaşma yapabilirsiniz. İnternet siteleri üzerinden ek iş ilanı veren kişi ve kurumlara hemen güvenmemenizi, ilgili kişi ve kurumları titizlikle araştırmanızı öneriyoruz ki emekleriniz boşa gitmesin.

Evet hanımlar, evde kına paketleyerek para kazanmak, genel itibariyle herkesin yapabileceği, pratik ve tatmin edici bir gelir imkanı sunan ek iş modelleri arasında yer alıyor. Bu iş için uygun olduğunuzu düşünüyorsanız çevrenizde eve kına paketleme işi veren firma soruşturması yapmaya başlayabilirsiniz.

Kına paketleme işi hakkında merak ettiğiniz sorularınızı, görüş ve tecrübelerinizi içeren yorumlarınızı konu altına yazarak bizlerle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git