E-Ticaret Sitelerinde Satış Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

E-Ticaret Sitelerinde Satış Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?
27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 254 kez okundu.

Bir E-Ticaret siteniz var ancak satışlarınız sizi tatmin edecek düzeyde değil mi? Sorun değil, biraz emek vererek satışlarınızı artırabilirsiniz.

Fiziksel mağaza yönetimi kadar online mağaza yönetimi de oldukça zorlu bir süreçtir. Her ne kadar dijital dünyanın çok ayrıcalıklı bir yer olduğundan bahsedilse de, internet ortamında başarı uzun soluklu olarak elde edilir. Tüm operasyonu tamamladınız ancak internet siteniz üzerinden satış gerçekleştiremiyorsanız atladığınız bazı şeyler var demektir. İsterseniz satışlarınızı belirli oranda artırmak için neler yapabileceğinize birlikte bakalım.

Site İçi Düzenlemeler

Pazarlamaya başlamadan önce sayfanızda düzenlemeler yapın ve eksiksiz bilgi olmamasına özen gösterin. Öncelikle tüm ürünlerin resimlerinin olmasına dikkat edin, müşteri hangi ürünü alacağını net bir şekilde bilmeli ve bir sürpriz yaşamamak için sadece ürün başlığına göre sipariş vermeyebilir. Yine ürün açıklamalarının girilmesi o ürünün Google arama sonuçlarında üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır, böylece herhangi bir pazarlama bütçesi olmadan yeni müşteriler elde edebileceksiniz. Site içerisinde müşterilerinizin sizinle iletişime geçebileceği telefon numarası ve mail adresi de bulunsun, hatta canlı destek sistemlerinden de faydalanabilirseniz site içerisindeki mevcut müşterinin anlık olarak sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet Reklamları

Sitemiz satışa hazır durumda ise internet reklamları ile yeni müşteriler elde etmeye başlayabilirsiniz. Google Adwords ve Facebook reklamları ile işe koyulabilirsiniz. Online mağazalar da fiziksel mağazalar gibidir. Müşteri dükkanın önünden geçerken içeri girmeyecektir, bu yüzden yeni müşteri elde etmek için mutlaka reklam yayınlamalısınız.

İçerik Pazarlaması

Siteniz üzerinde mutlaka bir blog altyapısı kullanın ve düzenli içerikler girin. Kendi ürününüzü satıyorsanız özellikle buna muhtaçsınız, basit bir ürün açıklaması ürünün satılmasına yardımcı olmayacaktır, bu yüzden detaylı bir tanıtım çalışması yürütmelisiniz.

Sosyal Medya Paylaşımları

Sosyal medya paylaşımları anlık dönüşüm sağlamayacaktır ancak uzun vadede satışlarınızın artmasına yardımcı olacaktır. Özellikle Facebook ve Instagram hesaplarınızın olması önemlidir, yine Twitter ve Pinterest gibi sosyal mecralarda da milyonlarca kişi günlük olarak aktif olmaktadır.

Düzenli Mail Gönderimi

Her ne kadar dönüşüm oranları düşük olsa da mevcut müşterilerinize mail gönderimi yapabilirsiniz. Bu konuda profesyonel destek alabileceğiniz, sektörel mail listelerine sahip, aynı zamanda toplu mail göndermek için yazılımlara da sahip olan firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git